Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Ни фали играч кој ке може да диктира темпо на игра кога ке поведеме, некој кој ке игра со Матиќ. Погба тоа не е, ниту знае да наметне пас игра, ниту пак има чувство да осети како ке се движи утакмицата. Огромна разлика донесе внесувањето на Матиќ во игра.

Пак ке си кукам за квалитетна клупа, ако сакаме висок пласман наредната сезона.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Наредна Лестер губи, ние тепаме. Последно коло не тепа Лестер и стандард не влегуваме во ЛШ ради гол разлика. Исто како што беше пред некоја сезона со Сити.
Инаку Лестер во последните 20 години не има победено само 1. Таа со Ван Гал 5-3. Идеално коло тоа повторно да го учини.
Ако дојде таа утакмица Лестер да мора да тепа, на коњ сме, ќе ги онадиме! Ако им одговара и нерешено, тогаш прашање е како ќе заврши! Они се контраши исто, ако вршат притисок го обрале бостанот!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ни фали играч кој ке може да диктира темпо на игра кога ке поведеме, некој кој ке игра со Матиќ. Погба тоа не е, ниту знае да наметне пас игра, ниту пак има чувство да осети како ке се движи утакмицата. Огромна разлика донесе внесувањето на Матиќ во игра.

Пак ке си кукам за квалитетна клупа, ако сакаме висок пласман наредната сезона.
Aлкантара?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ни фали играч кој ке може да диктира темпо на игра кога ке поведеме, некој кој ке игра со Матиќ. Погба тоа не е, ниту знае да наметне пас игра, ниту пак има чувство да осети како ке се движи утакмицата. Огромна разлика донесе внесувањето на Матиќ во игра.

Пак ке си кукам за квалитетна клупа, ако сакаме висок пласман наредната сезона.
Гледаш дека иста утакмица сме гледале :D Ја на момент помислив дека сум утнал со даљинското и сум пуштил некоја снимана од порано:D
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Ако е Санчо приоритет за летен трансфер период, со чистење на ѓубрето ваљда ке собереме пари за уште некој везен и одбранбен, Лингард, Џонс и Туанзебе може да се искористат во некоја трампа
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
После победа сите ќе земат ќе објават нешто на инстаграм, па дури и мртвиот Лингард денеска :pos: а после кис ги нема ни живи ни мртви. Една од работите што ме нервира
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
После победа сите ќе земат ќе објават нешто на инстаграм, па дури и мртвиот Лингард денеска :pos: а после кис ги нема ни живи ни мртви. Една од работите што ме нервира
Toa e ваљда од PR делот од клубот, не верувам дека намерно прават така. Мислам дека на многу фудбалери им е дел од image rights пакетот. Матиќ и немаше IG кога дојде у Јунајтед, одма го средија.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Како се снајде ТФМ денес? Скот по тоа што ве читам и не изиграл на ниво ... Рашфорд и Марсијал личат здивени и опасни, многу ми прави кејф тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Со оглед на тоа дека последна утакмица за Јунајтед му била 2017-ма, солиден беше. Ја нема соработката со Рашфорд како Шо, ама надокнадува со брзина. Среќа не му го ставија Заха на таа страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom