Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
А и бај д уеј...

Да им честитам уште еднаш на Интер, најдобра сезона им е... Само 5 нерешени имаат у калчото...

Греота малце оти без пораз од ЛШ испаднаа, со две нерешени... Ако де... кај и да е, за 20 години мож ќе ги казнат Манчестер, Реал, Барселона, Лион, Баерн, Милан, Јувентус, Челзи, Арсенал, Ливерпул, Валенсија, ..... и од УЕФА па ќе станат Интер и европски шампиони :pos2:
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Баерн 0 : 2 Милан...и после некои Милан фанови ке ми викаат Инзаги дрво е :pos::pos::pos::pos: а, да е у офсајт му е навика :angel1:
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
abe gledaj inzagi e dobar igrac samo malku kao da mu se pletka toa topkata vo nozete, ama coekot znae kade da se postavi. Seedorf bese zver, gol i asistencija so peta, bravo za nego. mislev deka so baern ke bide nereseno, no eve 0-2 i vo polufinale sega da vidime so mancester. ke bide tesko, posebno sega mancester se napumpani do nebo, ama nema veze MILAN e MILAN. Daj da zememe ovaa godina liga na sampioni pa da puknat site od maka....FORCA MILAN
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Sindikat напиша:
Абе кажвајте приказни колку сакате. Милан рутински си ги шлапна Баерн. Првата утакмица немаја среќа да ја завршат работата, зато денес му покажаја како се игра.

Ете ја реалната бројка за просекот на годините.
Дида 33, Одо 30, Бонера 25, Неста 30, Малдини 38, Каладзе 29, Јанкуловски 29.
Шо значи просек на одбрамбениот ред е 30,5 година. Во тие години одбрамбените играчи се во најдобра форма.
Среден ред: Гатузо 29, Пирло 27, Амброзини 29, Сидорф 30, Кака 24 и замени Броки 31 и Гуркуф 20. Значи џабе прајме муабет сите се во најдобри години и никој никогаш не бил во подобра форма, просек 27,8.
Напад: Џилардино 24, Роналдо 30 и Оливеира 26.


Овие играчи се најчесто во игра и намерно не ги вклучвам тие шо немат воопшто играно има во нив млади по 18 години и стари над 30. Просеко на годините на овие играчи е 28,4 шо е врв на кариерата за фудбалерите.

И да не ми јајте лајна појќе за годините на играчите.
што е со сержињо и костакурата,инзаги.тие се во подмладокот.како и да е во милан све се старци без разлика што ќе пишеш
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
мислам дека ќе изгубат од Манчестер..... :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
ivan1real напиша:
што е со сержињо и костакурата,инзаги.тие се во подмладокот.како и да е во милан све се старци без разлика што ќе пишеш
Па ги напишаф тие шо играт најголем дел од натпреварите. Иначе можам да ги напишам сите и пак исто да биди, Грими, Бориело, Аубамејанг сите се испод 20 години. Милан плус то има 15-тина позајмени фудбалери шо наместо да скапуват на клупа играт редовно во други тимој. Финтата е шо не се важни годините туку формата на фудбалерите. Играчите шо играт по цел натпревар се во своите најдобри години. Тие шо влегват како замени и играт по 20 минути ич не е важно колку години имат.

Последните 5 години Милан е 4 пати во полуфинале на лига на шампиони, поуспешен тим нема овие 5 години. А љубоморните и лајнојадачите нека кажват шо куро му сака ич не ме интересира.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
kolku i da boli mozam samo da cestitam

jebi ga vie mozda imate stara klupa- baern nema nikakva. se povredija sagnol i schweinsteiger i morase ottl da ide desno u sredina(!) a lell levo(!!!) :kesa:

toa e toa pozz i cestitki
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
штета за милан сезонава многу слабо во домашната лига иако беше со 8 бода минус требаше барем до сега да им биде обезбеден влез за следната сезона во лига на шампиони но милан бидејќи нема шанси за скудето сезонава нормално е да форсира се во лига на шампиони што впрочем и го прави.
но јас сакав да кажем многу среќа во лига на шампиони против манчестер пошто нас мачестер не торпедираше со високи 7 - 1 не верувам и вас истото да ви се случи.
GOOD LUCK!!!
 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Slabo ova sezona ama mesteno si e mesteno pocnaja so 8 nazad i zato ne forsirat v godina prvaci da me slusate MILAN BEST
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
Абе што сакаат нека зборат Милан местеле утакмици вамте тамте.Имаат пари луѓето нормално ке наместат некоја утакмица како и секој тим!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
[IH] напиша:
Абе што сакаат нека зборат Милан местеле утакмици вамте тамте.Имаат пари луѓето нормално ке наместат некоја утакмица како и секој тим!
Тоа за тебе нормално е бе ненормален.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
[IH] напиша:
Абе што сакаат нека зборат Милан местеле утакмици вамте тамте.Имаат пари луѓето нормално ке наместат некоја утакмица како и секој тим!
:pos2: :pos2: :pos2: e ne si zdrav ova kje go staam u potpis :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Dolphin напиша:
А и бај д уеј...

Да им честитам уште еднаш на Интер, најдобра сезона им е... Само 5 нерешени имаат у калчото...

Греота малце оти без пораз од ЛШ испаднаа, со две нерешени... Ако де... кај и да е, за 20 години мож ќе ги казнат Манчестер, Реал, Барселона, Лион, Баерн, Милан, Јувентус, Челзи, Арсенал, Ливерпул, Валенсија, ..... и од УЕФА па ќе станат Интер и европски шампиони :pos2:

е ќе видиш ти!!! сеа ќе му се јавам на морати да кажи дека валенсија местеа утакмицата и ќе ги казнат и ниф и челзи оти играше против ниф, само ако ја земи челзи титулата нас ќе ни ја дат оти ако играфме протиФ челзи ќе ги победевме. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
[IH] напиша:
Абе што сакаат нека зборат Милан местеле утакмици вамте тамте.Имаат пари луѓето нормално ке наместат некоја утакмица како и секој тим!
Лелееее брат не си арен.
Али имаш поштовање од мене. А донекаде си и во право.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
jove_bt напиша:
е ќе видиш ти!!! сеа ќе му се јавам на морати да кажи дека валенсија местеа утакмицата и ќе ги казнат и ниф и челзи оти играше против ниф, само ако ја земи челзи титулата нас ќе ни ја дат оти ако играфме протиФ челзи ќе ги победевме. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

:pos2::pos2::pos2::zver::pos2::pos2::pos2::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko:

ја сеа ќе му се јавам на сенси да намести ако освои манчестер лига на шампиони титулата да и биде доделена на Рома.

:vozbud::pos2::vozbud::pos2::vozbud::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom