Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе не е повреден Кака, барем не по ова шо прочитав. Овде пиши дека тој си има некакви хронични проблеми со коленото и игра така веќе подолго време. И Малдини ако се сеќавате играше со ебано колено лани, па после дури се оперира. Мислам дека нема да прај пауза Кака, освен ако се налага.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Дооброо бе ај не замарај видиш проблеми си иаме...sd


Него вака ако дојде дереџе да нема напаѓач за у Лондон кој е подобар тој Палоши или Аубемејанг ја искрено поима неам
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Оти бе брат? И вторник и среда се игра.

И ти да не незнајш основни работи?
:pos2::pos2::pos2:
Јас знам ама очигледно ти незнаеш,така да нема потреба да се смееш без причина.
Секогаш кога се погодува ваква ситуација едниот тим игра една недела покасно со цел да се зачува теренот на стадионот.
Милан реваншот го игра на 4ти а Интер на 11ти Март линк
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Јас знам ама очигледно ти незнаеш,така да нема потреба да се смееш без причина.
Секогаш кога се погодува ваква ситуација едниот тим игра една недела покасно со цел да се зачува теренот на стадионот.
Милан реваншот го игра на 4ти а Интер на 11ти Март.
НЕ НАПИЊАЈ!!! :bilor:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Аман бе Миланез, основни работи прашуваш. Во сон треба да се знае тоа :smir:.
Јас незнам кој ќе го игра прв реваншот во Милано. Бидејќи и Милан и Интер се домаќини ,едните ќе играат една недела подоцна.
Што морам цел распоред да го знам кога играат !?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Што морам цел распоред да го знам кога играат !?
Нема врска,повеќе беше на зезанција, ни јас не го знам на памет на Интер распоредот.
Само прашував дали знаете кој ќе го игра реваншот една недела подоцна.
Не сакам погешно да бидам разбран,немам ништо против вас.
Поздрав до сите симпатизери на Милан!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе не е повреден Кака, барем не по ова шо прочитав. Овде пиши дека тој си има некакви хронични проблеми со коленото и игра така веќе подолго време. И Малдини ако се сеќавате играше со ебано колено лани, па после дури се оперира. Мислам дека нема да прај пауза Кака, освен ако се налага.

П.С. Шо се однесува на стадионот и јас не сум сигурен, ама сигурно се имало и порано ова десено, јас не вервам дека ќе се игра цела недела покасно, нема потреба.

Едит: Значи ете имало потреба и покасно ќе се игра.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Ок, јас знам секогаш нареден меч кој ни е :smir:

Калач ќе остане и идната сезона а Дида ќе замине. На негово место би можеле да дојдат Diego Alves, Diego Lopez и Hugo Lloris - линк

Можно е и враќање на Рино за натпреварот со Арсенал.

Во недела мислам дека Анчелоти нема да ризикува со Кака.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Дооброо бе ај не замарај видиш проблеми си иаме...sd


Него вака ако дојде дереџе да нема напаѓач за у Лондон кој е подобар тој Палоши или Аубемејанг ја искрено поима неам

Не бе нема шанси да клај таков играч во Лондон, како со играч помалце ќе сме. Нема шанси да игра на ваков натпревар некој толку недокажан, пошто и двата се слаби, мада Палоши нешто сеа е добар, а Аубамејанг не се знај ни кај е и плус го нема на списокот за ЛШ така да и да сака не можи да игра. Значи ако е ептен криза Палоши има шанси да игра.

Јас мислам дека не се брка победа во Лондон така да ќе се игра и без класичен напаѓач ако треба. Очекувам во средината да играт Пирло, Амбро и Емерсон, понапред Гуркуф и Сидорф и најнапред Кака. Така да единствено ако и Кака го нема, можи да игра Палоши.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Емерсон/Броки*Пирло*Амброзини
******Сидорф**Гуркуф*******
********Палоши/Вили********
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Емерсон/Броки*Пирло*Амброзини
******Сидорф**Гуркуф*******
********Палоши/Вили********
Еее да бе или место нив вујна му на Анчелоти и на Малдини баба му sd

Ма ќути добра страна е што реваншот ни се игра дома само треба да се преживее таму и да не се прими гол а после натенане ке ги јаде помрачина Арсенал :biojzbor:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
абе многу сме малерозни пола прв тим ни е повреден Пато три недели, Инзаги не се знае кога ке се врати а можно е за арсенал ако е подготвен, Гатузо ке е спремен за три недели, Сидорф се жали исто на повреда, Кака мора да игра али затоа следниве натпревари можно е Анчелоти да не го стави, а пак Роналдо на промена на време го боли коленото ептен е нежен тој :)
па следниве натпревари очигледно ќе видиме како игра младината на Милан
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
tamam rabota ta ne igrai kaka 4 meseci i 4 mesto da go zaboravimet deka pse neko ne mozeme nisto
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Bez Pato,Ronaldo,Inzagi,Dzilardinjo i Kaka i Gatuzo ke gi tepame koj bilo,zs Milan e najgolem klub vo svetov.Forza Milan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom