Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Голема работа заврши тоа што го врати Вегхорст поназад. Тоа му беше можда и најпогоден потег денес на Тен Хаг.
Или што го пушти Рашфорд најнапред. :)
Голем импакт имаше и влегувањето на Мартинез и прместување на Шо на лев бек. Од тој момент како да се консолидиравме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.666
Поени од реакции
63.029
До пред 10 минути на крај на меч, го направивме Ејлинг да изгледа како Кафу. Мегваер го бранев да остане како четврт избор, ама ова денес го немаат изиграно ни Смолинг и Џонс у најлоши денови. Бавен, грешни пасови без никој да му прави притисок, лошо позиционирање.

Е сега, Рашфорд кој со глава не можеше да погоди гол за жива глава лани, сега дава страшни голови со глава. Огромен напредок од тој аспект, и секоја чест за оној Бени што го донесоа да му биде тренер.

Касемиро е пребитна алка за овој тим, буквално 40-50% сме подобар тим со него.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
На мускули победа, ама многу важна, капитенот не сакам да го коментирам очигледно дека е изгубен целиот, а критиките кон Вегхорст не ги сфаќам, човекот не добива топки напред, цело време задача му е да се враќа, нема корисни центаршутеви, ама затоа ви одбрана го има насекаде, помага назад се враќа, се со цел Рашфорд да не се враќа толку
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.889
Поени од реакции
7.453
Мислам дека враќањето на Шо и ставањето во игра Бисака го стабилизира тимот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.666
Поени од реакции
63.029
Мислам дека враќањето на Шо и ставањето во игра Бисака го стабилизира тимот.
Мартинез беше целата разлика.


Голема работа заврши тоа што го врати Вегхорст поназад. Тоа му беше можда и најпогоден потег денес на Тен Хаг.
Е па фалеше само пак да го стави Рашфорд десно за сметка на Вегхорст 9-ка, и коси да скубеме. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.889
Поени од реакции
7.453
На мускули победа, ама многу важна, капитенот не сакам да го коментирам очигледно дека е изгубен целиот, а критиките кон Вегхорст не ги сфаќам, човекот не добива топки напред, цело време задача му е да се враќа, нема корисни центаршутеви, ама затоа ви одбрана го има насекаде, помага назад се враќа, се со цел Рашфорд да не се враќа толку
Мене ми е чудно што губи воздушни дуели Вегхорст од помали играчи од него.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.180
Поени од реакции
25.832
Се надевам дека ова е последниот натпревар на Магваер во Јунајтед. Ако Јунајтед имаше посед 50 минути, топката кај него беше 35 од тие 50. И тотално не знаеше што да прави со нејзе. Играчите на Лидс го сфатија тоа, и не го ни напаѓаа за да му ја земат. Од многу одамна не сум гледал нешто толку фрустрирачки.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.316
Поени од реакции
6.826
Мартинез беше целата разлика.




Е па фалеше само пак да го стави Рашфорд десно за сметка на Вегхорст 9-ка, и коси да скубеме. :D
Истово го проба и против Арсенал, ако се сеќаваш. Вегхорст доби многу битни дуели на таа позиција, некоја си 10-ка што го врати. Тоа доста им ја поремети средонатс на Лидс.
Иначе се слагам за измените. Мартинез дава дополнителна стабилност, плус Бисака, што одма се осети во играта и на Сабитцер. Во последните 10-15 минути имаше многу добри и корисни пасови напред, поголема слобода, него ли во педходните 75-80 минути. Баш сакам да видам како би делувал когс ќе го има Касемиро до него, а не Фред и Мегваер позади него.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Џабе го критикувате Фред денес, 100 дуели доби, еден куп топки пресече, далеку подобар од некни. Едино што ме изнервира кај негп денес е безвезниот жолт 20 минута на центар.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
минативе години имав неколку личности вака што сме правеле муабет за фудбал што ми рекле дека Рашфорд бил топ играч, а мојот одговор секогаш бил дека е океј али никогаш нема да биди топ играч или некој што би направил нешто позначајно за Јунајтед. Нека продолжи да ме демантира.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.473
Поени од реакции
42.790
Рашфорд полека но сигурно прераснува во класа играч. Се поизграден е како фудбалер. Движењата му се одлични, финишингот подобрен, почна да погодува во клучни моменти и да решава утакмици, а како што спомна @vidooq погоре, дури и со глава изгледа далеку подобар.

Две утакмици по ред дава гол со глава, нешто што беше незамисливо за него до вчера.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Фред одигра солидно според мене. Клучни беа измените на Мартинез и АВБ, како и повлекувањето на Вергхорст поназад за сметка на Рашфорд.
Преважна победа поготово во коло кога конкурентите за топ 4 кикснаа.

Сега во четврток со Барса. Барса се во страшна форма измнатиов период и објективно се фаворити...Како фан посакувам да одиме до крај во ЛЕ, само не знам дали има капацитет физички да го поднеси тоа темпо.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Победа на мускули ама ако, некогаш и така треба. Требаше поштено да си го попијаат Лидс и на Олд Трафорд, ама што е тука е. Одличен гол на Гарначо. А Каземиро, се надевам ќе се искупи за црвениот со некое голче со Барса :ROFLMAO:, премногу му фали на тимов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom