Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Нема чоек што нејки секој трансфер период да им биде како летово нашиот.
Ама прашањето ми е.. како ќе стигниме 3 пати во финале ЛШ од 4 години а викаш дека сме биле слаби?
Decko vidi ubavo jas pisav posle zaminuvajeto na Ronaldo a nie so Ronaldo igravme 2 pati i posle uste ednas i ubavo rekov posle zaminuvanjeto na Ronaldo ne kupuvavme kako so treba plus i Tevez zamina
Ти си единствениот човек што плаче по Тевез.На таа гнаса не треба името да и се спомнува...
ajdee kaj vide deka placam po Tevez i mene me nervirase odkoga zamina vo City ama pa Tevez i Ronaldo zaminaja a koj djde mesto Tevez?OWEN!!!??mesto Ronaldo Valencia i Obertan nemoj ne me raduj ziti se hhhhh
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
е ова му е клучно за фитнесот.
Муабетот ми е дека бил физички активен т.е дека не го прчел само на плажа и пиел пива ко Руни на пример.Не викам дека е спремен да игра 3 утакмици во една недела туку дека ќе му биде полесно да се врати во меч фитнес за разлика од Руни кој му требаат месеци за да почне да игра ко што треба.Инаку иди буткај се у дуел со Лукаку да те видам, колку ќе му парираш (ако воопшто можеш)па и колку долго ќе го правиш тоа...[DOUBLEPOST=1470825576][/DOUBLEPOST]Инаку отидоа МекНер и Доналд Лав за 5.5 милиони фунти у Сандерленд, што ми озгледа солиден бизнис кога ќе видиш дека продаваме играчи за кило семки
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Муабетот ми е дека бил физички активен т.е дека не го прчел само на плажа и пиел пива ко Руни на пример.Не викам дека е спремен да игра 3 утакмици во една недела туку дека ќе му биде полесно да се врати во меч фитнес за разлика од Руни кој му требаат месеци за да почне да игра ко што треба.Инаку иди буткај се у дуел со Лукаку да те видам, колку ќе му парираш (ако воопшто можеш)па и колку долго ќе го правиш тоа...[DOUBLEPOST=1470825576][/DOUBLEPOST]Инаку отидоа МекНер и Доналд Лав за 5.5 милиони фунти у Сандерленд, што ми озгледа солиден бизнис кога ќе видиш дека продаваме играчи за кило семки
Nani lani go prodadovme kolku Mcnair hhh
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Чудни сте, за колку сакате да продадеме играчи за кои јасно даваме до знаење дека немаат иднина тука? Друго е ако не сакаш да продадеш некој па да имаш предност во преговорите.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.710
Поени од реакции
5.356
Марота ли беше тој во кој шо се крстеа навивачите од Јувентус?? телето толку способно успеа само 73 мил. да добие за неговиот клуб во дилот на милениумот... и успат потроши околу 90 че за Игуаин... за ИГУАИН... и после ќе се лутат ко ќе им кажиш дека се светлосни години позади Јунајтед во сите сегменти !!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Помирете се со фактот дека Јуве е моментално каде каде подобар од Јунајтед, а телето Марота Јуве го трансформира во една од најдобрите екипи во Европа секој трансфер му беше полн погодок, за пример земи го трансферот на Погба за помалку од 1м$.
 
A

apidrone

Гостин
Марота ли беше тој во кој шо се крстеа навивачите од Јувентус?? телето толку способно успеа само 73 мил. да добие за неговиот клуб во дилот на милениумот... и успат потроши околу 90 че за Игуаин... за ИГУАИН... и после ќе се лутат ко ќе им кажиш дека се светлосни години позади Јунајтед во сите сегменти !!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
:pos::pos::pos::pos::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Помирете се со фактот дека Јуве е моментално каде каде подобар од Јунајтед, а телето Марота Јуве го трансформира во една од најдобрите екипи во Европа секој трансфер му беше полн погодок, за пример земи го трансферот на Погба за помалку од 1м$.
Ако се помириме, нема да замараш повеќе?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Јас ги разбирам, мене исто ми беше кога Роналдо отиде во Реал. Ќе ви помине ајде, без гајле. Само да си знаете, сега Густаво, Матуиди, Сисоко сите 3ца да ги купите, не можат да го заменат, зошто на терен само 1 може да игра :( Бидете сега поздравени и не му ја секирајте многу за Јунајтед :D[DOUBLEPOST=1470850466][/DOUBLEPOST]Нема слики од тренинзи, м?
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.902
Јас ги разбирам, мене исто ми беше кога Роналдо отиде во Реал. Ќе ви помине ајде, без гајле. Само да си знаете, сега Густаво, Матуиди, Сисоко сите 3ца да ги купите, не можат да го заменат, зошто на терен само 1 може да игра :( Бидете сега поздравени и не му ја секирајте многу за Јунајтед :D
А вие бе пријателе што толку сега се замарате како сте го изиграле Јувентус и како Марота земал само 75 милиони на крај(иако е далеку од тоа). И не ми е јасно што уште од сеа толку мочате како да Погба ќе ви донесе ЛШ или Премиер Лига.
Го давате за кило семки, а го враќате по 4 години за вкупно 125-130м. Па уште и сте ги заебале. А истиот Погба имаше смешки изјави кога ве напушти сега многу нормално ќе изјавува вака што очекувате да изјавува? Па уште и плата по 20 милиони што очекувате?
Ќутете си и гледајте сезонава да се пласирате во топ4 барем да не ви продолжи успешната серија и форма од последниве сезони. :)
Реално најдобар трансфер период ви беше овои последниве години и би требало да изборите пласман во ЛШ, ама луѓе стрпете се уште не е ни почната сезоната.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.639
Поени од реакции
10.926
Навивач на Џорче објаснува за фудбалските очекувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom