Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Прееска ја гледав репризата Франција-Србија, Гуркуф беше прва постава и играше феноменално, какви само потези, дриблинзи, пасови, центаршутеви...:vozbud: Имаше еден одличен пробив и погоди пречка, ама не ја гледав цела утакмица, од 50'. Тој ги изведуваше слободните удари и корните. И во 90+ го извади и го стави Фламини во игра :P. Мора да го вратиме пак назад.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.453
Поени од реакции
47.293
И јас вчера гледав малце од таа утакмица вечерта касно и се запрепастив зинав,јад ме фати што испуштивме.Човекон се препороди одкако си отиде му наместо гол мислам на Анри абе таква топка не сум видел не знам од кога
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве како ги оцениле некои наши интернационалци:

Zambrotta – 6.0: Sound performance from Zambrotta, although he was caught out of position for Kenia’s chance.

Pirlo – 5.5: Under-par performance from the Milan man, who misplaced his passes, was second to the 50/50 balls, and generally looked tired. Replaced at the break for Palombo.

Yoann Gourcuff 8: The pick of the French side. Despite only having played around a minute of international football previously, the young AC Milan midfielder, who is on loan at Bordeaux, commanded the match and was instrumental in France’s best moves.

Mathieu Flamini n/a: Was on the field for, literally, seconds.

Ronaldinho – 6: Restricted to short passes and set-piece deliveries, all of which were a huge disappointment. Still doesn’t have the acceleration or the pace to take on defenders.

Marek Jankulovski: 7.5 - Commanding and alert, effectively nullified the threat of Healy.



А еве ги и Украина и ШЕВА.



се враќа во форма:zlo:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Иначе Анчелоти не дал пред конференција после мечот со Лугано. Што да каже резил е. Наместо него се појавил Сидорф кој дал изјава и се извинил за лошиот резултат и слабата игра на фудбалерите.


Сидорф изјавил дека грешка на Милан е што многу го форсирале Пато. Тој е млад фудбалски талент но има многу пред себе. Не може од него да се очекува многу на 18 години.

ова се случило првпат по доаѓањето на Анџелоти во Милан (2001 год) а причина за тоа била големата нервоза по поразот од Лугано

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=859221


еве и за тоа што Сидорф го викал за Пато...

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=859109


а откако Де Роси бил споредуван со Џерард и Лампард тој рекол дека не го интересираат англичаните туку дека би сакал да биде споредуван со Пирло

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=859148
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Еве како ги оцениле некои наши интернационалци:

Zambrotta – 6.0: Прави по некои грешки но не се страшни.

Pirlo – 5.5: Некако ми делува многу опуштено како да игра фудбал само да се испоти и истрчи. Ги игра натпреварите без мотивација. Незнам што се случува со него ??? :toe:

Yoann Gourcuff 8: Секоја чест :wink:

Mathieu Flamini n/a: Was on the field for, literally, seconds.

Ronaldinho – 6: Restricted to short passes and set-piece deliveries, all of which were a huge disappointment. Still doesn’t have the acceleration or the pace to take on defenders.

Marek Jankulovski: 7.5 - Commanding and alert, effectively nullified the threat of Healy.



А еве ги и Украина и ШЕВА.



се враќа во форма:zlo:
А што се однесува до Шева-- --Welcome back со неговиот goal machine инстинкт :wink::wink::wink:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Kaka: Milan ću napustiti jedino ako me klub odluči prodati
Brazilac Kaka, nogometaš Milana i dobitnik Zlatne lopte za 2007. godinu, rekao je za talijansku La Gazzettu dello Sport će iz Milana otići jedino ako ga klub odluči prodati. Podsjetimo, ovog je ljeta za njega Chelsea nudio vrtoglave iznose u milijunima eura, a prošle godine je slično bilo s Real Madridom, nedavno se u igru uključio i Manchester City arapskim milijunima.

- Nogometni ‘mercato’ je takav, kako Milan daje ponude za igrače drugih klubova, tako i drugi daju ponude za naše igrače. Ali ja nikada neću tražiti odlazak iz Milana.

Čelnici kluba sa mnom su uvijek dobro postupali, imamo sjajan odnos. Možda jednog dana promijene ponašanje prema meni, ali to mi se ne čini mogućim. Otići ću samo ako me Milan odluči prodati, ili kada više ne budemo imali iste ciljeve, no to za sada nije slučaj. Klub je dobro poslovao u prijelaznom roku, još uvijek želi osvajati trofeje, a to je i moj cilj - kaže Kaka.

Kaka je na kraju prošle sezone operirao meniskus lijevoga koljena, s kojim je već dugo imao problema. Sada se polako vraća u formu.

- Problemi s koljenom trajali su više od godinu dana, no uvijek me nešto sprječavalo da slušam svoje tijelo. Najprije je trebalo osvojiti europski Superkup, pa sam htio dobiti Zlatnu loptu, onda je došlo Svjetsko klupsko prvenstvo u Yokohami.

I tako dalje, sve dok nije bilo neophodno stati i otići na operaciju. Međutim, iako su neki govorili kako je bilo pogrešnih procjena, učinio bih ponovno isto. Jer, odluke su donijete u dogovoru s klubom, naočigled liječnika Milana i brazilske reprezentacije. Odabrao sam operaciju, ali ne biram sam. No, sada sam zdrav i to poglavlje je završeno.

Kaka smatra kako je najbolji posao prijelaznog roka dovođenje Ronaldinha među ‘rossonere’. Osim njega, Milan je iz Chelseaja vratio Andrija Ševčenka. U napadu su već otprije Pippo Inzaghi i mladi Pato, te sam Kaka, tako da nije lako svih uklopiti u momčad.

- Može se igrati i s pet napadača, ali važno je da obrana i napad ne budu previše razdvojeni. Vrlo je teško zadržati ravnotežu ako imate puno napadača, to zahtijeva mnogo energije i stalnu koncentraciju. To nije nemoguće, ali cilj mora biti jasan: zadržati ravnotežu, jer bez toga se ne pobjeđuje, a mi želimo naslov prvaka - zaključuje Kaka.

Podsjetimo, Milan je u prvom kolu Serie A na San Siru izgubio od Bologne 1:2.
S obzirom da ‘rossoneri’ ove sezone ne nastupaju u Ligi prvaka, već u Kupu UEFA, Kaka je rekao kako bi volio da europski prvak postane Chelsea Luiza Felipea Scolarija, koji je bio izbornik Brazila 2002. godine, kada su zajedno osvojili Svjetsko prvenstvo u Japanu i Južnoj Koreji.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Не се секирај, ќе дојди чичкоти АРСЕН и сите проблеми ќе ви ги реши.
Али тоа не е разлог ти да не гледаш фудбал.
Башка имате една од најмоќните екипи...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.453
Поени од реакции
47.293
Арсен и Силвио си одговараат ко бурек и јогурт,едниот не дава парi за трансфери другиот на бара и за ефтина пара експотира дечиња...тоа ке биде незамислив спој,може и брак да падне :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Арсен и Силвио си одговараат ко бурек и јогурт,едниот не дава парi за трансфери другиот на бара и за ефтина пара експотира дечиња...тоа ке биде незамислив спој,може и брак да падне :)
Тешко тоа, Силвио бара само невини.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
МИЛАН ШАМПИОНИ

од Кака до Амброзини

у San Siro

све лепо

и голови
и фаулови

и се и сешто


МИЛАН НАЈБОЛЈИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
МИЛАН ШАМПИОНИ

од Кака до Амброзини

у San Siro

све лепо

и голови
и фаулови

и се и сешто


МИЛАН НАЈБОЛЈИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
така е ... :)

Иначе, Инзаги аут... Шева или Пато ќе настапат прва постава против Џенова

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=860213


има гласини и според газета дело спорт дека доколку Милан не победи против Џенова , Анџелоти ќе летал... редно беше

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=860489
 
А

Ајсшутер

Гостин
Уште еден фан на Милан,добредојде :wink:

има гласини и според газета дело спорт дека доколку Милан не победи против Џенова , Анџелоти ќе летал... редно беше
Ке се спаси пошто утре ке тепаме најмалце 3:0
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Уште еден фан на Милан,добредојде :wink:



Ке се спаси пошто утре ке тепаме најмалце 3:0

сите се надеваме... ама потребни се вакви гласини за да не заспие анџелоти, да знае дека работата сеа на конец му зависи и да даде се од себе:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom