Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Ај да прашам нешто...
Играше Ибракаканта ... ?

п.с. Морам да го пофалим Малдини на 39г. да правиш атрактивни нешта лета човекот ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Реално гледано Интер подобар беше и не зборите глупости. Само Неста и Пирло беа на висина на задачата за Милан. Во Интер сите беа одлични. А за пеналот... добро еве, да речеме дека беше пенал, а тоа од Каладзе не беше пенал кога ја дури топката со рака? Јас се надевав на победа на Милан, ама ништо, многу слабо... Ќутуци! Мора нешто да променат, не може вака.

п.с. Дида ѕвер!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.669
Поени од реакции
9.265
mozit nekoj da mi kazit kolku tituli ima Milan ,a kolku Inter vo Seria A???denes najrealno bev za milan ama toa e toa.gledajte kupite nekoj golman so vreme,ne prajte gi istite greski so gi praeveme nie so bartez,kerol itn.isto mora i eden dobar spic da zeme milan.sega ce vidime pato kako ce se pokazi vo sekoj slucaj kako so gledam na milan poveke go interesira ls nego seria a
 

GaMe OveR

GaMe OveR
Член од
22 декември 2007
Мислења
185
Поени од реакции
0
Хахахахахаххахаха Така :)) ке видиме што ке направат Интер со Ливерпул бе ќе видиме !!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Еј,мамица да му еб*м на Емерсон,најде Пеле да го удре?
Ако де,ви дадовме,и вие пак ке почните дека вие сте светски првак...
Никој не вели дека не сте ама на крајот почнавте да удирате а не да играте фудбал,имате среќа шо ви досудија слободен удар,да не беше тоа...
НЕМАВТЕ НИ ЕДНА ШАНСА!!!
Факти се факти нити лажам нити прам.
Интер е Интер.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Чече, следен коментар на темава и леташ. Јас сум тој што брише постови иначе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.441
Поени од реакции
47.238
Ајде нервозата спласна малце па вака:Не мислам да пишувам кој бил подобар противник за тоа си има конечен резултат да си каже тоа е 2-1 и јасно е тука се.Дали имало недосудени пенали, шанси, прилики иницијативи, посед на топка, и такви стастистики сите влеуваат во рубрика 'Што би било кога би било'' и ке ги баталам
На Милан му пресудија лошите измени недостигот на добра клупа и немотивираност на поединци.Играта до прво полувреме не им беше лоша излегувањето на Сидорф Инзаги и Гатузо им се одрази лошо,влегувањето конкретно на Емерсон ги испоеба најмногу.
Судијата освен тоа што можеше да даде по еден пенал на двата тима,претера со картоните за ситници и прекините со тоа ја уби играта.
Тоа е тоа Интер победи Милан треба да се замисли дали ке дозволи ова да стане традиција и клубот што редовно беше плескан порано сега да ги гази втора година по ред.Него се изначитав коментари од разно разни нус-појави што навиват за леви клубови како Милан џабе бил светски Шампион,како ке испаднел и такви матни сценарија стварно ми вадат смеа во цела нервоза.Алооо тенекии што е прашање на Милан и трофеи разберете дека работата е веќе готова а сезоната е само на пола дојдена.Милан е најтрофеен клуб во Европа и актуелен шампион во секоја меѓународна конкуренција што ја гледате на ТВ тоа си е факт што му е доволен ја секој здав човек и не се мења со еден пораз од Интер.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Абе Милан бил добар и не се сомневам дека некогаш ќе биде пак добар без разлика на титули и се. Али дојде конечно времето на Интер да напраат нешто.. Си го заслужуваат ова конечно.

Иначе треба да го научите зборот "Пензија". Имате прастари играчи без кондиција и се.. Затоа и сте толку лоши оваа и прошлата сезона , а ќе биде така и наредната сезона ако не напрајте нешто.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Abe sto ste zapnale so tituli pa tituli
Se gleda segasnosta Eve vi pr:
Razgovaraat dedo i vnuk i dedoto se fali:
Dedo: Eeee sine jas na tvoj godini ebev zenski sekoj den
Vnukot: Da da dedo bravo ama sega nisto ne e ebes a jas koga togas si klepam po nekoja
ahhahah I koj e tuka u podobra pozicja a a a a???
Dedoto ili sinot ????
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Иначе треба да го научите зборот "Пензија". Имате прастари играчи без кондиција и се.. Затоа и сте толку лоши оваа и прошлата сезона , а ќе биде така и наредната сезона ако не напрајте нешто.
Ало лепи... Баш истите тие пензионери поштено ви покажаа како се игра фудбал последниот пат кога играше со Ливерпул...ду ју римембр Милан-Ливерпул 2-1. И сеа ја спомињаш прошлата сезона.....еееееееејјјјјјјјј:tapp: :tapp: :tapp: .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.441
Поени од реакции
47.238
Abe sto ste zapnale so tituli pa tituli
Se gleda segasnosta Eve vi pr:
Razgovaraat dedo i vnuk i dedoto se fali:
Dedo: Eeee sine jas na tvoj godini ebev zenski sekoj den
Vnukot: Da da dedo bravo ama sega nisto ne e ebes a jas koga togas si klepam po nekoja
ahhahah I koj e tuka u podobra pozicja a a a a???
Dedoto ili sinot ????
Ок вака ајде да видам поблаго да не те пцујам или вреѓам
Прво не знам што подразбираш ти под историја во мојот пост пишува актуелен шампион што значи сегашен//моментален сфаќаш.Милан е актуелен//шампион на светот што би се рекло со твојата прикаска дедото и во моментов ебе ама бутка во појаки пички:bilokojzbor;

Ако пишуваш нареден пост те молам немој со приказната за дедото пошто следствено на денешниот резултат и твојот мозок ке напишеш деката внукот го изебал дедото а тоа не е педагошки
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Абе Милан бил добар и не се сомневам дека некогаш ќе биде пак добар без разлика на титули и се. Али дојде конечно времето на Интер да напраат нешто.. Си го заслужуваат ова конечно.

Иначе треба да го научите зборот "Пензија". Имате прастари играчи без кондиција и се.. Затоа и сте толку лоши оваа и прошлата сезона , а ќе биде така и наредната сезона ако не напрајте нешто.
На пр. Инзаги треба да иде во пензија , ама ви запука 2 гола прошлата сезона
Abe sto ste zapnale so tituli pa tituli
Se gleda segasnosta Eve vi pr:
Razgovaraat dedo i vnuk i dedoto se fali:
Dedo: Eeee sine jas na tvoj godini ebev zenski sekoj den
Vnukot: Da da dedo bravo ama sega nisto ne e ebes a jas koga togas si klepam po nekoja
ahhahah I koj e tuka u podobra pozicja a a a a???
Dedoto ili sinot ????
Сеа кажуваш дедо и внук сеа дедо и син ...
Добро измислуваш вицови ... дај напиши уште некој ме насмеа :plackovci:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Abe sto ste zapnale so tituli pa tituli
Se gleda segasnosta Eve vi pr:
Razgovaraat dedo i vnuk i dedoto se fali:
Dedo: Eeee sine jas na tvoj godini ebev zenski sekoj den
Vnukot: Da da dedo bravo ama sega nisto ne e ebes a jas koga togas si klepam po nekoja
ahhahah I koj e tuka u podobra pozicja a a a a???
Dedoto ili sinot ????
Моментално Милан е Европски шампион!!!!! Моментално Милан е Светски шампион!!!!!!
Не се осеќаш како прее*ан моментално:tapp:?!
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе баталети ги, гледате дека децата уште немаат прднато во вода.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
На пр. Инзаги треба да иде во пензија , ама ви запука 2 гола прошлата сезона
Абе ни запука , не се жалам.. тоа ти е , си изгубивме поштено како вие у 2005-та. Му се погоди денот , искористи. Али со играчи како него не се држи сезона на ниво. Колку гола има оваа сезона кажи ми , па после што е проблемот..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom