Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Како се вика син му на Малдини ?
Некаде го читав како Даниеле а некаде како Кристиан ...
(го имам на аватар не за друго) :D
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Кристијан Малдини!
Легендата продолжува....
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кристијан Сапата од Удинезе летово ќе премине во некој друг клуб од кој најголеми шанси имаат Јуве и Милан.

Кафу си се врати во Бразил. И се надева дека ќе може да игра за Сан Паоло, каде што ќе стави крај на својата фудбалска кариера.

Гатузо, Пирло и Амброзини му се приклуција на составот на Италијанската репрезентација. Хмм ајде светските шампиони да станат и европски :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.775
Гатузо, Пирло и Амброзини му се приклуција на составот на Италијанската репрезентација. Хмм ајде светските шампиони да станат и европски :smir:

не не не не не нека испаднат уште во групи,се замараат па да не можат да играат после(или бар се вадеа на умор после Светското) како и да нека испаѓаат побрзо ем за тоа ем не може да игра Касано да не игра Инзаги за инат нека испаднат матер им ебам
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
не не не не не нека испаднат уште во групи,се замараат па да не можат да играат после(или бар се вадеа на умор после Светското) како и да нека испаѓаат побрзо ем за тоа ем не може да игра Касано да не игра Инзаги за инат нека испаднат матер им ебам
Ееее пејо не биди до толку лош бе :) ќе завршат крај јуни и после имат слободно време. Нека играат момците сакам да ги видам европски шампиони и тачка. А ете не играат Иназги и Неста си одмараат луѓето.
Мене најмногу ме нервира светското првенство во Јапонија таму многу се губи време и после имаат збиен распоред на натпревари, а пак и годинава настапуваме ние за да ја одбраниме титулата оти само таа ни е :)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Милан ги продава Емерсон и БРОКИ:vozbud:
-о фала богу за овој


Нешто Милан и по Манчини (овај од Рома:))-линк
-ѕверка е овај, добро ќе се најдит
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Милан ги продава Емерсон и БРОКИ:vozbud:
-о фала богу за овој


Нешто Милан и по Манчини (овај од Рома:))-линк
-ѕверка е овај, добро ќе се најдит
kolku sto razbiram angliski procitav deka ke gi davale gurkuf i borielo ili 12 miliona?ako nesto vakvo nameruvaat celavite mora da se nenormalni aj 12 da dadat ali ovie dvajcata ne
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
kolku sto razbiram angliski procitav deka ke gi davale gurkuf i borielo ili 12 miliona?ako nesto vakvo nameruvaat celavite mora da se nenormalni aj 12 da dadat ali ovie dvajcata ne
Ако е за замена Бориело + Гуркуф за Манчини, подобро ич да не го бараме, а ако е само за плаќање тогаш можит.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ееее пејо не биди до толку лош бе :) ќе завршат крај јуни и после имат слободно време. Нека играат момците сакам да ги видам европски шампиони и тачка. А ете не играат Иназги и Неста си одмараат луѓето.
Мене најмногу ме нервира светското првенство во Јапонија таму многу се губи време и после имаат збиен распоред на натпревари, а пак и годинава настапуваме ние за да ја одбраниме титулата оти само таа ни е :)
А олимпијадата ја броиш???:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Милан ги продава Емерсон и БРОКИ:vozbud:
-о фала богу за овој
Добро би било доколку двајцата го напуштат Милан.
Веќе е најдена замена за таа позиција на Броки(Фламини) а на местото од Емерсон како замена на Пирло би бил Самарко
Изгледа е наш играч само е дадаен на позајмица, или е пола пола ка Бориело.
Нешто Милан и по Манчини (овај од Рома:))-линк
-ѕверка е овај, добро ќе се најдит
Ѕверка е, Милан за него ќе ги понуди Гуркуф + Бориело + 12 милиони евра и ќе добие супер замена за Сидорф.
Ама не се дава играч како Бориело така лесно, ако се случи ова тогаш и поубаво нека замине ќе имаме добар напад со Пато и Ето :)

А Лорис изгледа ќе си иде во Лион (ништо чудно овие од Милан не им се дава пари).
На крај може и Абиати да застане меѓу стативите, ама уште е рано тука се Боруц, Фреј и Гомеш па би требало некој да дојде, ја мислам дека Фреј ќе биде тој.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Евра мојт да пристигнит во Милан како слободен играч:vozbud: -линк
леле овај ако го добиеме ќе имаме одличен лев бек:)
A be ne e lud United da go pusti taka Evra da si odi a kamoli bez pari.
Ovaa nedela ke mu ponudat i nemu i na Ronaldo novi dogovori i site spekulacii ke zavrsat.
Da ne osvojuvase trofei so Evropskit Sampion ajde ke razberev nekako, ama da si zamines od najdobriot evropski klub treba da si lud!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Чим Фламини дојде зошто да не и Евра ?
Го приметив тоа и на неколку италијански страни не само на 24 и Гоал ...

A за Мансини еве нешто друго (Јанкуловски = Мансини) ?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чим Фламини дојде зошто да не и Евра ?
Го приметив тоа и на неколку италијански страни не само на 24 и Гоал ...

A за Мансини еве нешто друго (Јанкуловски = Мансини) ?
Moze da dojde ama ne bez pari i koga ke napolni barem 33 godini:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Абе ако му истече договорот а не сака да го продолжи за што ќе замине ?
за лижавче ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom