Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Ќе има многу поврди бар малку порано да ја почнаа да имаше повеќе одмор.
Ротацијата нема многу да ни помогне играта ни зависи од 3 до 4 играчи.
Да игравме регуларно со ЛЕ, пак тука негде ќе беа натпреварите.
Ја мислам дека предност имаат големите екипи тука, пошо малите дури одмараа големите играа Европа, сега е исто за сите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Да не си грешка? 18?
Јас мислам дека 99% нема да се зема шпиц овој прелазен, барем според досегашните информации.
Немам време да слушам, што вика за Ауба?
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
И јас сум за Аубамејанг.
Рашфорд - Ауба - Санчо. Страшно изгледа ова на хартија.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И јас сум за Аубамејанг.
Рашфорд - Ауба - Санчо. Страшно изгледа ова на хартија.
Незнам колку е реална оваа комбинација? Од муабетиве погоре личи дека тенок ќе ни биде трансфер периодов, поради Погба. Изгледа планот бил дека сигурно ќе си оди.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Немам време да слушам, што вика за Ауба?
Глупо е пишано, тоа е за дека од Челзи биле заинтересирани за него уште пред да оди во Арсенал, ама на Конте не му одговарал.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Немам време да слушам, што вика за Ауба?
И јас не го ислушав цело, за Обамејанг е во врска со Челзи. Повеќе ми беше за Вернер дека се сретнал со Оле уште во Февруар, ама сега дека се зависи од Погба дали ќе се продава (спроед мене многу се мали шансите, зато и погоре реков дека не вервам да се зема шпиц). А то значи дека парите кои ги имат достапни сега веќе ги имат испланирано за друга позиција (многу вероватно за десно крило - Санчо)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
If Pogba was sold... глупости.

Со Санчо, Грилиш/Хаверц и штопер јас ќе сум презадоволен.
Инаку зимскиот преоден рок излезе бонбона. Колку само гомна се изедоа за Игало особено на 31ви јануари. Е уште Хааланд место Игало да го земавме ќе беше ептен перверзии. :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
If Pogba was sold... глупости.

Со Санчо, Грилиш/Хаверц и штопер јас ќе сум презадоволен.
Инаку зимскиот преоден рок излезе бонбона. Колку само гомна се изедоа за Игало особено на 31ви јануари. Е уште Хааланд место Игало да го земавме ќе беше ептен перверзии. :D
Јануари :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да одиме чекор по чекор со трансфериве? Додека не донесат десно крило, џабе штракаме овде.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
А да одиме чекор по чекор со трансфериве? Додека не донесат десно крило, џабе штракаме овде.
Како идат вестите за Санчо, некако ми се губи ќејфот! Недисциплината на терен може и да се поправи, ама и вон теренот почнува да се глупира! Хаверц не е класично десно крило, гледаш некоја трета варијанта?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како идат вестите за Санчо, некако ми се губи ќејфот! Недисциплината на терен може и да се поправи, ама и вон теренот почнува да се глупира! Хаверц не е класично десно крило, гледаш некоја трета варијанта?
Го најде човекот хахаха врска немам реално царе, знаеш и сам периодов на наука ми беше фокусот, ни знам до кај се ни ништо, кого сакаат нека носат десно, мислам дека дури и Заха би направил значителна разлика. До толку сме очај таму...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Да игравме регуларно со ЛЕ, пак тука негде ќе беа натпреварите.
Ја мислам дека предност имаат големите екипи тука, пошо малите дури одмараа големите играа Европа, сега е исто за сите.
Да али у нормални услови у месец може недела до две да се погодат на 3 дена и тоа не една по друга сега ќе биде под високо темпо до крај на јули сите спортски емисии го зборуваат тоа еве и у Германија се случува имаат зголемени повреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom