Фан Клуб: Манчестер Сити

S

silmarillion

Гостин
Колега од факултет имам што живее во Stockport вика одма наредното сабајле имало пред секоја куќа отчет од Пеп за досега сработеното како и програма мерки за подобрување на играта во 100 чекори. Аирлија!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Добра утакмица сабајле против Среалци.

Второ полувреме наметнавме тика така па среаловци мораа да свират од публика за да им се врати лоптата и нив малку да ја подаваат :D
 
Член од
23 март 2017
Мислења
337
Поени од реакции
577
Manchester City the best, najdobriot tim u premier, novava sezona osvojuvame sveee..:vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1501222901][/DOUBLEPOST]
Добра утакмица сабајле против Среалци.

Второ полувреме наметнавме тика така па среаловци мораа да свират од публика за да им се врати лоптата и нив малку да ја подаваат :D
Ma gola voda se tie za nas, se znae koj ke dominira VO narednite 10 sezoni u Premier League i CL
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Убаци у 5та брзина Пеп, почна шетњата. Премиер лагано зимаме, треба да се посветиме на ЛШ да дадеме максимум и да го сопреме Реал кон трета титула по ред.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
Убаци у 5та брзина Пеп, почна шетњата. Премиер лагано зимаме, треба да се посветиме на ЛШ да дадеме максимум и да го сопреме Реал кон трета титула по ред.
Реал не поминва групи

Нафташко финале ќе имаме
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.002
Тројна Круна...за малку и Четворна. Легендарен е тимов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom