Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ronaldo ke ostane vo milan i sakaat nov dogovor da potpisat so nego:nesvest: pa ako dojde ronaldinjo ke vidime kakov tandem ke bidat kaka, ronaldo,
ronaldinjo(nekogasnite dobitnici na zlatnata topka)ili pak ako si ide svinceto ke ostane tandemot kaka,ronaldinjo i pato:vozbud:


a kaka i angeloti go zastituvaat dida i mu ja oprostija greskata na derbito so inter
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
ronaldo ke ostane vo milan i sakaat nov dogovor da potpisat so nego:nesvest: pa ako dojde ronaldinjo ke vidime kakov tandem ke bidat kaka, ronaldo,
ronaldinjo(nekogasnite dobitnici na zlatnata topka
)ili pak tandemot kaka,
ronaldinjo i pato




















a kaka i angeloti go zastituvaat dida i mu ja oprostija greskata na derbito so inter
ако остане дида роналдо и дојдат дрогба и роналдињо ке биде супер !!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
кака е во најдобрата формација за 2007, тој е единствениот фудбалер од милан сто се најде во оваа формација.

Buffon (Juventus), 'Dani' Alves (Sevilla), Gallas (Arsenal), Nemanja Vidic (Manchester United), Patrice Evra (Manchester United), Kaka' (Milan), Cesc Fabregas (Arsenal), Gerrard (Liverpool), Cristiano Ronaldo (Manchester), Drogba (Chelsea) and Van Nistelrooy (Real Madrid). (ANSA)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Избришано е 21 мислење од темава. армин06, седи си мирен, да не си расипуваме раатот. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.488
Поени од реакции
47.546
ехххххх Фреј какво човече надежта број еден препрака на Валтер Зенга лично за голман на Интер најавуван како нешто невидно дојде да брани во Интер се на се одлично се додека не дојде на ред утакмицата со Милан а таму Џани Командиди Сержињо Шевченко ...и оп 6 гола прими Фреј тој ден и веќе не беше тоа што требаше да биде...сега ке ни го товарат...ај нека им биде само не знаат што пропуштија кога го дадоа Сторари да игра во Шпанија таков голман нема да падне втор пат во рака
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Го дадоа Сторари а ги оставиа Калач и Фиори ... тој Калач колку што е висок толку е и глуп.
Според мене нека си го земат Боруц или младото голманче од Америка Ochoa.

Ама не се знае овде пишува дека ќе го вратат Абиати ...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Додајте го на листата и Дони од Рома, според најновите вести од Италија.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мрш бе каков Дони ... мисир невиден е

едит - Јуве изгледа ни го лапна Банегра
Дони си е супер. Ама фреј е каде каде подобар. Во секој случај можите да добиете само подобар голман од овај шо ви е сега.

А ова за Банега ми се бендисва. Ако заминва Ночерино... тамам ќе го покрие.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дони си е супер. Ама фреј е каде каде подобар. Во секој случај можите да добиете само подобар голман од овај шо ви е сега.

А ова за Банега ми се бендисва. Ако заминва Ночерино... тамам ќе го покрие.
Да не си ја утнал темава случајно:uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom