Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
Незнам јас сум скептик на Британци во Италија! ..знам ќе пишете Бекам ама Бекам е вонсериски играч!

А доколку му тргне на тој бе :)

А и незнам зашто мислиш така ние неможеме итаљаниве да ги и фрлиме некаде зашто освен во итлија на друго место тешко ќе играат до сега можевме 100 пати да го продадеме Дида имаше многу понуди ама нашве имаат фикс идеи.. Ама ај шитни го фавали да те видам одо ?
Полека бе не знам дали те разбрав сеа...го споредуваш Дида-некогашна светска класа голман, репрезентативен голман на Бразил толкави години што пола Бразил го купи само ради тоа што е Дида, со некој Фернандињо што е....ништо!!! :).

Одо можеше лесно да иде во Фиорентина летово, ама они немаа некои есапи чудни а за Фавали се слагам дека освен Милан никој друг на планетава не го чувал во екипа. :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Абе незнам дали вреди да се проба нешо со тој фернандињо....мора да се купуваат бекови и десно крило ко шо кажа некој мн се едностанични све од лево напагаме и не читаат....бекови крило замена за пирло...то е то шо ни треба( ако би можело да се купи у јануари)
Фавали нз зашо го чуваме само кешот го цица....
Добар е Дида омилен ми беше мислам од кога го лупнаа со факелот у грб/врат/глаа нз ка беше се поремети чоеков...
Хунтелар мора да искористи шанса утре редно време е
Поздрав:smir:

Се појавува и Јованович
Another name for the attack: Milan Jovanović
Порано играл со Ониеву и нашиов му зборел дека ке биде мн важно ако дојде во милан ова она бла бла бла
јас го неамам гледано играчов а вие?
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе незнам дали вреди да се проба нешо со тој фернандињо....мора да се купуваат бекови и десно крило ко шо кажа некој мн се едностанични све од лево напагаме и не читаат....бекови крило замена за пирло...то е то шо ни треба( ако би можело да се купи у јануари)
Фавали нз зашо го чуваме само кешот го цица....
Добар е Дида омилен ми беше мислам од кога го лупнаа со факелот у грб/врат/глаа нз ка беше се поремети чоеков...
Хунтелар мора да искористи шанса утре редно време е
Поздрав:smir:

Се појавува и Јованович
Another name for the attack: Milan Jovanović
Порано играл со Ониеву и нашиов му зборел дека ке биде мн важно ако дојде во милан ова она бла бла бла
јас го неамам гледано играчов а вие?
Првпат слушам ,иначе Димче неможеш да споредуваш легенда како Кафу капитен на Бразил еден од најдобрите десни бекови евер,со некој си 28-годишњак што не успеал во Порто :helou: а за Бејл,по мене има одлична перспектива детето и со тоа што беше повреден го изгуби првотимскиот статус што незначи дека му исчезнал талентот,иначе добри би биле и Дренте и Бехрами и тие се млади може да се исцеди многу од нив,за Суарез незнам дали може како лево крило да игра па да ги исфорсира Лео со Абате по крила да напаѓаат во средина Гатузо и Пирло,утре Хунтелар добива шанса по се изгледа само дали ке ја искористи :jaj:...ке видиме ако не Бориело ке влага,добро изигра во Мадрид.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Повиканите за утре
Dida, Donnarumma (No. 60), Rome, Antonini, Favalli, Jankulovski, Nesta, Oddo, Thiago Silva, Zambrotta, Flamini, Merkel (No. 52), Pirlo, Seedorf, Strasser (n. 51), Borriello, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho, Green (# 58).

Недостапни или повредени
Abbiati, Storari, Bonera, Onyewu, Abate, Gattuso, Di Gennaro.
Што е со абате?
Неповикан/и
Kaladze.
Суспендиран
Ambrosini.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Се појавува и Јованович
Another name for the attack: Milan Jovanović
Порано играл со Ониеву и нашиов му зборел дека ке биде мн важно ако дојде во милан ова она бла бла бла
јас го неамам гледано играчов а вие?
Овој надимак смешен имаше , незнам точно али знам некое цвеќе беше :icon_lol:
Иначе дечкото се истури од голови у Белгија мислим дека и за репрезентација го викнаја циклусов неколку пута


28 године има :smir:

А и темпераментен е многу :icon_lol:


Овој со Гатузо у исти тим не е на арно ( за противниците нормално ):pos:

A Фернандињо, ако е ефтин, нека го земат може ќе го биде, таман да поигра 1-2 сезони дур не се искали Албертаци
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Овој надимак смешен имаше , незнам точно али знам некое цвеќе беше :icon_lol:
Иначе дечкото се истури од голови у Белгија мислим дека и за репрезентација го викнаја циклусов неколку пута
Лане го викаат.:helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Полека бе не знам дали те разбрав сеа...го споредуваш Дида-некогашна светска класа голман, репрезентативен голман на Бразил толкави години што пола Бразил го купи само ради тоа што е Дида, со некој Фернандињо што е....ништо!!! :).

Одо можеше лесно да иде во Фиорентина летово, ама они немаа некои есапи чудни а за Фавали се слагам дека освен Милан никој друг на планетава не го чувал во екипа. :)
Јас не споредувам никого ти почна одма да му наоѓаш трансфер:helou:

Првпат слушам ,иначе Димче неможеш да споредуваш легенда како Кафу капитен на Бразил еден од најдобрите десни бекови евер,со некој си 28-годишњак што не успеал во Порто :helou: а за Бејл,по мене има одлична перспектива детето и со тоа што беше повреден го изгуби првотимскиот статус што незначи дека му исчезнал талентот,иначе добри би биле и Дренте и Бехрами и тие се млади може да се исцеди многу од нив,за Суарез незнам дали може како лево крило да игра па да ги исфорсира Лео со Абате по крила да напаѓаат во средина Гатузо и Пирло,утре Хунтелар добива шанса по се изгледа само дали ке ја искористи :jaj:...ке видиме ако не Бориело ке влага,добро изигра во Мадрид.
Го земав за пример Кафу , а што ти да не го знаеше пред да дојде во Рома? Колку површно размислувате (не мислам само на тебе...) На не роден петко му сошивте капа!

..................

A Фернандињо, ако е ефтин, нека го земат може ќе го биде, таман да поигра 1-2 сезони дур не се искали Албертаци
Еве некој ме разбира ....

Јованович изигра супер во квалификациите игра како препороден во Стандард после очаниот период во Шахтјор и Локомотив Москва! Ама ако ме прашувате мене нека иде во Валенсија ... Бев зачуден после изборувањето на Србија место на Светско дечково даваше интервју на кое почна да збори за пензионирање од фудбалот (не мислеше од репрезентација)... Кај нас Фавали не изјавил желба да се пензионира а овој со 4=28 размислува на такво нешто.. Според мене не е сериозен на нас ни треба некој млад.. Јас би пробал со џупчињата што играа на турнејата во Америка Оду и Хармони!
 
А

Аернло

Гостин
Утре идеме на победа.Ќе биде доста тешко.Киево се доста незгоден противник.Играат без Јепес што им е пола одбрана ама несмее во никој случај да се потценат.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Примавера повторно ПОБЕДИ,и ЅИГОНИ повторно постигна не еден туку 2 гола
Дечково се истури од голови давање....
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ѕигони се истури, ама да не биде како оној Аубемајанг незнам дали правилно го кажав, и тој даваше многу гола за Примавера, ама ништо посебно не покажа кога му даваа шанса.
А овој Ѕигони летоска го купивме, така, он беше од младите засилување што ги донесовме?
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Ѕигони се истури, ама да не биде како оној Аубемајанг незнам дали правилно го кажав, и тој даваше многу гола за Примавера, ама ништо посебно не покажа кога му даваа шанса.
А овој Ѕигони летоска го купивме, така, он беше од младите засилување што ги донесовме?
Извините може да ми каже некој што значи ова примавера бидејќи не сум доволно информиран фала однапрет:helou:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Извините може да ми каже некој што значи ова примавера бидејќи не сум доволно информиран фала однапрет:helou:
Примавера ти е младинсата лига во Италија каде и нашиот Милан има свој клуб и ете како што кажуваат добро му оди и на клубот и на Ѕигони
позз:salut:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Остај ги бе местачи тешки. И со Гихон хихон ја наместија, само ја да паднем на тикет :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom