Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Која ретарда е, го уби Клоп и на пост-меч интервјуво. :pos::pos:

"...I don't know, I don't have binoculars but my feeling is that the referee was also very good..." :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Гледам по медиумиве се бараат 3 пенали и црвени за Валенсија и Рашфорд :oleee: и да им дадеме 3 ПЛ титули ако не. Сме немале лош скор против Ливерпул бе, последна победа против нас им е 2014 кога не победија 3-0 на ОТ.


:pos:
 
R

red.devil

Гостин
Да, од времето на Мојс, ова време некаде бешe, средина на Март. Се сеќавам оти мислам еден од ретките фанови сум што ја имав таа чест да не го гледам тој натпревар. Обврските ме имаат спасено од кошмари. :D :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, од времето на Мојс, ова време некаде бешe, средина на Март. Се сеќавам оти мислам еден од ретките фанови сум што ја имав таа чест да не го гледам тој натпревар. Обврските ме имаат спасено од кошмари. :D :D
Ни јас не го гледав, бев на работа се случи хаварија па после тоа видов дека сме го изеле и си отидов на ракомет. :blablab:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дечки утакмицава од тактички аспект беше хируршки прецизно погодена, апсолутно безопасни беа ливерпул денес а пострашни од сити у напад ми се.Гледам коментирате за второто полувреме, и мене ме изнервира фактот дека многу се повлековме но ливерпул кога држат посед у свои нозе не знаат многу што да направат поготво ако имаат добро организирана противничка одбрана, јалови напади имаа во второ плус немаа шут у оквир на гол.Патем немаа ниеден опасен шут во оквир на гол или опасна шанса воопшто.

Скот МекТоминеј е легенда, мислам дека едно засилување помалце ќе имаме летоска ради него, искина детето.Супер е што мурињо му даде шанса после лошата утакмица со Палас.Матич исто солиден, Лукаку асистенција запиша и вообичаено одличен, Мата исто солиден, Рашо ѕвер.Се надевам ќе му тргне формата во нагорна линија и ќе смири главата, многу нервозен беше денес.Баји играчина најмерак ми беше штонсе врати он, смолинг солиден, ддг лабав.

За Јанг одвојувам посебен коментар зашо искина денес, Салах беше тотално неутрализиран радо него, а највеќе се плашев од нивниот дуел дека Јанг не е нешо посебно добар у одбрана.Секоја чест.

Мурињо колку и да не ни се свиѓа на моменти, тактички мастермајнд е и ми влева надеж дека може да се бориме и во ЛШ пред се ради денешнава мајсторија на тактички план.

ПС:Уште погба да се нафати да го игра она што го изигра мектоминеј и топ ќе бидеме.

ППС: Нападот победува натпревари, но одбраната освојува титули.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Инаку против топ 6 екипите мурињо има скор од 13 поени и е 2ро рангиран, прв е гвардиола со 18 поени, 3ет е клоп со 10 поени,конте 9 за останатите не ми текнува.
 
R

red.devil

Гостин
Инаку против топ 6 екипите мурињо има скор од 13 поени и е 2ро рангиран, прв е гвардиола со 18 поени, 3ет е клоп со 10 поени,конте 9 за останатите не ми текнува.
Фала курцу, и на тоа почна да заличува и да го стига ЛВГ. :D

Сега уште да го кикнат на крај од сезона и топ. :kafence:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Mourinho on Rashford: “I spoke with Gareth Southgate a few weeks ago and Gareth told me it doesn’t matter if he plays or he doesn’t play. He trusts the kid and the kid goes to the World Cup." #mufc [BBC]

МекТоминеј утре ќе биде повикан за Шкотска против Коста Рика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom