Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Еден од BBC вика дека можно е Дембеле да пристигне деновиве, 15 мил. Јас сум скептик ама ќе видиме.
Некој пак пишуваат на твитер дека Тотенхем го договориле за 15 милиони. Кој е во право ќе видиме за 3 дена.:)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Ферги рече дека преодниот рок за нас е завршен, ма да, го знаеме каков е он, откако на неколку пати, играчи кои беа на радар на Јунајтед, Шити ги собра со повеќе пари, Ферги мудро си молчи ...

Дембеле од она што го видов е корпулентен, одзима топки, може да скока, и лесно се пробива ...

Не би било лошо да се има во составот, во случај на повреди, долга клупа е голем плус за натпреварите по Јануари кога се решава шампионот во Англија ...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ај некој да го објасни тоа купувањето од bankokjesrey.. Цени, ова-она??
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Никогаш не би нарачал нешто од продавница која нема конверзија во општо прифатена валута, како и половина технички спецификации на одреден производ се непреведени ...

Нарачување само од официјалниот веб сајт ...
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.245
Овие пак британските медиуми пишуваат дека Ферги ќе направи се за да го има Бускетс во тимот,е ајде де на кој да им веруваш сега :cautious:
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
Овие пак британските медиуми пишуваат дека Ферги ќе направи се за да го има Бускетс во тимот,е ајде де на кој да им веруваш сега :cautious:
Хаха Ферги сака да има вистински глумци на театарот :pos::pos:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Гледам ного шпекулации има за Нани, а тука никој ништо нее спомнал.

Manchester United winger Luis Nani wants a £5milion payoff to leave Old Trafford!

Фросе, ти си разузнавач, шо има? :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Акоооо... нека јадат :гомце:. Нека се изнајадат.
Уште 3 дена ќе издржиме. После што ќе јадат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Гледам ного шпекулации има за Нани, а тука никој ништо нее спомнал.

Manchester United winger Luis Nani wants a £5milion payoff to leave Old Trafford!

Фросе, ти си разузнавач, шо има? :)
Ова го прочитав на фб, но не му дадов на значење зашто беше на Грид, а они малце претеруваат со сензации и извртуање ...
Ако Нани решил да си иде во ладната мадер раша, нека му е среќен пат, све најдобро и фала за све што направи за Јунајтед, кога еднаш ке посакаш да си идеш од Јунајтед, се знае кај Ферги, нема назад ...

Тоа, дури и на подобрите играчи ке им ја покаже вратата, сигурен сум дека на Нани мислел ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледам ного шпекулации има за Нани, а тука никој ништо нее спомнал.

Manchester United winger Luis Nani wants a £5milion payoff to leave Old Trafford!

Фросе, ти си разузнавач, шо има? :)
Нема ништо во ова, еден од клупските новинари попладнево се расправаше на Твитер со овој што ја пишал статијата, му рече учтиво последен пат да му е ова да треска глупости.
Никогаш не би нарачал нешто од продавница која нема конверзија во општо прифатена валута, како и половина технички спецификации на одреден производ се непреведени ...

Нарачување само од официјалниот веб сајт ...
Јас нарачав, дресот е супер и по ништо не се разликува од тие од официјалната. Поставив и слики, ако сакате пак ќе ги поставам. Не планирам на лоповскава држава да и пунам буџети.

Ќе му кажев и на Боро како се порачува ама он не слуша печурки :icon_lol:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Aj nekoj neka dade nakratko info sto se zborelo poslednive nekolku dena od cetvrtokot ne sum se stavil na internet se selev vo drug grad i iskreno me mrzi da citam sega 30 strani imam ispusteno nesto bitno ili ne
me mi trebaat spekulacii ili slicno nego dali e nesto kupeno prodadeno se nadevam ne
i kako se dvizese igrata protiv fulam pak bese taka bezvezna kako protiv everton ili sega igraa podobro?
fala odnapred
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Aj nekoj neka dade nakratko info sto se zborelo poslednive nekolku dena od cetvrtokot ne sum se stavil na internet se selev vo drug grad i iskreno me mrzi da citam sega 30 strani imam ispusteno nesto bitno ili ne
me mi trebaat spekulacii ili slicno nego dali e nesto kupeno prodadeno se nadevam ne
i kako se dvizese igrata protiv fulam pak bese taka bezvezna kako protiv everton ili sega igraa podobro?
fala odnapred
Дојде ван Перси веројатно знаеш за него. исто така дојде еден лев бек од ВИтесе Бутнер.. 23 год.. Бербатов е на излезни врати деновиве треба да потпише со Фиорентина сумата е 5м.. Со Фулам играта беше добра во прво полувреме.. во второ малце падна темпото на игра.. Руни се повреди ќе паузира 1 месец отрпилика и тоа е тоа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бајдвеј сите шо сакате да си иде Нани, преиспитајте се како мислите да ја минеме сезонава со само две крила. Клупската политика во последно време е да се преговара интензивно за нов договор кога ќе се влезе во последната година од договорот и нема зашто уште од сега да се почнуваат преговори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom