Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Andreas Pereira ( will join United in January 2012 )
Што е муабетов?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Andreas Pereira ( will join United in January 2012 )
Што е муабетов?
Потпишавме со овој пред договор или како и да се вика тоа, ќе се официјализира трансферот во следниот перид, значи јануари.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Потпишавме со овој пред договор или како и да се вика тоа, ќе се официјализира трансферот во следниот перид, значи јануари.
Ова кога се десило, ме изненади што не сум запознаем, изгледа факултетов сварно лошо ми влијае :)
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Ова кога се десило, ме изненади што не сум запознаем, изгледа факултетов сварно лошо ми влијае :)
Не е нешто битно, 15 годишен копиљ, има уште фурни леб за јадење... :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Еве ви така тро подолг пост и видеа од Керик,за сите оние шо повеќе<>помалце сфаќаат што е фудбалот ... Уште при првата реченица се согласувам(y) Луѓето бараат повеќе напаѓачки отколку одбранбени карактеристики на фудбалерот...
Еве овде...
--- надополнето: Nov 9, 2011 11:37 AM ---

:pos:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Еве ви така тро подолг пост и видеа од Керик,за сите оние шо повеќе<>помалце сфаќаат што е фудбалот ... Уште при првата реченица се согласувам(y) Луѓето бараат повеќе напаѓачки отколку одбранбени карактеристики на фудбалерот...
Еве овде...
Порано никој не викаше дека Керик е лош фудбалер, беше еден од најдобрите дмф, ама последниве години не е во посакуваната форма.. освен некој уткамици што ги има набројано и во текстот. Да он прескува топки, ама топката ја држи предолго време и најчесто ја враќа назад до дефанзивците или на голман, се виде лани што значеа тие грешки за Манчестер. Што му помина времето му помина.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Еве ви така тро подолг пост и видеа од Керик,за сите оние шо повеќе<>помалце сфаќаат што е фудбалот ... Уште при првата реченица се согласувам(y) Луѓето бараат повеќе напаѓачки отколку одбранбени карактеристики на фудбалерот...
Еве овде...
Добар пост сакав да го постирам ама гледам си се преварил Карик е добар играч точно дека лани во ЛШ во четврт финале и полуфунале ни завраши многу голема работа ама во финалето допката не ја допре исто и против сити во ФА куп тој ја направи грешката за голот на Туре со кој испаднавме. Тоа ме нервира кај него што не е константен знае еден натпревар да изигра како World class следен пак игра како потпросечен играч
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Порано никој не викаше дека Керик е лош фудбалер, беше еден од најдобрите дмф, ама последниве години не е во посакуваната форма.. освен некој уткамици што ги има набројано и во текстот. Да он прескува топки, ама топката ја држи предолго време и најчесто ја враќа назад до дефанзивците или на голман, се виде лани што значеа тие грешки за Манчестер. Што му помина времето му помина.
А ко че немаш кај да ја дајш не може да ја одложиш назад?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Inter have told Manchester United they are free to sign Wesley Sneijder – but only if they break the bank. Sir Alex Ferguson has been told he can sign Sneijder in January if he can stump up a club record £40m. Ferguson tried to sign the Dutch star in the summer, but failed to strike a deal with the Italian giants. However, Starsport understands that Inter bosses have softened their stance and are willing to cash in on their prize asset.Ferguson has kept close tabs on Sneijder and is keen to make another move for the midfield ace when the transfer window opens in the New Year. He is desperate to bolster his midfield as United try to keep pace with Premier League leaders Manchester City. Sneijder, 27, remains Ferguson’s No.1 target and the United boss reckons the Dutchman can fill the boots of Paul Scholes, who retired at the end of last season.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
А ко че немаш кај да ја дајш не може да ја одложиш назад?
Он и кај и да има кај да ја подаде он назад ја враќа.. Некако ми делува несигурен во себе, паничи!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496








Ќе си земам уште еден со значките и тоа со долги, се доплаќа уште значително малце, само испадна мало недоразбирање но и вака е супер. Ќе си имам два од оваа сезона, еден со кратки еден со долги затоа што сигурно нема да купам од пижамите кои се планираат за наредна сезона. Кој сака ваков дрес за отприлика 1700-800 ден нека ми пише ПП ќе го упатам кај што треба. Само бидете сериозни ако сакате, да не испадне, нејќам, се премислив, немам пари и сл.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Inter have told Manchester United they are free to sign Wesley Sneijder – but only if they break the bank. Sir Alex Ferguson has been told he can sign Sneijder in January if he can stump up a club record £40m. Ferguson tried to sign the Dutch star in the summer, but failed to strike a deal with the Italian giants. However, Starsport understands that Inter bosses have softened their stance and are willing to cash in on their prize asset.Ferguson has kept close tabs on Sneijder and is keen to make another move for the midfield ace when the transfer window opens in the New Year. He is desperate to bolster his midfield as United try to keep pace with Premier League leaders Manchester City. Sneijder, 27, remains Ferguson’s No.1 target and the United boss reckons the Dutchman can fill the boots of Paul Scholes, who retired at the end of last season.
За тие пари можат да си го задржат, ќе им треба во борбата за опстанок...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
За тие пари можат да си го задржат, ќе им треба во борбата за опстанок...
Многу јасно, башка Фергусон не моли по два пати. Кој еднаш рекол не, ќе си го тера патот што го одбрал. Шкотска гордост. А и сега на полусезона за мене е чиста глупост вакво „големо“ засилување, ко непланско работење делува. 40 мил. за 28 годишен наредното лето, морген...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Подобро тие 40 милиони да ги дадеме на лето за Марио Геце кој е налетнираниот играч на негови години во Европа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom