Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Затоа и е последен во првата реченица :) али играше борбено денес, сепак со Сити играа, не со некој лев тим од долниот дел на табелата.
Точно, но оваа сезона полесно поминавме со Сити отколку со леви тимови од долниот дел.
Не спорам дека беше борбен, но ете и Переира беше борбен, но нема квалитет.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Али одбраната денес си ја заврши работата одлично, Ван Бисака, Мегваер, Фред, Шо и Лиделоф изгинаа на терен.
Де Хеа ни го изваде 2-3 пати дупето од сигурни голови.
Џејмс на контрата во второ 2 секунди порано да направеше пас можеше да му го забиберат уште еднаш и да слават со време.

Переира и Лингард на една троколка да ги качиш и да се дерат „Старо купујем, старооооо!!!!“
Не заебавај,Лингард изгази денес. За Переира е Луис Назарио Де Лима Роналдо.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Не заебавај,Лингард изгази денес. За Переира е Луис Назарио Де Лима Роналдо.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Lingard tocno e deka odigra dobar natprevar, no toa mislam deka ne mu dava moznost da igra vo Manchester ako naredni sezoni sakaat ta igraat za tronot.

A za Pereira mislam deka 70 % od igracive vo PL se Ronaldo za nego.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.958
Не заебавај,Лингард изгази денес. За Переира е Луис Назарио Де Лима Роналдо.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Не го гледав како играл во прво полувреме, стигнав дома околу 35та минута, али не ми остави таков впечаток во остатокот од натпреварот, се труди можеби и трча, ама и тој трча како мува без глава.
Переира е специјален случај, ликот нема три чисти од фудбал, за 5 минути откако влезе направи повеќе штета од корист за тимот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Лингард у глобала изигра типичен негов натпревар, многу трчање , утна една 100% шанса и то е то! Штета што нема некој посаглам.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Се сложувам со 2. и 3. пасус. А со 1. делумно.
Сите други беа на врвно ниво, освен Линделоф, тој имаше неколку моменти каде што испадна од игра. Како со стаклени нози ми игра, никогаш не осеќам сигурност кога тој ја има топката.
Реков јас уште на полувреме Линделоф ми делува ептен несигурен, 2 топки изгуби во првото во наша половина и можевме многу лесно да примиме гол. Второто уште еднаш кога му ја зеде Стерлинг, реков овде примаме чист гол, арно од никаде излезе Ван Бисака и успеа да ја исфрли во корнер
 
Член од
16 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
66
И денес изигравме без средина, со контра напади
типичен селски фудбал.
Кога би имале стабилна средина и одбраната и нападот и одбраната би биле поефикасни по корисни.
Нема во средина кој да задржи топка да би се одмориле прегрупирале нападот
или одбраната.
Се на се не очекува долга и нервозна сезона.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Другари, Фред е како играч плус периодов. Да имаме 2-ца посаглам играчи во средина, не сметајки го Погба, ке сме 2-3 позиции повисоко на табелата. Переира и Лингард ти се играчи на ура, една ке изиграат, 5 ке ги нема. Мата и Матиќ се одамна отпишани. Нека му дадат на Оле еден летен трансфер рок, да видиме што му е финалната замисла, и како тоа ке изгледа на терен.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Искрено не очекував да го задржат водството во второ полувреме, ама браво изиграа машки (y)

Уште да научат да играат против бункер екипи и топ ќе биде :icon_mrgr:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.647
Само ја ли знаеше дека ке тепамо сто посто? Цел дн збору дека сс појаки играмо сс муда до траву. Сс ливерпулци днска дискутирам дека ради наши победе ке осфоиф, двоен ефект, они гарант титулу а ми ваљда у Европу.
Ја и сингл навивачки си гу игра днска, 2 и 3+, 15 кфота за стотче.

Момент на меч, осмех на Фергита у кадар : )

Мен оф д меч
Ван би сака, он кд сака сака, кд сака... нејќе : D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само ја ли знаеше дека ке тепамо сто посто? Цел дн збору дека сс појаки играмо сс муда до траву. Сс ливерпулци днска дискутирам дека ради наши победе ке осфоиф, двоен ефект, они гарант титулу а ми ваљда у Европу.
Ја и сингл навивачки си гу игра днска, 2 и 3+, 15 кфота за стотче.

Момент на меч, осмех на Фергита у кадар : )

Мен оф д меч
Ван би сака, он кд сака сака, кд сака... нејќе : D
Ne ali mi e krivo cela ned jadam gomna za na kraj


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom