Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Хмм, не разбирам што сакаш да кажеш, како Матиќ е дефанзивна лабилност? За Погба и врапчињата знаат дека не се замара со дефанзива, па Матиќ мора да покрива за двајца.
Затоа се дообјаснив, Матич ипак не може за двајца да покрива.Матич си е топ, само нека продужи како што тера и да не се повреди.
Автоматски споено мислење:

И тоа дека Погба не се замара дефанзивно малку мит е. На последните натпревари имаше еден куп лизгачки стартови и враќање длабоко назад.
На таа позиција тоа не е ни минимум, вака искрено.Проблемот е кога има контри и слично на противници, овој си џогира место да пушти чекор и да среди работа.Дополнително ич не игра просто, туку ја гњави топката а позицијата му е доста одговорна и не смее да си помисли такви глупости.Да не зборам дека не ретко му собираат топки зашто се глупира и мисли дека сите ќе ги дрибла.
Да игра 10ка, па да речеш дека е позитивно што покрива и назад и се труди дефанзивно ќе разберам, но не и на неговата позиција.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
381
Поени од реакции
486
Знам, сестра ти ми го покажа тоа.
Автоматски споено мислење:



Тркало, не играме со Фред и Матич, играме со Матич и Погба, и со Фред и Мек Томинеј како замена. Максимум што може да се купи таму е уште еден играч за ротација, а не два нови фудбалери. Не знам како ги замислувате овие трансферите, плукни залепи.
Јунак, ти се надеваш дека циганот ќе заигра фудбал. Во ред е, врати се на Фифа/ПЕС што и да играш и гази си таму со Погба во средина :icon_mrgr: Ќе те пингам следна сезона, без гајле. До тогаш правец дневна и контролер во рака,те бива за тоа очигледно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Освен сумата, плата, процент за агент и останато е средено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мене ми делува дека сакаат Санчо да подаде трансфер риквест за да испадне дека го продале против своја воља, барем јас така мислам :D Со 80 ништо не правиме, мора барем 100.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
мене ми делува дека сакаат Санчо да подаде трансфер риквест за да испадне дека го продале против своја воља, барем јас така мислам :D Со 80 ништо не правиме, мора барем 100.
Мислам дека то е следен чекор штом се договорени лични услови.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.121
Поголеми проблрми ќе имаме до Севиља отколку си Вулфс во следниот натпревар.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
И јас така мислам, но сепак повеќе би сакал да играме со Севиља. Досадни се веќе Волвс, по 5 пати во сезона играме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ко демек било кој ако ни се паднеше лесно ќе поминевме, поготово ако игравме како прво полувреме како против Копенхаген.
Се надевам нема да чекаат пак и ваљда Севиља ќе ни остават простор за некоја контра. Само Марсијал да е расположен.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Него Марсијал не видов да го искоментирате, како изигра прошлата? РВП, Сколс и Харгривс а и фановите ептен го испофалија, а по хајлајтс изгледаше доста солидно и раздвижено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Него Марсијал не видов да го искоментирате, како изигра прошлата? РВП, Сколс и Харгривс а и фановите ептен го испофалија, а по хајлајтс изгледаше доста солидно и раздвижено.
Пепел ги направи со дриблингот на неколку пати ама голманот беше на дроги :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom