Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Milan: Dida; Zambrotta, Senderos, Favalli, Jankulovski; Pato, Ambrosini, Pirlo, Seedorf; Kakà; Inzaghi.

Milan:
.........................Dida; ............................
Zambrotta, Senderos, Favalli, Jankulovski;
.....Pato, Ambrosini, Pirlo, Seedorf; ......
....................Kakà; ............................
......................Inzaghi..........................

Види мајката Пато како крило ќе игра, ова според официјална страна со точка-запитка се одделуваа играчиве на која позиција се,
ај да видиме што формација е ова ???

 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Да нема да не дават на телма ке дават Лацио-Рома и на Обн> фала ви што сте оставиле линк, за џабе не пазарував саа сокче и сонџоклетче да си гледам со другаарте.. а да испуштам таква утакмница, очекувам победа.

еве што најдов официјалните формаци за натпреварот
Back To List
CHIEVO-MILAN: OFFICIAL FORMATIONS

4/11/2009

Here are the official formations of Chievo-Milan:
Chievo: Sorrentino; Sardo, Morero, Yepes, Mantovani, Luciano, Rigoni, Marcolini; Pinzi; Pellissier, Bogdani.
Milan: Dida; Zambrotta, Senderos, Favalli, Jankulovski; Pato, Ambrosini, Pirlo, Seedorf; Kakà; Inzaghi.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Mu se oporavija prijatelcinjata na Anceloti i odma prv tim...


izvinete za latinicava
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Mu se oporavija prijatelcinjata na Anceloti i odma prv tim...


izvinete za latinicava
мислам дека денес за Фавали и немаме друга опција оти одбрана се само: Antonini, Darmian, Favalli, Jankulovski, Mattioni, Senderos, Zambrotta
а повредени: Bonera, Kaladze, Maldini, Nesta

ако ти беше за него муабетот, а ваљда мислиш и на Амбро :)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
сте слушнале ли за ова јас сега го слушам, слушнав дека ке дојде ама не ова.

Марко Роси нов член на Милан
Челниците на Милан непосредно пред истекот на трансфер периодот, синоќа успеаа да го донесат во своите редови на позајмица младиот играч од Парма, Марко Роси. Марко Роси е веќе третиот млад играч во одбраната кој пристигнаа зимава после Тиаго Силва и Фелипе Матиони.
Парма го позајми на младиот играч во Милан до крајот на оваа сезона со можност истиот договор да премине во преманентен за 2 милиони евра.
Роси е член на младата репрезентација на Италија. Оваа сезона имаше 17 настапи за Парма. Кариерата ја започна во овој некогашен тим кој играше во Сериа А и во Лигата на Шампионјите.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
на sport klub србскиот ја има Милан кого го интересира
таман да не се мачам со стримови
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
на sport klub србскиот ја има Милан кого го интересира
таман да не се мачам со стримови
Не чини таму бе земано e од justin.tv, има линкој во групата стаено ама овој е најдобар http://www.atdhe.net/live-tv-6140.html стакло слика...
(конечно прв пат на стрим да гледам - добар нет:))
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пато пак игра како напаѓач. Нема везе како било напишано. Изгледа грешка или пак нешто како Кака позиција му била зададена али колку што гледав он е напред со Инзаги во иста линија.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајде Карло на трибини да им ебам судиите у пичка све да им ебам
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ооо Сакати... мислим Сакани кој кур ти е ти ебам судијата глуп.
Анчелоти не памтим вака да го избркале, се здиве човекот... да беше Мурињо ај ама Анчелоти :)

пс. Кака растура :vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
За многу мала грешка се бунеше Анчелоти. Не ми е јасно зашто така изреагира. Изгледа утнав со формацијата. Кака и Пато играат по страните а Инзаги е во средината на нападот. Интересна стратегија.

Инаку содржајно прво половреме иако немаше голови. Ние сме класа подобри и се гледа дека поседот на топката кај нас е доста поголем. Кака, Пато и Замброта се одлични но мислам фалат повеќе топки кон Инзаги. Но приметив дека Сидорф во оваа формација се губи и изгледа некако дека е вишок.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Полувреме на натпреварот Киево - Милан 0-0
Мислам дека ништо не покажавме од играта но мислам дека тоа се должи на долгото отсуство од тетените на поедини играчи.Кака нешто поактивен другиве скоро и да не се составија со топката.Роналдињо ни треба(со оглед на тоа што Анчелоти го нема може да влезе во игра:pos2::vozbud::vozbud::vozbud::pos2:). Одбраната е на добро ниво,неколку пати ни пројдоа со контра напади но се надевам на подобра игра во второто полувреме и секако победа на Милан.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
мене вака нешто ми изгледа средината и нападот

.....Амбросини....Пирло.....

Сидорф......Кака.......Пато...

................Пипо..................


Пато некогаш ќе навлезе во шеснаесетникот преку левата страна, а Кака ја игра неговата позиција меѓутоа не стои на една страна туку има поголема слобода во играта... доколку Кака и Пато отидат понапред тука Сидорф застанува позади да ги покрие тие позиции, вака мислам дека е...



инаку чим го избркаа Анчелоти, ќе тепаме... не се секирајте :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имаме ли шанси како е не гледам оти..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom