Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Ова со продажбава изгледа е стварно. Повеќе извори веќе пишуваат за јавна изјава уште вечерва дека клубот е на продажба.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
BREAKING NEWS: The Glazer family have instructed banks to handle the sale of Manchester United.

The American owners of the Premier League club are expected to make this decision public in a statement on Tuesday. (The Athletic)

Ha-Ha-Ha :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

BIG BREAKING:

A statement on the sale of Man Utd is expected imminently. [eaamalyon] #MUFC

MarkKleinmanSky: "This announcement could come within the next hour or two." #MUFC

Ајде шеици
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Само некој нормален да е. Не ни требаат шеици или некој дебилен Амер како оној моронот што го зеде Челзи.
По можност некој домашен, кој ја знае и цени тежината на клубот.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Само некој нормален да е. Не ни требаат шеици или некој дебилен Амер како оној моронот што го зеде Челзи.
По можност некој домашен, кој ја знае и цени тежината на клубот.
И со мн мн пари, да не е каскатија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Само некој нормален да е. Не ни требаат шеици или некој дебилен Амер како оној моронот што го зеде Челзи.
По можност некој домашен, кој ја знае и цени тежината на клубот.
Тоа помислив и јас. Таман почнавме да градиме нешто со Тен Хаг, најмалце ни треба да дојде некој и да каже "си почнувам јас од нула".

Додуша горе-доле на нула и ќе биде и секако плаче клубот за многу промени. Ама мора да го остави Тен Хаг да го продолжи процесот што го започна.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Опааааа, уште добри вести ајде аирлија нека е...Како што кажа Besancon само да не е уште еден америчќи паразит.. Јас прифајкамми нафташ само да се има пари за нов ( или да се модернизира Олд Трафорд ) и да се зима добри играчи..

Со среќа нека ни е...
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Нека се пријави сега она чичето Џим. :)

Ама ако го продаваат, се ми оди на тоа дека повторно на некоја гнаса од Америка ќе му го продадат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Нека се пријави сега она чичето Џим. :)

Ама ако го продаваат, се ми оди на тоа дека повторно на некоја гнаса од Америка ќе му го продадат.
Џими се откажа, освен ако не е некоја заткулисна игра. Се ми мириса дека ке биде пак некој американски конзорциум. Возот со Саудијциве отиде пред 2-3 години.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ако прпдажбата се должи на база на интервјуто на Роналдо,ќе ги избришам и двата поста каде ја пцуев сестра му и мајка му.
Он уште ќе остане циган.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom