Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
koa ke izgubi inter znaci se sudiite se krivi se oni gi upropastuvaat drukpat pak burdiso neka vleze so klizaci pa posle sudijata e kriv:tapp:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Знаев за Мурињо дека бил, е и ќе биде плачко.

Првин глупата изјава заслужиле бод :pos: (само нека се изјасни со која игра) и после барал казни за Curva Sud дека цел меч пееле за мајката на циганот Матераци [подетално] закон се :)

И тука Кака се изјаснува: Мурињо станува смешен

сите го разбраа каков плачко е :kesa:

и така Мурињо по вчерашниот пораз мораше да дава разни изјави дур си остана со курот во рука :)

 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
кој го тркала Муки
како и секогаш друг е крив за поразот одсем тимот негов скапан и неговата уште поскапана стратегија

не вреди за коментирање
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Еве некој луди коментатори плус и да се потсетиме на старите добри времиња:):)


Првиот е поулаФ...:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
По се изгледа лошо стоиш со слухот:nesum:
E ај ти подобро слушаш од мене...ццц :kesa:Е ај слушни го како вика кога Инзаги ја прими топката при вториот гол и спореди го со вториот коментатор па кажи ми да видам кој повеќе се дере
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Уште го за утакмицата за интер, али еве го коментарот од утакмицата со лацио, може го стаел некој пред мене али ипак јако е :aplauz:

Не не не не не не нееее е токму овој :pos:

Би било убоо после секој натпревар ако најде некој да става клип од овој неможе да не те насмее, стариов е лудило прав ЅВЕР :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Уште го за утакмицата за интер, али еве го коментарот од утакмицата со лацио, може го стаел некој пред мене али ипак јако е :aplauz:

:poss::poss::poss::poss::poss:


Човекот е лудница :aplauz::aplauz:
БТВ знаете ли дека син му игра за Милан?:)
Неможам да замислам ако син му некогаш даде гол за Милан шо ќе направе:pos::pos::pos::pos::pos:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Глеам имаше доста што го критикуваа Сидорф, според мене беше MAN OF THE MATCH!!! Играше на позицијата на Пирло, последен играч за врска со задачи да креира напади. ПЕРФЕКТНО изигра, посебно во делот на дефанзивата!!!


Да дадам и неколку мои заклучоци: :)

1.Голот беше чист како солза, тие неколку милиметри не е возможно да се приметет со голо око, тоа може само компјутерски после добра обработка, но добро тоа го признаа и фановите на Интер.

2. Браво за Рони , пресреќен сум!

3. Кака и Дињо позади Бориело како единствен напаѓач е правото трио!!!

4. Пато е одличен фудбалер, но само во формација со двајца напаѓачи, едноставно човекот не е таканаречен TARGET MAN, и нема пропорции за да игра како единствен напаѓач.

5. Мн. се инервирав и разочарав кога го даде Рони голот, Пато толку ладно изреагира, како Интер да даде гол а не ние. Погледнете го уште еднаш видеото, запазете го Пато и ќе видите за што зборувам.

6. Сите изиграа перфектно, но ако би требало да ги наредам од најдобар до најслаб(иако немаше таков) би изгледало вака нешто , 1.Сидорф, 2.Кака 3.Рони, 4.Гатузо, 5.Абијати, 6.Амбро, 7.Малдини, 8.Замброта, 9.Јанко, 10.Каладзе и 11.Пато.

7. Прочитав и неколку критики за Шева, човекот одигра 10 мин. имаше два шута од кои едниот можеше лесно да биде гол, што повеќе требаше?!

8.Анчелоти уште еднаш ја покаже својата големина како тренер, во најтешките моменти од неговото раководење со Милан, он направи серија од 4 победи од кои едната против Интер!!

9.Срќен роденден Шева.

10.Среќен роденден Берлу. :)


Инаку мн. ми е криво што не се покажа поголем интерес од форумов за собирот во Shankly's. Бевме околу 14 Миланези, плус најдобрата работа беше што на другиот дел од барот имаше и група фанови на Интер!:) Гласот и по 30 часа после мечот сеуште ми е зарипнат! :) Штета што на никој не му текна да земе дигитален фотоапарат, па направивме некоја фотка со мобилен но со слаб квалитет се сликите. Во недела со Каљари повторно ќе има собиранка, кој сака е добредојден, мислам дека за големина и величина на клуб како Милан, 14 луѓе е мала бројка!

и за крај :


WELCOME TO MILAN JOSE!!!
MILANO SIAMO NOI!!!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Море луѓе ами да кажевте кај се наоѓа тој паб секако не идам ама да си знам:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom