Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Па ако се продадат сигурно ќе се донесат и замени.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Па ако се продадат сигурно ќе се донесат и замени.
Not necessarily. И Ерера си отиде па не донесоа замена, Лукаку истото, само што тука имавме колку толку среќа со Гринвуд.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Not necessarily. И Ерера си отиде па не донесоа замена, Лукаку истото, само што тука имавме колку толку среќа со Гринвуд.
Имавме среќа со него, ама сега во академијата нема друг везен спремен за во прв тим освен Гарнер, ако и за него може да се каже дека е спремен и плус од ваљда ке оди на позајмица
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
И за Ерера и за Лукаку се исправија, ги донесоа Бруно и Игало.Дополнително позицијата т.е. улогата на Ерера можат да ја извршува МекТоминеј, кој претходно не играше толку.Па и Фред може да ја заврши истата работа, со таа разлика што не се толку искусни, но си имаат и другиве свои предности.

Инаку доколку си оди Переира, јас би ставил бај-бек клаузула зошто искрено имам надеж дека може да го биде.Има голем талент и техника, само малце мозок му фали.Премногу грешни одлуки носи, но со искуство и помал притисок може да се корегира тој дел.Од друга страна за Лингард не можам истото да го речам.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Гарнер може комотно да го има придонесот на Лингард и Переира, колку и да е млад и неискусен. Да ги добие нивните минути во новата сезона за него би било супер.
Иначе, јас сум да се задржи Переира, не дека имам било каква надеж дека ќе стане играчиште, туку ради тоа што покрива повеќе позиции и мислам дека е ок за ротација против полесни противници. Исто така мислам дека во таква ситуација кога нема голем притисок врз него би покажал повеќе.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
И за Ерера и за Лукаку се исправија, ги донесоа Бруно и Игало.Дополнително позицијата т.е. улогата на Ерера можат да ја извршува МекТоминеј, кој претходно не играше толку.Па и Фред може да ја заврши истата работа, со таа разлика што не се толку искусни, но си имаат и другиве свои предности.

Инаку доколку си оди Переира, јас би ставил бај-бек клаузула зошто искрено имам надеж дека може да го биде.Има голем талент и техника, само малце мозок му фали.Премногу грешни одлуки носи, но со искуство и помал притисок може да се корегира тој дел.Од друга страна за Лингард не можам истото да го речам.
А демек за година две ќе му порасне мозок и ќе стане попаметен? Техника може да подобри ама памет тешко.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Има интересен млад матеирјал во Лајпциг што остава сериозен впечаток.
Упамекано е вин позиција за стоперската позиција и тоа тоа што недостасува до Мегваер кога би се прашувал јас.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Има интересен млад матеирјал во Лајпциг што остава сериозен впечаток.
Упамекано е вин позиција за стоперската позиција и тоа тоа што недостасува до Мегваер кога би се прашувал јас.
Продолжи договор скоро и има клаузула од 42м евра која може да се активира од следното лето.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Има интересен млад матеирјал во Лајпциг што остава сериозен впечаток.
Упамекано е вин позиција за стоперската позиција и тоа тоа што недостасува до Мегваер кога би се прашувал јас.
Упамекано е добар, ама 50 милиони најмалку ке кошта, Габриел од Лил е сличен на него, а доста поевтин
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се вртат муабети дека Солскер се размислува за опцијата да не се земе Санчо и парите да ги искористи за зајакнување на останатите сегменти натимот, како лев бек, штопер, везњак и еден квалитетен играч т.е. Грилиш.Далот да се шитне, Вилијамс да е бекап на АВБ, Диало од Монако да се земе за ЛБ.Десно крило како варијанта би биле Дембеле (на позајмница, колку да се презими) или Даглас Коста од Јуве.И двеве решенија ми се колку да се презими и несериозни.
Но главна трансфер цел останува Санчо, како што рече денес Романо во денешниот подкаст.

Јас лично мислам дека се ценкаат и дека ќе земат уште некој играч, пред се зошто ќе има пари од Смолинг (Интер наводно ќе дале 25м евра), од Переира ќе извадатат 15м евра сигурно, Џеси ако си оди и тој сигурно ќе кошта околу 20м.Тоа се околу 55м фунти + од Заха најверојатно ќе земат некој милион (се збореше дека ќе си оди).
Дополнително мислам дека Оле ќе проба и ЛЕ да освои што ќе донесе дополнителен кеш + ПЛ ќе продужи да дава исто количество на пари, недостатокот од сезонава ќе го скалира од наредните сезони.Значи цирка околу 150м сигурно ги имаат.Ако на Санчо лупнат 70-80м фунти ќе имаат уште толку за останатиот дел, што мислам дека може да се купат и барем 2ца добри играчи.

Единствено ми се чини ценкањево со Санчо дека пробуваат што помалку од старт да дадат, за да го соберат Грилиш, зошто сеуште фалат карактери во екипата.Како и да е, ќе треба да пазарат бидејки доста играчи ќе заминат (Переира, Лингард, Чонг, Игало зимоска, Смолинг, евентуално и Далот). Колку и да се тапа, трчаа неретко на терен и одмараа одредени (или замараа, сеедно).

Од тоа што ми се чини, сакаат да ги земат Санчо, Диало од монако, Габриел од Лил (не е сигурен) и Грилиш.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131

Kajgana Shop

На врв Bottom