Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.617
Ист е и Боувен сум го гледал каде стагнира и он али секако добар играч.
Не знам баш, се изнагледав Вест Хем оваа сезона, редовно е меѓу најдобрите. Пргав играч, фајтер, тоа што недостига во Јунајтед.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
736
Поени од реакции
1.818
Проблемот со Рафиња е што не е константен. Една утакмица најдобар, следните две никаде го нема. Башка и патарушка е. Боувен е тамам. Инаку, што бидна со муабетот со Антони од Ајакс? Toj реално технички е подобар и од Рафиња и од Боувен.
Ништо нема од Антони. ДМ, шпиц, стопер се приоритетни позиции, не вервам да фрлаат пари од старт на десно крило.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.617
Ништо нема од Антони. ДМ, шпиц, стопер се приоритетни позиции, не вервам да фрлаат пари од старт на десно крило.
Стопер сум сигурен дека нема да се купува. Ќе се обиде Тен Хаг од овие што се во тимот да состави нешто првата сезона, ако не оди, догодина ќе се барат нов штопер. Освен ако сега не најдат некој млад ама ефтин. Десното крило пак штека, Санчо очигледно е многу подобар на лево крило и таму ќе игра, а Рашфорд е бескорисен таму. Еланга е солиден, ама ништо повеќе од солиден. Антони е многу јак фудбалер, баш би направил разлика, или мојата стара желба Педро Нето, само не знам како е сега после повредата.

Ако се купи нов десен бек јас би се обидел со Бисака како штопер. Слаб е со глава, ама како питбул е еден на еден.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570
Ништо нема од Антони. ДМ, шпиц, стопер се приоритетни позиции, не вервам да фрлаат пари од старт на десно крило.
Нека гледаат и десен бек немам играч за таа позиција. Бисака и Далот не ги рачунам за сериозна опција само како резерви.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
20 март 2022
Мислења
736
Поени од реакции
1.818
Стопер сум сигурен дека нема да се купува. Ќе се обиде Тен Хаг од овие што се во тимот да состави нешто првата сезона, ако не оди, догодина ќе се барат нов штопер. Освен ако сега не најдат некој млад ама ефтин. Десното крило пак штека, Санчо очигледно е многу подобар на лево крило и таму ќе игра, а Рашфорд е бескорисен таму. Еланга е солиден, ама ништо повеќе од солиден. Антони е многу јак фудбалер, баш би направил разлика, или мојата стара желба Педро Нето, само не знам како е сега после повредата.

Ако се купи нов десен бек јас би се обидел со Бисака како штопер. Слаб е со глава, ама како питбул е еден на еден.
Мислам дека скоро продолжи договор Нето со Волвс, така да многу тешко да се донеси.
А за стопер скоро сигирно ќе носат некој, од типот на Тимбер или слично. Баји, Туанзебе ќе се продаваат, па тие пари ќе се реинвестира во нов стопер.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.617
Мислам дека скоро продолжи договор Нето со Волвс, така да многу тешко да се донеси.
А за стопер скоро сигирно ќе носат некој, од типот на Тимбер или слично. Баји, Туанзебе ќе се продаваат, па тие пари ќе се реинвестира во нов стопер.
Тешко оди продавањето, и ако успеат пак ќе биде за без пари. Никој не продава толку ефтино и не купува толку скапо како Јунајтед. Ако веќе се оди по штопер, овој од Торино многу го фалат. Јас не сум го гледал лично, ама велат дека бил топ играч.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570

Им го тури Ралф со се кохонес сега пробуваат да се вадат. :pos:

Ами на лето зошто не се купи ходинг везњак бе црепчиња?
И тогаш штедевте изгледа.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
736
Поени од реакции
1.818
Тешко оди продавањето, и ако успеат пак ќе биде за без пари. Никој не продава толку ефтино и не купува толку скапо како Јунајтед. Ако веќе се оди по штопер, овој од Торино многу го фалат. Јас не сум го гледал лично, ама велат дека бил топ играч.
Бремер мислам дека се викаше. Ама многу веројатно ќе се оди по Тимбер од Ајакс, можел да покрива и на десен бек.
Автоматски споено мислење:

Нека гледаат и десен бек немам играч за таа позиција. Бисака и Далот не ги рачунам за сериозна опција само како резерви.
Автоматски споено мислење:

Нека седи овој таму уште една сезона. Посекако не можат да одат по него ова лето.
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
736
Поени од реакции
1.818

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570
Што ќе ги пецни. Ќе ги пецни двата кои ја извадија колку толку сезоната да не пукни блам и да се најдеме во долниот дел од табелата.
Не се само они одкако дојде Мурињо е вметната таа политика така да 90% од играчите го имаат тоа намалување. Санчо,Слабхед,Ајсмен, Бисака, Рашфорд,Хендерсон сите ќе ги пецне.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.435
Поени од реакции
8.609
Тен Хаг се поверојатно ќе дојде како шампион со Ајакс.
Ја гледав сега баш Фејенорд со ПСВ. Маласиа, левиот бек со кој не поврзуваат е стварно добар, првенствено офанзивно. Дефанзивно еден на еден е солиден, но се губи при дефанзивно покривање.
Телеш комотно може да се продава летово, 10/15 м е топ ако извадиме.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570
Тен Хаг се поверојатно ќе дојде како шампион со Ајакс.
Ја гледав сега баш Фејенорд со ПСВ. Маласиа, левиот бек со кој не поврзуваат е стварно добар, првенствено офанзивно. Дефанзивно еден на еден е солиден, но се губи при дефанзивно покривање.
Телеш комотно може да се продава летово, 10/15 м е топ ако извадиме.
Незнам што се планира со Вилијамс променлив беше во Норвич на да играше во најслабата екипа во лигата.
Инаку скоро сите играчи на позајмица беа под нивото што ни е потребно.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.025
Незнам што се планира со Вилијамс променлив беше во Норвич на да играше во најслабата екипа во лигата.
Инаку скоро сите играчи на позајмица беа потд нивото што ни е потребно.
Од тие на позајмица што се Гарнер само и Диало може пошто десно пак немаме играчи, а он е платен доста, па нека го форсираат
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570
Од тие на позајмица што се Гарнер само и Диало може пошто десно пак немаме играчи, а он е платен доста, па нека го форсираат
Диало е дупка и во Ренџерс се на се има премалку минутажа ако таму не се снајде нека бара трансфер.
За Гарнер заборавив единствен е кој што покажа нешто али не сум сигурен дека е спремен за премиер лига ма да колку сме тенки во средината ќе мора да го оставиме во Јунајтед следната сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom