Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.874
Тоа е тој момент што ни е од клучно значење сезонава, не утакмицата, туку тоа што клечат.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.698
Поени од реакции
20.229
Кога последен пат има играно Фосу Менса? Ке биде интересно со Заха. Видно ме занима каква утакмица ке има МекТоминеј во оваа формација.
2017 и то баш против Палас на ОТ
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
325
Поени од реакции
224
Дечки каде на мобдро да ги барам?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.874
А добиеме топка, ни ја земаат како на мали деца. Ќе биде овде забавно.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.770
Поени од реакции
8.646
Nema da gi gledam posto ke se iznerviram, a i baska pod pritisok se tapa.
Se nadevam nema da se poserat iako KP ko za belja ke bide nafuran da ne reshi. Ama aj.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.769
Поени од реакции
2.650
Колку споро и неповрзано играме, како да не е тој тим од пред некоја недела!
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
804
Поени од реакции
1.787
Доста уморни ми делуваат играчиве, втора утакмица по ред. Поготово, АВБ, Бруно, Погба и штоперите.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Зошто не шутира од прва?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.874
Супер си е де Хеја денеска, ама тоа не е пофално за Јунајтед :(
Инаку чист пенал за Палас и маестрален гол на Рашфорд:cenzura:
Знам, тоа ми беше муабетот и претходните месеци. Подобро за екипата голман да го гледаш еднаш во натпреварот со несигурна/едвам одбранета топка отколку вака во серија маестрални одбрани. Пак се вративме на "ДДГ ќе не извади, ние ќе дадеме гол и ќе дремеме" моментите.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Коментар за Де Геа полувремево?
Многу би сакал Дегеа секоја утакмица да прима по гол-два а нашиве да даваат по 4-5.

Од тоа што Дегеа ни беше најдобар играч последниве 5-6 сезони ете до кое дереџе дојдовме.

П.С. Ова не е критика за Дегеа, туку за ефикасноста на напаѓачите кога играат под притисок. Читај утакмици кои мора да се добијат.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.125
Поени од реакции
823
Скот е очаен осве фаули ништо не направи.
 
На врв Bottom