Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
И јас тоа го мислам дека Тен Хаг погоди со тоа што го врати Вегорст назад тоа беше клучниот момент а Рашфорд напред, многу дуели доби Вегорст на средината на теренот ..Од недостаток на Каземиро и Ериксен пак би го играл вака.

Плус како што рече Видук Бени направи Рашфорд да биде шпиц од светска класа, алал да му е .
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
да не изгледа дека форсирам, пошто последно време е актуелно на форумов, али мое мислење е дека можеме да се носиме со Барса, не гледам причина зошто не. Идеално ќе беше да ги имавме Касемиро и Ериксен достапни(идеално е и Меган Фокс да ме чека дома после работа) но тоа е веќе друга тема на разговор. Сепак ако се влези на мечот со добар менталитет и без некои експерименти од страна на Тен Хаг, како на пример да го игра Рашфорд на десно крило( кој дури и слепец досега ќе заприметеше дека десно не е ни пола од играчот што е) зошто и да не ги плесниме. Да беше некоја претходна сезона секако, иако сум за Јунајтед, ќе речев океј Барса се подобар тим од нас, но баш оваа сезона, иако има уште многу работа во тимот, сепак не сме за потценување.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
да не изгледа дека форсирам, пошто последно време е актуелно на форумов, али мое мислење е дека можеме да се носиме со Барса, не гледам причина зошто не. Идеално ќе беше да ги имавме Касемиро и Ериксен достапни(идеално е и Меган Фокс да ме чека дома после работа) но тоа е веќе друга тема на разговор. Сепак ако се влези на мечот со добар менталитет и без некои експерименти од страна на Тен Хаг, како на пример да го игра Рашфорд на десно крило( кој дури и слепец досега ќе заприметеше дека десно не е ни пола од играчот што е) зошто и да не ги плесниме. Да беше некоја претходна сезона секако, иако сум за Јунајтед, ќе речев океј Барса се подобар тим од нас, но баш оваа сезона, иако има уште многу работа во тимот, сепак не сме за потценување.
Ќе игра Касемиро против Барселона. Само Мартинез е казнет првата. Може затоа го играше Шо стопер денес, ваљда тој ќе стартува место него.

Со тоа што Варан ќе му биде партнер секако.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Ќе игра Касемиро против Барселона. Само Мартинез е казнет првата. Може затоа го играше Шо стопер денес, ваљда тој ќе стартува место него.

Со тоа што Варан ќе му биде партнер секако.
неубаво се изразив, мислев како тандем кога би ги имале двајцата, можеби требаше да напоменам дека очекувам Касемиро со Сабациер( или како и да е правилно) да бидат прв избор на тој двомеч. Бај д веј, некое инфо дали Марсијал би бил достапен четврток или воопшто да не се надеваме на него?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.722
Поени од реакции
7.309
неубаво се изразив, мислев како тандем кога би ги имале двајцата, можеби требаше да напоменам дека очекувам Касемиро со Сабациер( или како и да е правилно) да бидат прв избор на тој двомеч. Бај д веј, некое инфо дали Марсијал би бил достапен четврток или воопшто да не се надеваме на него?
Мислам дека ќе ги рипне и Барса и Лестер, барем така беа изјавите на Тен хаг пред напреварот.
 
Последно уредено:

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Мислам дека ќе ги рипне и Барса и Лестер, барем така беа изјавите на Трн хаг пред напреварот.
колку и да сакам Марсијал да игра за Јунајтед во иднина, пошто дечкото има страшна техника кога му се игра и се разбира кога не е повреден, има покажано повеќе пати, но кога нозете му се направени од сламки и ветар да дувни ќе се повреди, на лето мора, едноставно мора да се носи шпиц ако сакаме да претендираме за некаква позначајна титула.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
766
Поени од реакции
256
Со барса сигурно ќе оди на позатворена варијанта, со Бруно на десно крило и тројцата (сите здрави ) во средина, Каземиро, Фред и Сабицер.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.934
Поени од реакции
10.567
На мускули победа, ама многу важна, капитенот не сакам да го коментирам очигледно дека е изгубен целиот, а критиките кон Вегхорст не ги сфаќам, човекот не добива топки напред, цело време задача му е да се враќа, нема корисни центаршутеви, ама затоа ви одбрана го има насекаде, помага назад се враќа, се со цел Рашфорд да не се враќа толку
Братот нема нешто посебно ама трча не застанува па барем одработува нешто
Џабе го критикувате Фред денес, 100 дуели доби, еден куп топки пресече, далеку подобар од некни. Едино што ме изнервира кај негп денес е безвезниот жолт 20 минута на центар.
Реално добар беше денеска
Мене ми е чудно што губи воздушни дуели Вегхорст од помали играчи од него.
Линделоф материјал
Автоматски споено мислење:

Мартинез ни е трансфер на деценијата
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.567
Поени од реакции
62.582
Се шушка дека се натегале околу должината на договорот. Јунајтед сакал да го врзе на долг договор, 7+ години. Неговото семејство инсистирало на 5 максимум, за да, кога ке се етаблира во квалитетен играч за 2-3 години, да нема луди суми за трансфери доколку сака да си оди. Наводно, малиот сака да игра во Реал еден ден.

Истово го проба и против Арсенал, ако се сеќаваш. Вегхорст доби многу битни дуели на таа позиција, некоја си 10-ка што го врати. Тоа доста им ја поремети средонатс на Лидс.
Иначе се слагам за измените. Мартинез дава дополнителна стабилност, плус Бисака, што одма се осети во играта и на Сабитцер. Во последните 10-15 минути имаше многу добри и корисни пасови напред, поголема слобода, него ли во педходните 75-80 минути. Баш сакам да видам како би делувал когс ќе го има Касемиро до него, а не Фред и Мегваер позади него.
Да ти кажам право, толку не притиснаа во второ Арсенал и ни висеше голот што не ни пратев веќе кој каде игра. Едно мора да биде правило, Рашфорд никогаш повеќе на десно крило, човекот е невидлив таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom