Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Нели е ѕвер човеков бе


"За четвртина век, колку што сум во Милан, никогаш не сме продале некој важен играч, освен Кака ова лето. Моравме да ја прифатиме понудата. Зошто ти не ми даде 65 милинони евра, па да останеше Кака" - возвратил претседателот на италијанската влада.

:pos:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Газдата кој не сака да даде повеќе од 20 милиони за Фабиано...Ти би дал?
Милан денеска ја кренал понудата 18 милиони + 5 милиони бонуси во зависност од игрите на Милан наредната сезона...
И јас мислам дека повеќе од 20 милиони за Фабиано не е реално да се платат...Има 28 години,а според мене можеме ние да најдеме и земеме подобар за тие пари...
Значи во напад никој да не зимаме според тебе ? Добри сме бе што ќе очекуваме од Инзаги 35 гола да даде Бориело ќе се молиме да не се повреди или ќе биде исти Џила,Рони ќе го враќаме во форма...абе алооо со тие 65 милиони ќе земеме јак напаѓач како Фабијано што му фали сигурен сум дека ќе се снајде.Со заминувањето на Кака сигурен бев дека ќе го земеме кај нас да игра али скржави газди имаме тоа и сеа ни ќе го оправдуваме тоа...ако не Фабијано кој да земеме напаѓач вака баш ме интересира коа веќе Џеко не одјеба
Читаш болдираното?? Не реков дека не треба да купиме напаѓач туку дека Фабиано не вреди толку колку што Севиља го проценува.Реков дека можеме да најдеме подобар за тие пари(20 милиони)...И Галијани знае дека треба да купи напаѓач и ќе купи не се секирај!

A za Kaka 27 godisen 65miliona mozese da gi lapnat?
Немој молим те да ги споредуваш Кака и Фабиано...Не знам ни зошто ти го цитирав постот...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Aјде баш ќе видиме кој ќе биде тој напаѓач што ќе го земеме под 20 милиона.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не реков јас дека мора да е под 20 милиони...Викам дека за баш за Фабиано не вреди да се дадат толку...Има 29 години и не е баш тип на напаѓач каков што се спомнуваше дека му треба во системот на Леонардо...
Видовме дека Галијани беше спремен да даде за Џеко дури и нешто повеќе од 20 милиони,ама Волфсбург не сакаа воопшто да преговараат.
Мислам дека сите ние вклучувајќи ја и управата на тимот знаеме кој отприлика колку вреди...За Фабиано 20 милиони е премногу...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
јас мислам ако планираме да го зимаме Фабиано од 18 милиони на горе да не даваме,А ако не успее тој трансфер па не знам до кај ке сме и по кој играч ке тргнаме?Мислам се заеабавме што не го земавме Хунтелар-има уште надеж важно Хунтелар си заминува и самиот играч рече дека нема иднина во Реал за него
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
На Каладзе му се родил син

- Ајде голем нека расте :)

Фуентес:Фабијано е блиску до Милан

- Ајде нека го земат аман знаат дека ни треба ваков играч.
Честитки за Каладзе за детето,големо да порасне и да оде по стапките на татко му,и дај боже некој ден да заигра и тој во Милан па да се потсекаме и на поранешните играчи т.е нејзините татковци,Фабиано е блиско во Милан тоа 100 пати го имаме чуено нема да дискутирам,Кога ке дојде тогаш,или пак ако не дојде тогаш ке зборувам за него:vozbud:

ако нема да дојде нема да забораавам каков играч испуштивме


но мислам не ни требаат вакви играчи во тимот во типот на Фабиано

 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
се поизвесно е дека Пирло ќе си замине, само се чека на понуда од 20 милиони евра од Челзи и си заминува :)

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9237


Бориело објаснува дека Лео е построг тренер од Анчелоти

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul15d.html
и треба дисциплина да има малку а не како лани Сидорф кога ке ја завлечеште топката само ја држи,право на клупа,Ониеву го презентираа ли
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
презентиран е најверојатно до сега... чим и на тренинг бил

инаку Галијани го спомнал Gareth Bale како можен трансфер за левата бековска позиција во Милан. Станува збор за 20 годишен играч на Тотенхем кој игра по левата страна и се смета за голем талент

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9257
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Уфф Герет Бејл....Бољи од Цисоко во секој случај! Ќе направиме голема работа ако успеме да го донесеме него...

Претседателот на Сао Паоло изјавува дека ако Милан понуди 10 милиони тој го дава Хернанеш... :)
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9251
Во ваков случај би го зел и доколку Пирло остане...

Се спомнува и Фред(ex Lyon) како замена за Фабиано во нападот....
За цената која Севиља ја бара за Фабиано сега можеме да ги земеме Хернанеш и Фред заедно...Да напоменам дека Фред има европски пасош! :)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ако е за 10 милиони Хернанес одма нека го земат.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Значи ништо од мојот играч :)
Овој Бејл бекчево е многу добро убаво му текнало на Галијани да се ангажира за него ќе видиме што ќе бидне,иначе мислам дека треба да испратиме една понуда до Хернанеш .
Фред иначе во Бразил игра моментално така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom