Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Жиру гледам се утепа од играње у да не беше брилијантноста на останатите 9 играч го чуваа само за игра со глава за друго и не го бива .
Тоа што Марсиал може си топка да го направи Журу неможе ни на плејстејшан
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 234180
Со овие противници мислиш дека ќе ја освоиме не верувам деќа ни до финалето ќе стигнеме со играта што ја имаме
Е мој Данте, врска немаш од фудбал, да ми извиниш вака! Жиру го има измислено фудбалот за Марсијал!
Не дека те окривувам за тоа како го гледаш Марсијал, јас можеби уште повеќе го глорификував! Ама суровата вистина е дека Марсијал е уште еден недоквакан циган, кој не знае што со талентот што му го дал господ. Минусот на Жиру е што е центарфор од стар тип, умее да игра ама таа игра ретко кој ја игра, сФати?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
Мора да организираме кафе и смир конференце со Фрос ;) ! Жал ми е колку веруваше во овој циганот, спремна беше со цел форум да се скара ради него:(
Често се мешаат 2 ствари околу него, гледам и @Shteff Mathers истото го збори. Ја како играч Погба никогаш не сум го оспорил, и на негов ден, нема подобар средњак во светот. Ама како човек е гомно тешко, и тука нема помош. Мислам дека и @Ilumious истото го мисли.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Често се мешаат 2 ствари околу него, гледам и @Shteff Mathers истото го збори. Ја како играч Погба никогаш не сум го оспорил, и на негов ден, нема подобар средњак во светот. Ама како човек е гомно тешко, и тука нема помош. Мислам дека и @Ilumious истото го мисли.
Нормално дека истото го мислам ама ми се смачи да објаснувам, кој што сака нека мисли.

Јас сум прва тој да се продаде ама да ни има поента тимот а не да постираме овде како уште Фергусон да ни е менаџер па продај овој, продај оној, имаме систем, ќе смисли нешто стариот. Сега веќе јасно е дека нема назад и тешко да заигра сезонава, така што освен продажба ништо не доаѓа во предвид.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ilumious....

Pak istoto go pisuvaas za Pogba, a realnosta e sosema sprotivna od tvoeto.
Pogba SAM se dovede do ovaa situacija. Ne Mourinjo, ne Solskjer, ne Mancester, tuku toj SAMIOT.

I iljada pati sum pisal vo SEKOE VREME igraci kako Mektominej, nego li igraci kako Pogba sto samo problemi pravat besrazlika dali ni e kompletiran timot ili ne, dali trener ni e Ferguson ili ne, dali imame pet ligaski tituli vrzani ili sme sedum godini bes nitu edna.

Ps. Ako tolku sakase Pogba da igra za nas kje izlezese na pres i kje izjavese deka e celosno posveten na Mancester i deka odvaj ceka da se vrati povtorno da zaigra, a ne da Raiola i drustvoto da mu bidat MARIONRTI.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.671
После сите овие глупости со браќата и агентот нејќам очи да му видам веќе на циганот на Олд Трафорд.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ilumious....

Pak istoto go pisuvaas za Pogba, a realnosta e sosema sprotivna od tvoeto.
Pogba SAM se dovede do ovaa situacija. Ne Mourinjo, ne Solskjer, ne Mancester, tuku toj SAMIOT.

I iljada pati sum pisal vo SEKOE VREME igraci kako Mektominej, nego li igraci kako Pogba sto samo problemi pravat besrazlika dali ni e kompletiran timot ili ne, dali trener ni e Ferguson ili ne, dali imame pet ligaski tituli vrzani ili sme sedum godini bes nitu edna.
Абе сва среќа задњата освоена ЛШ не ни беше освоена со Роналдо како талисман (отворено флертуваше со Реал две сезони) туку со борец како Ошеј.

Имавме менаџер што преферираше само коњи, не ви чинеше, ригидно беше.

Ни сами не си верувате на муабетиве само ајде еве ќе верувам дека МекТоминај би го преферирале пред peak Видал или платеник како Јаја Туре.

Да појаснам, средина од да речеме Туре - Скот - Видал, секако дека да. Може ќе те одјебат од нигде никаде ама ќе имаш трофеи и покритие да купиш други играчи.

Средина од борци како МекТоминај без никаков flair, само затоа што гинат? Никако.

И мене ми е мил Скот и знам дека игра со 150% од можностите ама не можеме да се ослониме само на работници како што си замислуваш. Замина времето на Фергусон.
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Абе сва среќа задњата освоена ЛШ не ни беше освоена со Роналдо како талисман (отворено флертуваше со Реал две сезони) туку со борец како Ошеј.

Имавме менаџер што преферираше само коњи, не ви чинеше, ригидно беше.

Ни сами не си верувате на муабетиве само ајде еве ќе верувам дека МекТоминај би го преферирале пред peak Видал или платеник како Јаја Туре.

И мене ми е мил Скот и знам дека игра со 150% од можностите ама не можеме да се ослониме само на работници како што си замислуваш. Замина времето на Фергусон.
Eps ae ako ne kje go molime pogba da ostani da igra za nas hahaha.

Ne go sporeduvaj karakterno i mentalno Ronaldo so Pogba, znaci nemoj. Ronaldo ni donese eden kup tituli tie dve sezoni. Pogba mozese podobro da izigra, ne da se kara so Mourinjo sekoj den.

Vidal, Jaja Ture normalno pred igraci kako Mektominej, zborot mi bese kje imame pokorist od vtoriot, na primer ovaa sezona negoli od Pogba koj e samo na platen spisok i pravi problemi na Mancester.

Sto kje kazes za izjavite na nedelna baza na Raiola?
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Јас најмногу од сите сакав Погба да успее во Јунајтед. Погба е вонсериски талент, кога му се игра е топ 10 играчи во светот. И уште имам малку надеж дека сега ќе се врати, ќе врзе неколку одлични натпревари и ќе реше да остани во Јунајтед и да му се посвети на тимот.

Арно ама, танка е таа надеж. Најверојатно е дека ќе се влечка вака со повреди до Јуни за да си ја намали цената, и потоа ќе замине во Реал или Јуве. Ако е така, барем 100 милиони да си ги вратат колку што беше платен. Или пак да се заинаети Ед, и да не го пушта под 150 милиони, по цена да ги изгуби 100 ама да му ја сјеби кариерата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Eps ae ako ne kje go molime pogba da ostani da igra za nas hahaha.

Ne go sporeduvaj karakterno i mentalno Ronaldo so Pogba, znaci nemoj. Ronaldo ni donese eden kup tituli tie dve sezoni. Pogba mozese podobro da izigra, ne da se kara so Mourinjo sekoj den.

Vidal, Jaja Ture normalno pred igraci kako Mektominej, zborot mi bese kje imame pokorist od vtoriot, na primer ovaa sezona negoli od Pogba koj e samo na platen spisok i pravi problemi na Mancester.

Sto kje kazes za izjavite na nedelna baza na Raiola?
Не го споредувам, далеку од тоа. Само те цитирам за борци во секое време пред некој Х играч кој носи жар во играта макар бил платеник.

Погба одамна требаше да си оди ама без него се мачиме цела сезона да имаме повеќе од два шута на гол. Влезе против Вотфорд на десет минути и имавме шанси колку цела сезона заедно. Срамота е тоа за Јунајтед. Требаше да земеме фудбалери и да го изедначиме придонесот. Како пример пак ќе ги земам Ливерпул како паметно изиграа со Кутињо (го пуштија да оди во моментот кога изградија систем кој функционира и без него) ама мислам дека само Видук сфати што сакам да кажам.

Вака ем Погба бојкотира, ем ние немаме играчи со креативност (ок со Бруно малце живна играта).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Да ви кажам по вакви резултати треба да сме разочарани. Ги победивме скоро сите топ клубови некои и по 2 пати а сме 6то место.Се надевам дека Оле увидел кај направил грешка и ќе се оправи, уште сега до крај на сезоната, а од наредната да си го сфати здраво за готово.
Кога ќе се сетам разликата кај Ферги беше таа, конкурентите речиси сами се елиминираа од борбата за титула ние само ги докрајчувавме. Вложено е пари стигнато е до одредено ниво сега само треба да се апгрејтира. Омекнувам со ставот да се брка Оле, може уште не го кажал последниот збор.
сигурно те омекнал со играта тимов што ја има периодов, уште само голови фалат и да тепаат секоја утакмица
абе луѓе со останување на Оле пуштаме уште една сезона свесно низ вода, човекот не го бива, никаква игра, никакви акции абе гола вода


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548

Ајде уште 3 месеци и мрш подалеку од клубот и Погба и лајнарот Мино и брат му и сите околу него... се ви ебам
јас се предомислувам, би им барал 200м за него или би го чувал до крај на договор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Реално не знаеме што се случува зад сцена со Погба, но после изјавите на Раиола и браќата..би го седнал Погба и би му кажал:
Сакаш да си одиш? Ок..ќе бидеш продаден, но следните три месеци ќе изгинеш за тимот. Во спротивно цената ко што спомна @Bonnie and Clyde 200+мил, па повели убеди некој нека ја плати за тебе. Т.е. скапи до крај на договор

Го спомнавте Роналдо...абе да Роналдо сакаше да оди...ама гинеше во секој ебан натпревар до крај.

Ова од Погба е чист циганлук.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
После сите овие глупости со браќата и агентот нејќам очи да му видам веќе на циганот на Олд Трафорд.
Сега ти текна? Па ваков е од 2 месеци откако си отиде Мурињо.

јас се предомислувам, би им барал 200м за него или би го чувал до крај на договор
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ова, чувај го до крај на договор, да скапе со резерви, може да се случи само кај играч кој нема никаква вредност. Јунајтед е пред се бизнис кој мора да заштити интереси на инвеститори.

Да ти скапува 100 милиони асет на клупа 2 години, само за да истераш инает, е глупост која ни арапите што се расфрлаат, не би ја направиле, ниту пак ке биде дозволена, а на врв на тоа, и плата да му даваат тие 2 години. И нема никогаш да се случи такво сценарио, а е еден од најзборените муабети во форумов Фудбал.

Ако му бараат 200 милиони, нема никој тоа да го плати по ваквите изјави, а и он ке си е вечито "повреден". Мене ми делува дека ич пета не го боли дали ке заигра сезонава за Јунајтед или не, не може и не сака да ги контролира агентот и братот, му одговара фамата, и дека мора да си оди летово. Сме преживеале заминување на играч кој беше х2 од Погба, ке се преживее и он.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.683
Поени од реакции
7.269
Богами, во ваква страшна конкуренција на фудбалски гиганти како Лудогорец, Хетафе, Копенхаген и Брага, не гледам како Јунајтед би освоил.
Интер ,Ајакс , Арсенал и Вулфс ги ставаш позади Лудогорец ,Хетафе,Брага и Копенхген браво другар
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Постојат секакви механизми правни и етички и да го замолкнат и да го зафркнат и да го продадат а да му сјебат кариера и да ги моли да игра за нив. Прашањето е зошто се толку џентлмени и меки а не потегнат со некој потег. Матиас Погба се перчи хехе буразот не е свесен дека со 1милионче медиумите можат и него и брат му да ги оцрнат уште толку па земјата мала да им биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom