Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
точно , мене Амброзини многу ме изненадува порано не играше вака добро !?
Амброзини цела кариера ја помина во повреди. Укажаната доверба во него од страна на Милан сега на најдобар начин ја наградува.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
pa malce me zamisluva zosto go kupija emerson koga go imaat ambrozini majstoristeto.Za Pirlo nema sto da kazam zver lani so ITALIA igrase beskrajno dobro,lani so milan prodolzi vo ist stil pa ocekuvam ovaa godina uste podobra sezona.Eh kuznae inter kolku si ja lupa glavata zs ni go prodade:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Анчелоти обожава да игра со 2 цврсти играчи во среден ред. На располагање имаше само тројца Гатузо, Амброзини и Броки. Баш поради тоа е доведувањето на Емерсон, да се има опција при евентуална повреда и во секој сличај да се има повеќе опции, да се одморат првотимците.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Еве ексклузивно од Газета снимка од Скаи како се повредил Роналдо
ова до сега беше тајна

http://mediacenter.gazzetta.it/MediaCenter/action/player?uuid=916b7162-677b-11dc-bb9b-0003ba99c667
Фала многу Мите за информацијата. Стварно идиотска повреда еј, како можеше незнам. Можно е и да не е баш тој моментот, ама веројатно тој е.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе штом вака глупаво се здобил со повреда, значи кога тогаш и на сред натпревар ќе ја заработел повредата ...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе штом вака глупаво се здобил со повреда, значи кога тогаш и на сред натпревар ќе ја заработел повредата ...
Bez razlika na toa. Najprvo toj ne e klucen igrac za Milan, toa barem go vidovme toa minatata sezona.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Идеме по нови 3 бода !
Милан ја пречекува Парма в Сабота од 20:30 ч. По одличниот настап во ЛШ милан сега очекува да го поправи впечатокт во првенството со оглед на нерешениот резултат минатото коло против Сиена. Милан има само една победа и две нерешени средби во низа во првенството во кое Парма нема победа по 3 одиграни средби. Милан е голем фаворит и се освен победа ќе преставува изненадување. На 17 - те гостувања Парма има само 2 победи во Милано и последната ја забележа пред 11 години. Милан и натаму неможе да смета на услугите на Малдини, Роналдо и Сержињо додека Парма неможе да смета на услугите на Кардоне, Газбарони и Будан. Средбата Милан -Парма в Сабота од 20:30 ч ќе можете да ја проследите на Телма.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Во потрага по напаѓач ?

Милан пратил понуда од 8 милиони за напаѓачот на Удинезе Ди Натале(30).
29-годишниот фудбалер на Челзи Дидиер Дрогба повторно е мета на Милан.
п.с. Ди Натале не ни треба , повеќе ни треба играч како Дрогба...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.537
Поени од реакции
47.982
За кур им се сега да купуваат си дозволија да им помине цел преоден рок сега што ако го купат Дрогба или Ди Натале кога нема да играат Лига Шампиони
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
За кур им се сега да купуваат си дозволија да им помине цел преоден рок сега што ако го купат Дрогба или Ди Натале кога нема да играат Лига Шампиони
Дрогба ако го земат СУПЕР ако не игра у ЛШ , а Ди Натале може да игра у ЛШ дека Удинезе не е во ЛШ :uvo:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
kako sto e chelzi u frka dobro bi bilo da go zakacime drogba na mamec:):)ni treba korpulenten napagjac,iako pipo ne e los:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Дрогба во Милан тоа би било супер а тој Ди Натале нека остане таму каде што е пубаво вака отколку со него во нападот(имаме доста 30+ годишни фудбалери :smir: )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom