Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Абе ни запука , не се жалам.. тоа ти е , си изгубивме поштено како вие у 2005-та. Му се погоди денот , искористи. Али со играчи како него не се држи сезона на ниво. Колку гола има оваа сезона кажи ми , па после што е проблемот..
Тој ти е клучен играч бе ... секогаш решава натпревар кога влага од клупа
Ај ти кажими кој е подобар напаѓач од Пипо бе ... таков напаѓач ретко се наоѓа
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ок вака ајде да видам поблаго да не те пцујам или вреѓам
Прво не знам што подразбираш ти под историја во мојот пост пишува актуелен шампион што значи сегашен//моментален сфаќаш.Милан е актуелен//шампион на светот што би се рекло со твојата прикаска дедото и во моментов ебе ама бутка во појаки пички:bilokojzbor;

Ако пишуваш нареден пост те молам немој со приказната за дедото пошто следствено на денешниот резултат и твојот мозок ке напишеш деката внукот го изебал дедото а тоа не е педагошки
Abe ti si glup ili ti smrdat corapite a?????
Pa vie se falite za toa kolku tituli ste zemale vo minatatot blablabla
Gledaj ja segasnosta zs ti ne zivees vo minatoto


A toa za dali e vnuk ili sin VNUK e sum se zbunil malce u pisuvanje
Ajt pozz luzercinja milanski
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Тој ти е клучен играч бе ... секогаш решава натпревар кога влага од клупа
Ај ти кажими кој е подобар напаѓач од Пипо бе ... таков напаѓач ретко се наоѓа
Па има бајаги подобри напаѓачи сеа... Нистерлој , Торес , Дрогба итн. А каков бил ама ни малце неам замерка , легенда си е човекот.. Ама тоа бил , не е веќе .. затоа треба у пензија да иде и да си земете напаѓач кој ке стане следниот Пипо..
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки ај ојте си во темите од вашите (ако имате) фанклубови и таму смрдите колку ви душа сака!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Abe ti si glup ili ti smrdat corapite a?????
Pa vie se falite za toa kolku tituli ste zemale vo minatatot blablabla
Gledaj ja segasnosta zs ti ne zivees vo minatoto
A toa za dali e vnuk ili sin VNUK e sum se zbunil malce u pisuvanje
Ajt pozz luzercinja milanski
Ни се може бе ... погледни во сликава и ќе ти биде јасно (ќе га видиш реалноста)


Па има бајаги подобри напаѓачи сеа... Нистерлој , Торес , Дрогба итн. А каков бил ама ни малце неам замерка , легенда си е човекот.. Ама тоа бил , не е веќе .. затоа треба у пензија да иде и да си земете напаѓач кој ке стане следниот Пипо..
Веруј дека нема да биде ниту еден од нив како Пипо ... :milan7:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ни се може бе ... погледни во сликава и ќе ти биде јасно (ќе га видиш реалноста)



Веруј дека нема да биде ниту еден од нив како Пипо ... :milan7:
Случајно да не ја имаш картата од светот? За да им биде појасно.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Сеа кажуваш дедо и внук сеа дедо и син ...
Добро измислуваш вицови ... дај напиши уште некој ме насмеа :plackovci:[/quote]

Milan:Eeeee jas na vremeto si zemav tituli ama sega nisto
Inter:Sto da ti pravam koga timot ti e penzionersko drustvo site so rasprdeni grzovi bajati zimi eden kaka(stvarno e majstor) vi e vo timot drugoto sve pred umiranje

Site licnisto so postoeckite se slucajni osven tie sto ne se !!!!:pos2:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.488
Поени од реакции
47.543
Abe ti si glup ili ti smrdat corapite a?????
Pa vie se falite za toa kolku tituli ste zemale vo minatatot blablabla
Gledaj ja segasnosta zs ti ne zivees vo minatoto


A toa za dali e vnuk ili sin VNUK e sum se zbunil malce u pisuvanje
Ajt pozz luzercinja milanski
Имаш преку сила 8ипол години друго не знам како би го оправдал овој излив на малоумност што го избаци сега..
И покрј тоа што ти ја објаснив што можам појасно и посликовите разликата меѓу 'минато'' и ''актуелен'' ти и даље тераш само за да имаш пост господ нека ти е на помош машко.

Печатна грешка не приметив кај тебе ама затоа има други што компензираат повеќе од доволно
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Веруј дека нема да биде ниту еден од нив како Пипо ... :milan7:
Верувам дека нема никој во моментот како неговата репутација, али исто така верувам дека Ето и Торес ( Да не набројувам други како Бојан Кркич итн) можат да постигнат многу повеќе ако имаат среќа. Тоа има време да се види...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Нено имаш проблеми со поимите "сегашност" и "минато", или пак си ретард тежок. Моментално (значи сега, во овој момент, денес....а и утре) Милан е еден и единствен тим кој е Европски и Светски шампион. Кој дел од сегашноста не ти е јасен:tapp: !?!?!?!!?!?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Случајно да не ја имаш картата од светот? За да им биде појасно.
Оф да бе ... сегде сме шампиони

Најдобар тим 2007


Дур Морати се радува со една титула Берлускони му се смее


Најзастрамувачки резултат


Следниот натпревар ќе ве згазиме
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ни се може бе ... погледни во сликава и ќе ти биде јасно (ќе га видиш реалноста)



Веруј дека нема да биде ниту еден од нив како Пипо ... :milan7:
Abe vaka slusaj sega Liga sampoini se dve utakmici ili ke te bide ili ne a italansko prvensto e nesto drugo treba cela sezona da pobeduvas a ne dve utakmici Ajt sega na spienje i vaka
Inter 2:1 Milan --->Inter go pobedi evropskiot i svetskiot prva a toa znaci deka Milan za icc nisto ne gi biva
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Abe vaka slusaj sega Liga sampoini se dve utakmici ili ke te bide ili ne a italansko prvensto e nesto drugo treba cela sezona da pobeduvas a ne dve utakmici Ajt sega na spienje i vaka
Inter 2:1 Milan --->Inter go pobedi evropskiot i svetskiot prva a toa znaci deka Milan za icc nisto ne gi biva
Ок де сте не победиле браво шампиони на Италија на ви го скудето .!. и урамите го :fuckinter:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Нено имаш проблеми со поимите "сегашност" и "минато", или пак си ретард тежок. Моментално (значи сега, во овој момент, денес....а и утре) Милан е еден и единствен тим кој е Европски и Светски шампион. Кој дел од сегашноста не ти е јасен:tapp: !?!?!?!!?!?
Da znams to e segasnost ama da ti kazam edna tajna
INTER go pobedi toj evropski sampion a i uste pola italjanski timovi od serija A
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom