Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Тој еден милион што го баете сите е уствари она што го добиваат клубовите за сите играчи под 24 години, а си одат по истекот на договорот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Дај нека напише некој правилник чисто да знаеме колку да се надеваме сезонава за да не им пречи на другите...

И дај нека ме потсети некој, кој беше членот што бараше Де Геа да биде седнат на клупа наместо Линдегард, имам стари постови за копање
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И Јанузај игледа ќе оди на позајмица у Сандерленд.

Сандерленд Јунајтед...
Moyes gi sakal Fellaini i Januzaj, gi dobil Love i McNair, poznato vi e ova od negde? :pos:

btw denta otkako se objavi Pogba, akciite na klubov roknale sky high, deka neli ne znaat kako da rabotat.

Mourinho mi deluva deka ima pregolema samodoverba, pocna da se cepka i so Klopp, za Wenger znaevme deka ke se cepka, poradi toa se nadevam deka ke imame prilicno uspesen start na sezonata zosto site ke mu se navrtat uste pocetnite kola.
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Januzaj mislam deka treba da se prodade ne pokaza nisto poslednive dve sezoni ni vo Dortmund ne ni zaigra nema fizicki predispozicii za vo Premier ajt sikter!!!!
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.096
Moyes gi sakal Fellaini i Januzaj, gi dobil Love i McNair, poznato vi e ova od negde? os:

btw denta otkako se objavi Pogba, akciite na klubov roknale sky high, deka neli ne znaat kako da rabotat.

Mourinho mi deluva deka ima pregolema samodoverba, pocna da se cepka i so Klopp, za Wenger znaevme deka ke se cepka, poradi toa se nadevam deka ke imame prilicno uspesen start na sezonata zosto site ke mu se navrtat uste pocetnite kola.
Хахаххаа Moyes пак истото коа беше у Јунајтед аххах :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Januzaj mislam deka treba da se prodade ne pokaza nisto poslednive dve sezoni ni vo Dortmund ne ni zaigra nema fizicki predispozicii za vo Premier ajt sikter!!!!
http://sportski.mk/2016/08/11/мурињо-ја-понижи-младата-ѕвезда-како-н/

Не дека многу го обожавам Јанузај или се надевав на него како играч, али ова е катастрофа што им го правиме на младите играчи. Убијци сме буквално, на млади таленти. Шансата млад играч да успее во Јунајтед е помала од 10%.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
LELE BE BOBI SPORTSKI MI POSTIRA EEEJ KE SI IZVRSAM SAMOUBISTVO OD ZASEDA,dali si pri zdrav razum sto citas be covece i sto zboris?Neli gledas deka kutrite edvaj so sredno se be,da sum moderator za vakvi gomna bi baniral odma ,instant permanent ban.
Bem li ti sportski.mk

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
44
Поени од реакции
9
http://sportski.mk/2016/08/11/мурињо-ја-понижи-младата-ѕвезда-како-н/

Не дека многу го обожавам Јанузај или се надевав на него како играч, али ова е катастрофа што им го правиме на младите играчи. Убијци сме буквално, на млади таленти. Шансата млад играч да успее во Јунајтед е помала од 10%.
Абе реално Јанузај и не е играч за кај нас. Досега веќе требаше да покаже нешто повеќе, тој остана вечити талент, а и нема предиспозиции за Премиер лига.
Ако сакаме да парираме на екипи како Реал, Барса или Баерн мора да се ослободиме од такви играчи.
А не е точно дека немаме млади таленти во тимот
Еве Rushford се покажува како екстра играч засега, а доста бил задоволен Mourinho и од Tianziebe, сигурно ќе му даде шанса на детево сезонава да покаже што знае.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Јанузај имаше 523424 шанси и не ги искористи. Копитото Лингард со 2341 пати помал талент од Аднан се наметна во тимот пред него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom