Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.436
Показател за тоа колку лошо купува Јунајтед е што Диало чини исти пари како Луис Диаз. Едниот не може да фати прва постава у Ренџерс, вториот е можеби најдобриот Јануарски трансфер во сите лиги годинава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Показател за тоа колку лошо купува Јунајтед е што Диало чини исти пари како Луис Диаз. Едниот не може да фати прва постава у Ренџерс, вториот е можеби најдобриот Јануарски трансфер во сите лиги годинава.
Ако продолжи да шиба голови до крај на сезоната ќе биде најдобар трансфер на годината.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Показател за тоа колку лошо купува Јунајтед е што Диало чини исти пари како Луис Диаз. Едниот не може да фати прва постава у Ренџерс, вториот е можеби најдобриот Јануарски трансфер во сите лиги годинава.
Рагник го предложил Диаз, ама нема кој да го купи...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Показател за тоа колку лошо купува Јунајтед е што Диало чини исти пари како Луис Диаз. Едниот не може да фати прва постава у Ренџерс, вториот е можеби најдобриот Јануарски трансфер во сите лиги годинава.
За Диало знаеш што е жално лани имаше повеќе минутажа кај нас одколку оваа во Ренџерс.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
На Рагник многу му шлапа муцката ко за дупка тренер.
Буквално ништо нема сменето на теренот од кога е дојден дури и полошо е, со Оле подобри бевте.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
На Рагник многу му шлапа муцката ко за дупка тренер.
Буквално ништо нема сменето на теренот од кога е дојден дури и полошо е, со Оле подобри бевте.
Царе да не ме сватиш погрешно ама лупаш глупости кога не ја знаеш целата приказна.
Далеку е од идеален менаџер али барем малку да го послушаа било кој од управата или од играчите сега ќе бевме подобро.
Инаку што со Артета добар е или не на 2 недели мењате мислење. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Царе да не ме сватиш погрешно ама лупаш глупости кога не ја знаеш целата приказна.
Далеку е од идеален менаџер али барем малку да го послушаа било кој од управата или од играчите сега ќе бевме подобро.
Инаку што со Артета добар е или не на 2 недели мењате мислење. :D
На терен многу лошо делува Јунајтед, нели Рагник е таткото на Клоп и Тухел, основоположник на гегенпресенг, ништо од тоа немаме видено на терен, пресингот им е ко раштиман оркестар, а цело време надвор од терен кажува некои филозофии.
Излегува дека е клсичен професор, теорија>пракса.

Јас сум артетастан.:D
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
На Рагник многу му шлапа муцката ко за дупка тренер.
Буквално ништо нема сменето на теренот од кога е дојден дури и полошо е, со Оле подобри бевте.
Јас да се прашував би го оставил Оле да ја заврши сезоната и после се што се случуваше. Ништо полошо не би било од ова, сигурен сум во тоа, можеби и ќе имаа некој поен плус.

Ама дека беше потребен Рагник во менаџментот на клубот и тоа како беше. Уште пред две години кога се спомнуваше да го донесеа како спортски директор, можеби немаше да дојдеме до ова ниво.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Ако и овој тренер има врзани раце тури му куро на тимов само ај уште една сезона да се понадеваме. Сета препознатливост на клубот е изгубена, комерцијала клуб е напраен измислена збирштина на балерини и кловнови, се надевам че се промени.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
На терен многу лошо делува Јунајтед, нели Рагник е таткото на Клоп и Тухел, основоположник на гегенпресенг, ништо од тоа немаме видено на терен, пресингот им е ко раштиман оркестар, а цело време надвор од терен кажува некои филозофии.
Излегува дека е клсичен професор, теорија>пракса.

Јас сум артетастан.:D
Човекот проба да игра генгенпресен уште првиот напревар против Палас али тимот беше уништен од преходинте трењери фитнесот им беше 0 само 60 минути можеа да играат таков фудбал. Кога ги тераше да трењираат за покачување на фитнесот и подобрување на играта почна играчите да плачат од како не им се допаѓал менаџерот, тактика, тренинзите.
У Јануари кога очајно ни требаше појачување заради глупостите на Гринвуд управата не му даде. Има уште али да не тупам.
Како што реков погоре кога никој не те тинтра ни управа ниту играчи како би можел на направиш нешто.
Али мило ми е што бидна менаџер од прва рака виде кој колку се труди и колку дава за клубот.
Плус со секоја изјава удира по примадоните во тимот и по управата, затоа и добива подршка од навивачите.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не судете прерано за Диало. Го доведовме од втор тим на Аталаната, како голем проспект и потенцијал. Без никакви сериозни настапи зад него. И има детето во нозете, му недостасува физички да зајакне и самодоверба. Само треба квалитетни одлуки како да се развива во иднина. Требаше според мене во Чемпионшип да го пуштиме, ама тоа е. И 20м е трансферот, 20м се бонуси...

Од друга страна Луис Диаз е 25 годишен играч, настапувал во ЛШ, првотимец во Порто...Има солидна биографија и нормално е да се очекува побрз импакт од него, отколку од Амад.

И искрено мислам дека претешко ќе беше да го доведеме Диаз во моментов пред Ливерпул дури и да загризевме за него. Алварез немаше да има брз импакт исто така.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.436
На терен многу лошо делува Јунајтед, нели Рагник е таткото на Клоп и Тухел, основоположник на гегенпресенг, ништо од тоа немаме видено на терен, пресингот им е ко раштиман оркестар, а цело време надвор од терен кажува некои филозофии.
Излегува дека е клсичен професор, теорија>пракса.

Јас сум артетастан.:D
Проба и клоп да игра пресинг со лукас леива, коло туре и остала боранија, па виде колку е саатот, и смени цел состав. Со овој ростер на Јунајтед, ни свети Фергусон не би можел да направи нешто, до толку е избегана работата од контрола. Патем, не го бранам Рагник, он заеба ствар на неколку утакмици со поставата.

И искрено мислам дека претешко ќе беше да го доведеме Диаз во моментов пред Ливерпул дури и да загризевме за него. Алварез немаше да има брз импакт исто така.
Работата е што се немаат ни обидено нашите...

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266

Можда грешам али има побитни работи за средување во клубот. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom