Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Sindikat напиша:
Не јади лајна бе клошар еден, кој суди ги влечеја. Немаше ни еден спорен момент во натпреваро, и виде каков гол беше вториот на Шалке чиста среќа. Милан играја стопати подобро, ги надиграја и имаја многу поќе шанси за гол.


П.С. И лани судите да не ти беа криви ко го прими Манчестер 2 пати, знам дека си нервозен кој ГУБИ има право да се лути.
сигурно не си ја гледал утакмицата:lud: посед на топка 60% -40% во корист на Шалке еутови у гол 10-6 во корист на шалке иди бегај
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Па нормално дека ќе биди така, кога Милан имаше водство од 3-1, немаше потреба да се напаѓа. И шојма врска то со судите. Не качи глупости Милан имаја поќе шанси и шутој на голо не се никаков показател за играта, а податоците ти се грешни 100%. Ако е така тогаш Милан ПСВ истотака беше од судите решен натпреварот оти Милан имаја 70% посед на топка и 25 шута на голо. Нормално е да нема шутој на голо кога се има водство.

И ти кажав доста не качи глупости ако коментираш нешто барем нека биди издржано, не само да лечиш рани од болните порази со пиздење.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
CopyOfDeath напиша:
сигурно не си ја гледал утакмицата:lud:
Немам пропуштено меч на Милан шо сум имал шанса да го гледам веќе 3-4 години. А ти како шо гледам немаш ни една минута од мечот гледано.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Кака беше феноменален
Му даам рука
Озбилно
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Sindikat напиша:
Немам пропуштено меч на Милан шо сум имал шанса да го гледам веќе 3-4 години. А ти како шо гледам немаш ни една минута од мечот гледано.
иди бегај ја гледав целата утакмица судијата ги извлече инаку Кака Стварно беше феноменален Инаку ја Имав типувано 1 сепак слаба игра
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
иди бегај ја гледав целата утакмица судијата ги извлече инаку Кака Стварно беше феноменален Инаку ја Имав типувано 1 сепак слаба игра
А бе ја глеам дека ти се заебаваш, ама ај
Како мислиш слаба игра жити здравје?
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
StormAngel напиша:
А бе ја глеам дека ти се заебаваш, ама ај
Како мислиш слаба игра жити здравје?
ПА мое мислење како шо ј аизгледав утакмицата многу подобра игра имаше Шалке а и судијата беше премногу строг за Шалке им нареди 6-7 Жути картони а таа свињата Катузо требасе да добие доживотна за неговите стартови
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
CopyOfDeath напиша:
ПА мое мислење како шо ј аизгледав утакмицата многу подобра игра имаше Шалке а и судијата беше премногу строг за Шалке им нареди 6-7 Жути картони а таа свињата Катузо требасе да добие доживотна за неговите стартови
ne babe ti ne si so site :pos: :pos: :pos: inache milan najiskrajno si gi nadigra shalke
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Незнам зошто реално никој не зборува кога се пишува за фудбалот ја си признавам дека Манчестер беше катастрофа играта и судиите да беа како шо судеа вчера за милан пак ке изгубеше Жабарите пак се извлекоа благодарение на судиите и точка не коментирам више:pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Пер, озбилно ја тупиш
Виде зошто Симич излезе од игра? Или само ДСФ глеаше?
Ако фудбалот има само една страна, ондак не знам.
Ја глеав у живо пренос од ДСФ (германски канал) и после реприза со се рецензии у Медиа Сет (италијански фудбал) ова само заради тоа што сакам ја сам за себе да имам чиста свест коа ќе речам дека Милан ги споебаа Шалке фудбалски на терен.
Толку
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ај манчестер шо летна летна заслужено си победи Бенфика баш ме интересира до кај ке стаса милан
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
Ај манчестер шо летна летна заслужено си победи Бенфика баш ме интересира до кај ке стаса милан
Ич да не те интересира тоа.
Ионака Милан не е твоја екипа.
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Ебаве пациентите , врска немате од фудбал , најдовте да кењате за милан.Пациенти.
CopyOfDeath пациенту еден , од тука ми мирисаш на лаик у фудбал.
Земи си ги Манчестер под рука и директно у Башкими на подготовки , за Лига Шампиони следна година.
Ти си еден од оние искомплексирани пациенти кои не го сваќаат фубалот.
Абе не вреди да куцам за тебе.

CopyOfDeath напиша:
Дел Пијеро Цар----- Шева Може вода да му носи
ЛАИК!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom