Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Има head-to-head споредба на Кавани и Марсијал, Марсијал само во дриблања е пред Кавани, во другите сегменти Кавани е подобар. Најврвниот дел ми е што Марсијал сезонава уште не истрчал 10км на натпревар, а над 9км истрчал само 3 пати. Кога ќе ми текне дека Оле го пофали пред некое време дека неговите статистики за трчање се подобрени ... Којзнае колку не трчал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Tи доаѓа старче при пензија, по тешка повреда, пауза од фудбал 6-7 месеци, и буквално те брука во секој поглед. И во игра, и во залагање, и во менталитет. И тоа во клубот во кој си израснал. Мене туѓ срам ме фаќа. За Марсијал и не ми се збори. Гринвуд е уште дете.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Има head-to-head споредба на Кавани и Марсијал, Марсијал само во дриблања е пред Кавани, во другите сегменти Кавани е подобар. Најврвниот дел ми е што Марсијал сезонава уште не истрчал 10км на натпревар, а над 9км истрчал само 3 пати. Кога ќе ми текне дека Оле го пофали пред некое време дека неговите статистики за трчање се подобрени ... Којзнае колку не трчал.
Имаше неколку добри дриблинзи, последното против Ливерпул, ама и тоа е бадијала. Поминува тројца, четворица и место да пушти пас тој продолжува со дриблинг и на крај ја губи.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Бреј хејтање по Марсијал. Рашфорд е добар... Изгледа треба како Рашфорд да себичи па може ќе има поголем скор од него.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Бреј хејтање по Марсијал. Рашфорд е добар... Изгледа треба како Рашфорд да себичи па може ќе има поголем скор од него.
ако не си приметил и Рашфорд се хејта на велико, кај Марсијал не е само скорот проблем туку не постои, невидлив е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Бреј хејтање по Марсијал. Рашфорд е добар... Изгледа треба како Рашфорд да себичи па може ќе има поголем скор од него.
Арни се и двајцата во (не)залагањето. Едниот губи топка и си џогира, другиот ги гледа играчите околу него каде што втрчуваат во наш шеснаесетник и ни нога не пушта.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
ако не си приметил и Рашфорд се хејта на велико, кај Марсијал не е само скорот проблем туку не постои, невидлив е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Марсијал беше дисциплиниран и седнат на клупа, Рашфорд беше стимулиран и играше, не е фер ако гледаме реално. Инаку многу играчи беа невидливи во некој период од сезонава, може тоа беше клучот да котираме високо во овој период.
Арни се и двајцата во (не)залагањето. Едниот губи топка и си џогира, другиот ги гледа играчите околу него каде што втрчуваат во наш шеснаесетник и ни нога не пушта.
Рашфорд сезонава е тапа и тие 7-8 гола не знам како ги даде а сепак е прва опција.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Рашфорд сезонава е тапа и тие 7-8 гола не знам како ги даде а сепак е прва опција.
На среќа !
Не треба да се брани Марсијал али треба и двајцата да поседат на клупа инаку детето што го зедовме од Аталанта ќе игра против Луверпул за резервите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Марсијал беше дисциплиниран и седнат на клупа, Рашфорд беше стимулиран и играше, не е фер ако гледаме реално. Инаку многу играчи беа невидливи во некој период од сезонава, може тоа беше клучот да котираме високо во овој период.

Рашфорд сезонава е тапа и тие 7-8 гола не знам како ги даде а сепак е прва опција.
тоа да Раш има поинаков третман во однос на Марсијал ама тука у фан клуб ругани се подеднакво


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ај Кавани го седна Марсијал, ама телево Рашфорд нема кој да го седне. Штета Вила не отпаднаа летоска па да го собереме Грилиш, сосема друг Рашфорд ќе гледавме сега.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Ај Кавани го седна Марсијал, ама телево Рашфорд нема кој да го седне. Штета Вила не отпаднаа летоска па да го собереме Грилиш, сосема друг Рашфорд ќе гледавме сега.
немаше да го гледаш зашто Грилиш од прв тим не го вадиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
немаше да го гледаш зашто Грилиш од прв тим не го вадиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Затоа и Грилиш нема да го купиме најверојатно, ќе го загрози овој со ужинките :toe: Плус после оваа сезона за Грилиш ќе има ред, не е како лани кога он сам се нудеше.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
немаше да го гледаш зашто Грилиш од прв тим не го вадиш
Не заборавај имаме кратер десно и мрзливо дрво напред, така да секако би бил во игра.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom