Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Шинџи е Man of the Match против галата сарај,незнам дали би се сложил и малку ми е чудно ова,ама мислам дека јапанциве/кинезиве/и се жуто гласа за него така да редовен Man of the Match ке биде мислам од сега па натака

--- надополнето: 22 септември 2012 во 12:07 ---
И еве го официјалниот за утре


П.С Кој очекува црвен за Вида нека крене 2прста
\/
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Само да ве потсетам сите кој ке гледаат утре преку сопкаст нека се конектираат 1саат порано ,мислам на блузед ке ја има,за да нема проблеми како во средата и што и да правите,каков и да е сигналот не се дисконектирајте,зошо ке треба на некој флеш скапан да гледате!!!
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Шинџи е Man of the Match против галата сарај,незнам дали би се сложил и малку ми е чудно ова,ама мислам дека јапанциве/кинезиве/и се жуто гласа за него така да редовен Man of the Match ке биде мислам од сега па натака

--- надополнето: 22 септември 2012 во 12:07 ---
И еве го официјалниот за утре


П.С Кој очекува црвен за Вида нека крене 2прста
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Кој сака да го гледа натпреваров на интернет нека го спуштиовој плеер http://bit.ly/RFJldG. Енглезите ќе го даваат на SkySports1, а тука го имате во HD.
Кога ќе го отпакувате ќе отворите TV Sector фолдерот -> ТV Sector (Windows Batch File) -> Full Screen -> Player Mode (1+Enter) -> според брзината на интернет одберете h (висока резолуција) или l (слаба резолуција) -> Space за да се појават сите канали -> SkySports1 e на 75 (75+Ентер) за да го активирате каналот.
Потребен е VLC плеер за да се пуштат каналите.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199

Истиов претходно имаше напишано во стил „ебави културата“ за ваква слика од Ливерпул.

Се работи за поделеност на личноста, или нешто трета дијагноза?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Истиов претходно имаше напишано во стил „ебави културата“ за ваква слика од Ливерпул.

Се работи за поделеност на личноста, или нешто трета дијагноза?
Ако мислиш на ова направи споредба со двете слики. Сликата која ја постави Eric The King е на фан клуб на Јунајтед, а сликата која јас ја поставив на која тој даде одговор е на спортска телевизија. Треба да направш споредба на интернационален медиум и на локален фан клуб.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Кој сака да го гледа натпреваров на интернет нека го спуштиовој плеер http://bit.ly/RFJldG. Енглезите ќе го даваат на SkySports1, а тука го имате во HD.
Кога ќе го отпакувате ќе отворите TV Sector фолдерот -> ТV Sector (Windows Batch File) -> Full Screen -> Player Mode (1+Enter) -> според брзината на интернет одберете h (висока резолуција) или l (слаба резолуција) -> Space за да се појават сите канали -> SkySports1 e на 75 (75+Ентер) за да го активирате каналот.
Потребен е VLC плеер за да се пуштат каналите.
Nekako da pristapam na stranata od kaj sto si go simnal ova za da razgledam dali imaat verzija za Linux :)
se obidov na tvsector.com no mi bara subscription za da me pusti na stranata :(
--- надополнето: 23 септември 2012 во 12:24 ---
Кој сака да го гледа натпреваров на интернет нека го спуштиовој плеер http://bit.ly/RFJldG. Енглезите ќе го даваат на SkySports1, а тука го имате во HD.
Кога ќе го отпакувате ќе отворите TV Sector фолдерот -> ТV Sector (Windows Batch File) -> Full Screen -> Player Mode (1+Enter) -> според брзината на интернет одберете h (висока резолуција) или l (слаба резолуција) -> Space за да се појават сите канали -> SkySports1 e на 75 (75+Ентер) за да го активирате каналот.
Потребен е VLC плеер за да се пуштат каналите.
I imas li ponovi kodovi i za drugite kanali zasto ne mi gi otvara mi otvara samo SkySport1 :(
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Nekako da pristapam na stranata od kaj sto si go simnal ova za da razgledam dali imaat verzija za Linux :)
se obidov na tvsector.com no mi bara subscription za da me pusti na stranata :(
--- надополнето: 23 септември 2012 во 12:24 ---

I imas li ponovi kodovi i za drugite kanali zasto ne mi gi otvara mi otvara samo SkySport1 :(
Плееров го најдов на СпортКлуб форумот, има едно бате кој работи со скрипти и IP адреси и тој е задолжен за вакви работи. Кај мене немаше проблем со работењето на Win7, а дали има верзија за Linux е тоа не знам. Ама мислма дека плееров нема никаква врска со страната www.tvsector.com/.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Истиов претходно имаше напишано во стил „ебави културата“ за ваква слика од Ливерпул.

Се работи за поделеност на личноста, или нешто трета дијагноза?
Ти стварно си идиот!
Јас секогаш сум го мразел ливерпул, единствено што ми смета е што се употребуваат жртвите од Минхен и вашите 96 во песни, тоа ми смета!
А сликата од ливерпул ја ставив за друго ама што да ти објаснувам кога си тенеќе!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ти стварно си идиот!
Јас секогаш сум го мразел ливерпул, единствено што ми смета е што се употребуваат жртвите од Минхен и вашите 96 во песни, тоа ми смета!
А сликата од ливерпул ја ставив за друго ама што да ти објаснувам кога си тенеќе!
Ти го мразиш, јас го сакам.
Па како може да не го сакаш кога минативе 20 и кусур години ако не беа тие, ПЛ не би била тоа што е :icon_mrgr:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Плееров го најдов на СпортКлуб форумот, има едно бате кој работи со скрипти и IP адреси и тој е задолжен за вакви работи. Кај мене немаше проблем со работењето на Win7, а дали има верзија за Linux е тоа не знам. Ама мислма дека плееров нема никаква врска со страната www.tvsector.com/.
abe ok toa ajde ne e problem iam WinXP na virtuelnamasina ama me mrzese da go baram, a ke mozes li da go prasas toj fraer dali moze da proba da smeni nesto vo kodovite na drugite kanali zasto ne mi gi otvara se obidov so 10-15 kanali i nemam pozitiven rezultat a cim probam da otvoram skysport go otvara bez problem dali i ti go imas istiov problem ili se si funkcionira bez problem?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom