Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Дечки, гледам сме се интересирале за некој Чиро Хернандес. Дечкото има 20 години, висок е 1.75... По клиповите на јутјуб ни Пато не му е рамен. Според многумина заедно со Кеирсон се најдобри млади напаѓачи на Бразил....
За него биле заинтересирани:Шахтјор(знаеме за што клуб се работи кога станува збор за млади Бразилци:)), Порто, Спартак Москва, Челзи, Фиорентина, Вердер и мн други:)




Едноставно нели, ЅВЕР!:zver:
жити се дај линк кај прочита :) инаку играчов е супер
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Еве ја прес-конференцијата на Анчелоти....
Што е до него тој останува како тренер на Милан и наредната сезона!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Она ѕвериштено пак дало гол за Парма. Алал нека му е!
И дечки, дај малце намалете со пишување....Оваа ден веќе 18 поста има, а каде е 00:00:nesum::uvo:


:tv:

Случајно го најдов ова видео, за 30тиот роденден на Пипо...добри движења има у позадина на некои од фудбалерите:icon_lol::icon_lol:


Едит: Втор гол на Палоски...барем засега:)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ovoj anceloti saka de me poludi se da mu ebam mrs be kopile ne ni trebas
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Абе сеа види вака, колку тоа што мене не ми се допаѓа играта на Амбросини е неразбирање во фудбалот тоа е друга работа.
Јас лично не сакам таков тип на играчи, веќе кога правиме муабет за тој калибар на играчи го имаме гатузо, значи не ни се потребни двајца такви, ОК е да го имаш за резерва, ама да го играш заедно со Гатузо е тоа е тоа зашто ја не го сакам.
МОжеби, типот ми станал антипатичен поради такита на Анчелоти, ја на работите гледам така што, со играњето на Амросини ние губиме еден играч у напад.

Ама добро, како што кажавте што се разбирам ја у фудбал, ја само го лгедам и сакам да уживам у него, сакам да гледам како Милан дава по 3 -4 гола на утакмица, сакам да гледам како Кака, Пато, Роналдиињо, Бекам, дриблаат и додаваат.

И топчо е не се разбирам, си има луѓе платени за тоа, ја само кажувам како навивач и како љубител на фудбалот што не миу се допаѓа.
И бај д веј, извини што ја навредив твојата восоко ценета фудбалска интелегентност и изнесов став против твојот омилен играч.

Бљагодарам :uvo:
ОК....сфаќам дека немаш приметено дека Амбро е за некои 15 см повисок од Гатузо и дека Рино едноставно е инфериорен во игра со глава...за разлика од Амброзини (ништо страшно де...или слаб ти е видот или не ги знаеш играчите од Милан.....веројатно затоа ти заличеле на играчи од ист калибар). Знаеш....има и игра со глава во фудбалов.... од мене доста ти е фудбалска едукација.
Ај жити интелигенцијата кажи кај прочита дека некаде...било каде..било кога ...имам напишано дека Амброзини ми е омилен играч (ако не кажеш кај си прочитал и тоа ќе ти го простам....знам има секакви болести на светов).
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Добро де, ако сакате да се расправате, можете на ПП. Тука не.

Туку сега Анчелоти ке остане на чело на Милан и наредната сезона :)? Или сепак не :toe:...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128


Едит: Втор гол на Палоски...барем засега:)
:pos: шо глас има Амрозини, само пискаше, ама ќе го биде за ајдол:)


on: Головите од Палоски може да ги најде некој?:smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Последните информации се дека ќе остане уште една година како тренер !
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Цената која Шахтјор ја бара за Илсињо, изнесува 16 милиони евра. Сепак е многу.


Инаку, Лил ни го зема Пјер Аубамејанг на позајмица. Лил е одличен клуб, еден од подобрите во Франција...се надевам дека правилно ќе се развива таму и ќе го вратиме у Милан.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
ОК....сфаќам дека немаш приметено дека Амбро е за некои 15 см повисок од Гатузо и дека Рино едноставно е инфериорен во игра со глава...за разлика од Амброзини (ништо страшно де...или слаб ти е видот или не ги знаеш играчите од Милан.....веројатно затоа ти заличеле на играчи од ист калибар). Знаеш....има и игра со глава во фудбалов.... од мене доста ти е фудбалска едукација.
Ај жити интелигенцијата кажи кај прочита дека некаде...било каде..било кога ...имам напишано дека Амброзини ми е омилен играч (ако не кажеш кај си прочитал и тоа ќе ти го простам....знам има секакви болести на светов).
И што ми значи мене играта со глава на Амбро, кога он игра цело време, а Пато е ротиран и честопати заменуван со друг, Пипо игра пола сезона, а Шева и Роналдињо не играаат.
Со сите овие што ги спомнав, ја незнам зашто уште зборам за него.

Бај д веј, што и да купиме година, ако остане копилето, отпишете се дека и следната сезона ќе земеме нешто.

П.С. Россонеро, уште еднаш извини што ти ја навредувам фудбалсата интелегенција, по муабетот кој ми го правиш за мојот вид и ред други работи, се гледа колку ти сече, извини ама морам малце да те ребрам, сеа знам дека ќе изгледам ко сељак пошто се симињам на твое ниво, ама ако не знаеш како да дискутираш за некои работи, немој да вреѓаш, види момче, неможеме да сакаме исти работи, ти тоа што го сакаш јас не и обратно, а ако не ти се допаѓа муабетот можеше како и сите други да изнесеш факти а не да сереш, затоа извини што те навредувам и се симињам на твое ниво, али мислам дека знаеш за фудбалот, али врска немаш кога е во прашање дискусија или дебата, поработи на тоа па да разговараме. :smir:

Смешен си ми доста. Бил повисок и се останато. И играчи се од ист калибар,затоа што и имаат исти задачи, да маркираат, да сечат топки, да трчаат цело време, да бидат први у одбрана и први у напад, и да не му дадат на противникот да дише, ама двајца у ист состав не требаат, плус ние имаме тројца такви, тука е и Фламини кој за среќа може да игра и други позиции, кој одлично се снаоѓа и како бек.
Поправиме ако грешам.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве ги повиканите:

Dida, Kalac, Favalli, Jankulovski, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Kakà, Pato, Shevchenko, Ronaldinho.

Players not called up:
Antonini, Nesta, Darmian, Mattioni, Cardacio, Viudez.

Unavailable players:
Abbiati, Bonera, Kaladze, Borriello.


Добро е Неста шо не е меѓу Абиати, Бонера, Каладѕе и Бориело, можда нешто значи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Еве ги повиканите:

Dida, Kalac, Favalli, Jankulovski, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Kakà, Pato, Shevchenko, Ronaldinho.

Players not called up:
Antonini, Nesta, Darmian, Mattioni, Cardacio, Viudez.

Unavailable players:
Abbiati, Bonera, Kaladze, Borriello.


Добро е Неста шо не е меѓу Абиати, Бонера, Каладѕе и Бориело, можда нешто значи.

Што е со Антонини?:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom