Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Калач е приказна за себе : ), вториов гол како го прими стварно неможам уште да сватам. Пато играше ( ич не го видов ) ??

слабо , али океј е од сите изгубија Милан следна со Баерн М. ќе не потечат каков страшен тим имаат годинава. Уште нив ако не ги тепаат ( затоа што им се редовни пациенти ) n/c ондак :toe:.

Имаат време до 31 август сигурно ќе донесат некого барем 2ца играчи.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Од голов до 93мин Милан во тиња игра :pipi:
- Кога ке играме со Баерн нетреба да се става Калач. Оти ке не пумпаат.
За со Баерн вака
--- Замброта -- Неста -- Силва -- Антонини ---
----- Гатузо ----- Пирло ----- Амброзини -----
----- Бориело ----- Пато ----- Роналдињо -----

Ама се нерзирам за средниов ред. Тиња сне ни треба играч и тоа добар играч. Позз
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Многу лош почеток за Леонардо а и за играчиве, 3 у 3 порази, не ќе да е на арно :nenene:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ништо и од овој меч....но ногу добро играше овој Оди ли како се викаше добар беше :smir: следната пријателска со Баерн ја играме или??:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Калач е приказна за себе : ), вториов гол како го прими стварно неможам уште да сватам. Пато играше ( ич не го видов ) ??

слабо , али океј е од сите изгубија Милан следна со Баерн М. ќе не потечат каков страшен тим имаат годинава. Уште нив ако не ги тепаат ( затоа што им се редовни пациенти ) n/c ондак :toe:.

Имаат време до 31 август сигурно ќе донесат некого барем 2ца играчи
.
Што очекувате вие бе берлускони ќе прави револуција а? срамота бе јас кога викав ова нечини сите од тука Ајде бидете оптимисти ајде не е све така црно што ти е на тебе ти не навиваш за милан .... Ете што ми е

Сум го гледал милан со тресење а ова сега што го гледам е СМЕШНО!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Леонардо не знам што мисли кога го реди Калач, па за ништо не го бива...вол.


Страв ќе ми биде да го гледам сезонава ако игра вака.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Крајно разочарувачки, комплетно целиот тим е за никаде.
Роналдињо како што кажувам веќе подолго време е за никаде, тој ако е лидер ја сум Мајкл Џексон.
Пирло, ужас спор спор споррр...
Бориело незнам дали беше до него или до другиве ама немаше еден саглам контакт со топката.
Јанкуловски ужас над ужасите, Маикон ко мало дете го поминуваше...

Црно ни се пишува освен ако не се фрлат пари, многу пари!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Што очекувате вие бе берлускони ќе прави револуција а? срамота бе јас кога викав ова нечини сите од тука Ајде бидете оптимисти ајде не е све така црно што ти е на тебе ти не навиваш за милан .... Ете што ми е

Сум го гледал милан со тресење а ова сега што го гледам е СМЕШНО!

Тоа е луѓе,барем да се надеваме ке се освестат ке дојде уште некој+рано е да се каже дека ке бидеме тапа за цела сезона,нов тренер нова одбрана нов напад,па не може тоа од 3 утакмици да се уигра све одма,интер не покажа некоја игра првата на контра не фати и Калач дупка е,нема потреба да се караме ние и така не можеме ништо,само не правете лоша атмосфера пак ве молам !не треба да се тресеме од пријателски и лани беше вака!:smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Дечки ај да пишам можда за последен пат!
Лошо играме ке видиме дали ке се освести управава.......
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Крајно разочарувачки, комплетно целиот тим е за никаде.
Роналдињо како што кажувам веќе подолго време е за никаде, тој ако е лидер ја сум Мајкл Џексон.
Пирло, ужас спор спор споррр...
Бориело незнам дали беше до него или до другиве ама немаше еден саглам контакт со топката.
Јанкуловски ужас над ужасите, Маикон ко мало дете го поминуваше...

Црно ни се пишува освен ако не се фрлат пари, многу пари!
Роналдињо стварно бесе тапа утакмицава, али само таа изглеа си ја глеал, предходните 2 беше прилично добар.

Ај назад у Италија со надеж дека после дебакливе Г&Б ќе одврзат кесето да се земат квалитетни играчи. иначе многу лошо се пишива на 09/10 сезонава :tapp:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Џеко го продолжил договорот со Волзубрг, но сега откупната клаузулата изнесува 20 милиони, наместо 30.

Ако не се лажам одбиената понуда на Милан за Џеко беше повеќе од 20 милиони, или не?

Би можеле пак да се насочиме кон Џеко...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Џеко го продолжил договорот со Волзубрг, но сега откупната клаузулата изнесува 20 милиони, наместо 30.

Ако не се лажам одбиената понуда на Милан за Џеко беше повеќе од 20 милиони, или не?

Би можеле пак да се насочиме кон Џеко...
Дечки ова за Џеко ме радува :vozbud::vozbud:,пишува дека сме понудиле тогаш 22 а сега откупна клаузула му е 20,леле ако дојде овој !!!:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom