Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Да имаме десетка ко Ериксен и десно крило ко Санчо, Марсијал ќе се изнадава голови. Со леснотија ги завршува шансите. Имаше една кога комплицираше безпотребно и ја еба на крај но задоволен сум од него.

Туанзебе зошто не го игра? Го форсираа на почетокот а и солидни партии имаше. Очекував да го гледаме почесто.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Туанзебе зошто не го игра? Го форсираа на почетокот а и солидни партии имаше. Очекував да го гледаме почесто.
Ротирање на централни бекови е многу лоша пракса. Мене ми се свиѓа што Солскер е конзистентен на тие позиции. Е сега дали Линделоф има капацитет да биде првотимец во евентуално шампионски Јунајтед некогаш, е друг муабет.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ротирање на централни бекови е многу лоша пракса. Мене ми се свиѓа што Солскер е конзистентен на тие позиции. Е сега дали Линделоф има капацитет да биде првотимец во евентуално шампионски Јунајтед некогаш, е друг муабет.
Па баш дека Линделоф игра топло ладно. Му го зема местото октомври некаде, стартуваше 2-3 во лига Аксел и се повреди. Еве веќе има месеципол откако се врати од повреда но слабо го игра Оле. Него и Вилијамс со задоволство би ги гледал пред Шо и Линделоф.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Малце претпазливо иде Оле со повредени играчи, поготово откако го исфорсираа Погба со Рочдејл и Арсенал па го немаше до завчера.

Башка одбраната е релативно добра, примаат глупи голови и имаат ситници за пеглање.Плус од старт пробува да ги ухода Линделоф и Мегваер.

Инаку мислам го чува аксел за наредниов период кога ќе дојдат фа куп утакмици и двете утакмици со сити во лига куп.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.415
Наводно Погба инсистирал да ги игра и двете, и Рокдејл, и Арсенал.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Да имаме десетка ко Ериксен и десно крило ко Санчо, Марсијал ќе се изнадава голови. Со леснотија ги завршува шансите. Имаше една кога комплицираше безпотребно и ја еба на крај но задоволен сум од него.

Туанзебе зошто не го игра? Го форсираа на почетокот а и солидни партии имаше. Очекував да го гледаме почесто.
Povreden e Tuanzebe tri nedeli vekje, zatoa ne e ni na klupa, tuku Jones.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Што е така ,така си е.Вчера со дијагоналите ме потсети на Сколси.Одлично одиграна утакмица,замерка имам само за Марсијал.
Не смееш на 0-1 во таква ситуација да се двоумиш,па напаѓач си матер му јебем,шутирај одма.
Не коштале такви работи,многу пати.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Позитивно ме изненадува Фред со последниве натпревари.
Ем добар на топка,ем трча како луд го има насекаде,ваљда му требало повеќе време да се адаптира
Автоматски споено мислење:

Па баш дека Линделоф игра топло ладно. Му го зема местото октомври некаде, стартуваше 2-3 во лига Аксел и се повреди. Еве веќе има месеципол откако се врати од повреда но слабо го игра Оле. Него и Вилијамс со задоволство би ги гледал пред Шо и Линделоф.
Зашто да се менува сега стоперскиот двоец сега кога и Линделоф игра се подобро,има уште многу утакмици ке добие шанса и Туанзебе
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Позитивно ме изненадува Фред со последниве натпревари.
Во што се состои позитивноста?
Го подобрил процентот на успешни додавања, позитивни и успешни одлуки, успешноста на ударите?
Вчера имаше еден добар период од 20 минути кога се прашував игра ли он уопште на овој натпревар. Да, вчера имаше помалку утки, само ради фактот что дел од товарот му превзема Матич. Со Мектоминај кога е, попотресен е, а може и до противниците било во тие натпревари.
Да не гатаме, има ли некој негова статистика од последниот натпревар? А уште подобро од последните 3 натпревари!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom