Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Од каде оваа информација? Има некоја агенција што организира? Јас би одел со кола, само ако најдам од тука карти да купам, ако имаш било каква информација за карти пиши.


Иначе незнам пред некој ден дали ја видовте изјавата на Берлу која мене ми остави посебен впечаток, клик на блогот и прочитајте го првиот пост, човекот е приказна сам за себе.:)
Ја му кажав на миланез` за ова, ми кажа еден комшија албанец дека на 15 окт среда ќе играа Милан против Тирана пријателски натпревар во Албанија кој ќе чини 25 евра за превоз и 25 евра за карта на стадион, а инаку стадионот бере окулу 20 000 - 25 000 посетители што значи дека не мора да земате двоглед за да ги гледате играчите:pos2:, ама ја му реков дека немам пасош и не идем па не ми објасни подетално за орг превоз и сл ...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не е многу 50 евра ама немам ни пасош ни ништо,иначе некој ќе оди ?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па извади си пасош,по брза постапка 5000денари:)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Руд Гулит е нов скаут на Милан,има задача да ги наоѓа и оценува новите таленти од Холандската лига...Нов скаут на Милан за Северна Европа...-линк
И ми се допаѓа што има се појше и појше вакви шпекулации што не поврзуваат со млади играчи... -линк2
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Руд Гулит е нов скаут на Милан,има задача да ги наоѓа и оценува новите таленти од Холандската лига...Нов скаут на Милан за Северна Европа...-линк
И ми се допаѓа што има се појше и појше вакви шпекулации што не поврзуваат со млади играчи... -линк2
Браво браво се надевам дека ќе донесе некој наследник на Бастен а може и негов:)

Се надевам дека ќе земеме барем еден од овие:Мутињо,Содер,Кампос,Велосо а и еден од овие Фабрегас,Рамос:vozbud::vozbud:
Едит:Мислам дека Мутињо би бил вистински наследник на Пирло(со потенцијал да стане многу подобар од него)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Ај добредојде назад Гулит после 15 години пак заедно со Милан.
Ќе видимо како ќе се покаже како скаут, може ќе ни го донесе новит Бастен во тимот :)
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
незнам зошто зоки не го стаил и тој насри за промашен трансвер пошто дечкото даде еден гол коа дебитираше и толку од него....исто така може и едуардо да се стави у промашен трансвер пошто се повреди и сеа ке сања да заигра
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Горкуф во 69 минута за израмнување на резултатот... конечен 2-2, ги спасил франција од пораз против Романија... браво
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom