Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Неофицијални состави од Goal.com
Milan (4-3-1-2): Kalac; Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski; Brocchi, Pirlo, Ambrosini; Seedorf, Gourcuff; Inzaghi

Siena (4-3-1-2): Manninger; Rossettini, Portanova, Loria, De Ceglie; Jarolim, Codrea, Vergassola; Kharja; Maccarone, Frick
Абе мислев официјален зш овие гоал си знаш тапа се!Никогаш ништо немаат погодено!
Ај ако можете најдете нешто од подобар сајт јас бараФ ама тапа,ништо не најдов!:helou:Не дека ме мрзи мене!
Онтопик- Мислам дека со Сиена ке тепаме сигурно иако можеби нема да играат некои првотимци!:helou:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
За кољегата од капиштец... Ако можеше некој подобро од Анчелоти да издржи сезонава со овие играчи... И да ја освои лигата на шампионите и светската титула.
Ајдеее глупости мешаш баби и жаби...
Рома имаат посрање тим од нас па до пред 2-3 кола мелеа се пред себе, за Удинезе важи истото!
А како може тој опасен тактичар да изгуби од Емполи, Аталанта, Палермо, Рома, Интер????? Не победи ни едно дерби?
А?

Za dzabe ne bese Anceloti izbran za trener na godinata,za losite rezultati ne e sekogas kriv trenerot.Covekot go vagat maksimumot od igracite.Najvazna e strategijata na eden klub,a mislam deka od Milan e dobra,bez razlika kolku nie gi kritikuvame.Forza Milan
Абе муфљус тоа беше 2004-05 т.е ОДАМНА!
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Абе мислев официјален зш овие гоал си знаш тапа се!Никогаш ништо немаат погодено!
Ај ако можете најдете нешто од подобар сајт јас бараФ ама тапа,ништо не најдов!:helou:Не дека ме мрзи мене!
Онтопик- Мислам дека со Сиена ке тепаме сигурно иако можеби нема да играат некои првотимци!:helou:

За официјални вечер или утре на Acmilan.com

Инаку каде и да бараш пишуваат што ќе им текни се додека не се објави списокот на официјална страна:toe:

http://www.acmilan.com/
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Capo Kapistec напиша:
Абе муфљус тоа беше 2004-05 т.е ОДАМНА!
Ти многу пратиш футбал, особено све за Милан.:tapp: Ти што викаше дека се знаеш за Милан а ние другите навивачи ништо испадна дека не знаеш информации од пред 2-3 недели.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ти многу пратиш футбал, особено све за Милан.:tapp: Ти што викаше дека се знаеш за Милан а ние другите навивачи ништо испадна дека не знаеш информации од пред 2-3 недели.
Оф бе синеее ако ги броиш ти сите награди иди образувај се малце!
Јас зборам за официјални награди т.е златната клупа во сериа А!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Абе муфљус тоа беше 2004-05 т.е ОДАМНА!
Тииииит, грешка муфљус, не трчај брзо може да се сопнеш. Тое беше за 2007-ма или со други зборови моментално т.е. сега. Ај да е некој фан на Реал, Барса, Интер, Јувентус па да не знае, ама ти....ццц:uvo: .
Претпоставувам дека и мината година исто си мислел за Анчелоти, да те потсетам колку што гледам дека си упатен во моменталните рангирања не е чудно да не знаеш, истата таа година Милан ја освои ЛШ. Значи, да дефинираме: не Челзи и Мурињо, туку Милан и Анчелоти (да повторам уште еднаш?).
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
kaka i pirlo nema da ucestvuvaat na olimpijadata vo peking ne gi pustaat od milan...a najgolema zelba na kaka e da igra vo peking i ovie nema da mu dadat c c c
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Како можи да го оспорите квалитето на Анчелоти. Абе во последните 5 години Милан играше 3 пати финале Лига на Шампиони од кои 2 освои и едно несреќно и поради судиски грешки го изгуби на пенали. Другите 2 пати еднаш стигна до полуфинале и изгуби во рамноправен двомеч против Барса кои тогаш доминираа и тоа изгуби многу несреќно и пак судиска грешка ја напрај разликата, а другиот пат испадна од Депортиво во еден чуден меч.

Па кажете ми вие мене кој ретардиран малоумник ќе го смени тренерот кој ги донел овие успеси?? Овие резултати зборуваат дирекно за доминацијата на Милан и константоста во резултатите која е неповторена од никој друг тим, НИКОГАШ. Шо сакате вие??? Без пораз? Без примен гол? Со 5 гола разлика? Шо ќе ве задоволи?

Во калчото Милан од многу познати причини не можи да освои титула. Пред да избувни Калчополи во периодите кога Милан беше во топ форма, знаеме какви смешни ситуации се случуваја на натпреварите на Милан. Јувентус беше помогнат од судиите, а разликата на крајот сепак беше мала. Колку и како Милан беше оштетен памтам со мој очи гледав и не мора никој да ми објаснува. Тие 2 титули (2005 и 2006) беа украдени од Анчелоти, а вие (Анчелоти хејтерите) ги сметате за неуспех.

Лани знаеме како се одвиваше сезоната со незаслужените казни шо ни ги додели Морати. Скратениот летен одмор и бодовната казан беа премногу за да се оди на сите фронта. Како последица на скратените подготовки следуваја повредите кои дополнително го ослабија тимот, фалеше комплетната одбрамбена линија ако се сеќавате. Максимум беше извлечен од сезоната, МАКСИМУМ.

Годинава неуспесите можи да се препишат на грешната одлука да се ризикува со Роналдо до Јануари. Со неговото отсуство беше тешко да се разбијат густите одбрани и се загубија многу бодови на домашен терен. Згора на ова пак и судиските грешки ни откинаа 7-8 бода (против Палермо, Сиена итн.). Со комплетирањето на тимот се гледа дека не функционира баш катанаџото против Милан, од 6 натпревари 5 победи и еден случаен пораз незаслужен на гости.

Ова за да се појаснат малце работите како стојат, за да не читам глупости овде како интераши да лаат.

П.С. Шо се однесува до Роналдињо, би требало да дојди летово. Роналдињо треба да е замена за Сидорф, двајцата не можи да играат заедно премногу се слични според мене. Летово не се исфорсира трансферот поради одличните игри на Сидорф лани. Јас мислам дека на лето ќе дојди Роналдињо, а Сидорф ќе бега Холандија негде.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
kaka i pirlo nema da ucestvuvaat na olimpijadata vo peking ne gi pustaat od milan...a najgolema zelba na kaka e da igra vo peking i ovie nema da mu dadat c c c

Фудбалот на Олимпијадите е тривијален, играат репрезентации составени од млади играчи плус 3 постари играчи. Пирло играше на претходната олимпијада, така да сега може да играат други 3 „сениори“. Нема потреба да играат доволно фудбалери има и Бразил и Италија за 3 места во репрезентацијата.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Оф бе синеее ако ги броиш ти сите награди иди образувај се малце!
Јас зборам за официјални награди т.е златната клупа во сериа А!
па официјалан беше бре, изборот беше вршен од FIFA. И затоа пред да напишеш нешто размисли.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Де бе немора да се карате за џабе. На Анчелоти единствено му треба константни играчи од типот на Гатузо, Кака кои ретко се повредуваат и си ја држат формата за да направи тим, кој ке игра подолго време. Е јеби га иде некогаш да се повредат непланирано па Милан да остане да виси на конец, не е тоа негова вина.
 
V

Viktoranius

Гостин
Утре сакам прво полувреме X оти уште вас ве чекам.:smir:

А ќе игра ли Пато или..... ?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Нема да играат ни Пато ни Кака, би требало да се врати Инзаги утре..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom