Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345


кога признал пораз овој човек?така да и да губиме од сите тој пак ке вика најбољи сме,исто и со парите и продажбата и да го осудат на смрт тој тешко да каже го продавам милан !:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Што се замарате бе има некоја официјална изјава од некој орган на клубот? Остајте ги сите што дркаат на филмот дека Милан пропаѓа ама Берлускони изјавил дека сакал секс во задник па изгледа сите после оваа година ќе си го примаат редовно на начин на кој што он си сака !

Јас мислам дека единствено вој Тачи би влегол во Милан како она првичното што беше изјавено за него т.е 30-40 % од акциите и да има неколку јаки трансфери ! Ова ми е доста пореално а баш и тоа му треба на Милан финансиска инекција не верувам дека ќе се откаже Берлускони од Милан едноставно го чекам денот кога он ќе се врати како претседател овој ќељавиов ми е изгубен некако !

Како може берлускони да се откаже од од најголемата негова перална на пари :icon_lol: ! Убаво пиша некој има харизма човеков колку и да не ги сакав потезите што ги направија летово не ме остава да помислам за негова смена поради нивното дело за овој Милан!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Нека ви стане јасно дека Берлу не го шитка Милан па шо сака нека биде...+ тој го направи МИЛАН светски клуб тоа што и е денес МИЛАН....затоа ко шо кажа Димче најубаво е тачи да купи некој проценат од акциите и да земеме некој добар играч...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Убаво пиша некој има харизма човеков колку и да не ги сакав потезите што ги направија летово не ме остава да помислам за негова смена поради нивното дело за овој Милан!
јоу диме,је си ли то ти?:pos:....у право си браат али ке видиме што ке се деси !
а што ако не читаш секој ден(имаме состав полн со шампиони,Берлу фатен со две...) туку читаш (Милан во офанзива по Фабрегас,Џеко потпишува утре)..аааа? :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
јоу диме,је си ли то ти?:pos:....у право си браат али ке видиме што ке се деси !
а што ако не читаш секој ден(имаме состав полн со шампиони,Берлу фатен со две...) туку читаш (Милан во офанзива по Фабрегас,Џеко потпишува утре)..аааа? :)
Ај најди ми некој пост кај што имам пишано дека сакам да се шитне Милан :) Може имам критикувано ама ти викам освен будаливе неможам да замислам друг некој како го води клубот! Па затоа ти викам сакам да не биде Берлускони премиер сакам да биде повторно наш претседател ќе видиш како се ќе си дојде на свое место! А па Галијани е притиснат да мисли на позитивен финансиски резултат а ако би бил Берлускони единствено би мислел како Милан да освојува трофеи!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Мн нормално...колку и да сме тапа сеа јас неможам да го замислам милан без берлускони ипак човекот направи премногу за нас,мислам дека не би дозволил вака да пропага милан...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Многу направи но заборава дека минатото било поминало не мисли на сегашноста да зима играчи..
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
ako go zema Rezart Taci ke bide uste podobro ja kako sto znam ima toj dogovor so Silvio posle ova sezona da go zema Taci 700 milioni evra treba da plati
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
UFFICIALE: Storari rinnova fino al 2012
Сторари го продолжил договорот до 2012та година, нека му е со среќа...
Колку смо баксузи, секогаш се надевамо на нов голман и секогаш некој ќе има супер сезона и никако да видимо нов голман во Милан. Калач бранеше добро дур не направи глупост против Челзи, од тогаш човекот не го видов, после Абиати бранеше ѕверски дур не ја осети силата на Фавали :icon_lol: и сеа Сторари... ќе видимо когај ќе заврши неговото, важно си немамо прв голман ка што имаат повеќето клубови.

- Браида ги дал и првите резултати, на неговиот список се нашле David одбрана (во сопственост на Panathinaikos) и Jucilei среден ред од Corinthians.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Сторари го продолжил договорот, значи ништо од муабетот дека немаме пари, чим во рок од две недели даваме два нови многу подобри договори, Пато и Сторари, ништо од муабетот дека немаме пари и дека ќе се шиткаме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom