Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
Ама не не, вие не разбирате, Хари е звер и е најјак. Кога зборам дека Хари пушта топки во 16 да шетаат ко на модна писта, Хендерсон бил крив. Кога зборам де Хеа дека не знае линија да напушти, неее он бил најјакиот.... тешки филмаџии по форумов, страшно во кои филмови живеат некои тука :cenzura:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
и зонската одбрана и Линделоф цела топка шо промаши претходно...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Не знам само на кој генијалец му текна да се браниме зонски. 90% од головите така се примени сезонава.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Не знам само на кој генијалец му текна да се браниме зонски. 90% од головите така се примени сезонава.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Незнам кој е ама во клубот е од после Ферги до ден денеска.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ама не не, вие не разбирате, Хари е звер и е најјак. Кога зборам дека Хари пушта топки во 16 да шетаат ко на модна писта, Хендерсон бил крив. Кога зборам де Хеа дека не знае линија да напушти, неее он бил најјакиот.... тешки филмаџии по форумов, страшно во кои филмови живеат некои тука :cenzura:
Sto vikas i De gea e kriv za golot a? pu kako ne mu e sram

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Не знам само на кој генијалец му текна да се браниме зонски. 90% од головите така се примени сезонава.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
во ред е некогаш да се браниш и така... ама кога ќе видиш дека при секој прекин, при секој ебан корнер голот ти виси у воздух ќе смениш нешто...

ван дер бек и Гринвуд нека влагаат рашфорд и бруно (додека не добил срцев удар) нека излагаат...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денес Рашфорд и Бруно беа најслаби, што, да напоменам, не е нивна вина, зошто е очекувано дека не може да играат по 20 натпревари во месец дена. По нив следи и Марсијал, другаров кај не може човек да помине па и проба срамно да дајвне :facepalm:

За голот Мегваер требаше да ја избаци но ништо немаше да дојде до тоа ако се браниме како и секоја нормална екипа а не онака селски, зонски. Многу сме слаби на прекини и секој противнички менаџер со три чисти во главата ќе знае како да не зезне на прекин.

И што постигнавме сега? Ги исцедивме одредени фудбалери за +1 натпревар бркајќи муви и на крај со стапот во раце :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom