Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Де Геа за ПСЖ ќе оди. Пред извесен период коментирал дека доколку Мата и Ерера го напуштат клубот ќе си одел и тој.
Де дај обелодени на нас радознали, зошто мислиш дека ДДГ би одел у ПСЖ?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
А па клубот ни е станат реалити шоу, полн со drama queens.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.698
‘We would play a team that was 30 kilometres from Manchester and a player asked me if after the game he could return to Manchester without the team and go on his own,’ Mourinho recounted.

‘I told him: “If we went to London and you wanted to stay there, that would be one thing. But this is close, it doesn’t make sense”.

“The guy was upset. But then we won the game and he asked me again. Because I was happy, I gave in a little and said, ‘At least leave on the bus and ask your chauffeur to catch up with you 10 minutes from the stadium, then go as you wish’.

“And this guy in the locker-room still wasn’t happy. I went to the press conference and when I arrived at the team bus, parked beside it was a Rolls-Royce with his chauffeur.

“After all, the car was new and His Excellency would like to leave the stadium in his Rolls-Royce.

“Now how do we deal with this? You [tell him] never go in the Rolls? You can go when I’m happy? Or you solve this thing in another way to get me ‘on vacation’.”

Жозе за Погба.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
ти шо мислиш ме интересира, имаш ли некое критичко мислење, како ги резонираш ствариве, што те навело да мислиш дека рандом твит е вистина.
Па 99% од трансфер шпекулацииве потекнуваат од рандом твитови :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Можда изгледаат за поширока јавност анонимуси, ама Волфс се скоцкан тим. Не само со нас, и на други текми ги гледам јако компактни се. Тоа што некој од нашите трчкарала се замислува ѕвезда, друг муабет е!
Пфффф
Ако копицине Лукаку и Лингур не промаршеа зицери друг ќе беше муабетот само тоа е.. ќе ги трпиме.
Практично сами се тепавме, они не не тепаа.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
ти шо мислиш ме интересира, имаш ли некое критичко мислење, како ги резонираш ствариве, што те навело да мислиш дека рандом твит е вистина.
Па не знам како ама знам дека само откако е Зидан назначен за менаџер на Реал Мадрид, Јунајтед имаат од 12 можни бода досега само 3 освоени бода, 3 порази од 4 мечеви. едвај една победа против Ватфорд.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Па не знам како ама знам дека само откако е Зидан назначен за менаџер на Реал Мадрид, Јунајтед имаат од 12 можни бода досега само 3 освоени бода, 3 порази од 4 мечеви. едвај една победа против Ватфорд.
Го увиде и зидан квалитетот на јунајтед затоа се врати пола да ги купи и да изгази уште некоја сезона у ЛШ да билда конто со титули.
Штета што јунајтед сезонава играше две текми у гости до Волвс, да беше едната дома како со останатите тимови гарант ќе ги добиевме.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Пфффф
Ако копицине Лукаку и Лингур не промаршеа зицери друг ќе беше муабетот само тоа е.. ќе ги трпиме.
Практично сами се тепавме, они не не тепаа.
Како паднале головите и како сме промашиле, тоа се секвенци! Целата слика е дека за две недели двапати не тепаа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.649
Факт е дека дека тимот е ко издишан по мечот со ПСЖ и да не знаев дека Оле е тренер, по резултатите, ке мислев дека уште е Жозе. Чемпионс збореше за билдање моментум по добар резултат, и како Мурињо тоа не знаел да го искористи. Не било до тренерот. Едвај тепавме со Вотфорд, и пишав и тогаш, ако играме слично против Волфс, лошо ни се пишува.

Не е ни до замор, очигледно, затоа и сакам Оле да расшутира пола состав, пошто, едноставно кажано, се просеци или половични играчи, кои на ура ке врзат неколку добри утакмици, и потоа паѓаат у дно форма, зашто константност е нешто непознато за истите.

Не ги можам кловновиве у одбрана, по 5 грешки на меч прават, просто е неможно да не примиш гол по толку лоши проценки.

Само едно нешто се молам летово, Оле да нема ич сентименталност спрема домазетиве у Јунајтед.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не е кабает само одбраната, само земете ги централните на Сити и стајте ги кај нас, што мислите каков ќе биде резултатот?
Арно ама, целокупниот притисок што го прави, средниот ред и брзиот напад на Сити, прави да нивните одбрамбени се повеќе иницијатори на напади отколку расчистувачи на притисок. Има утакмици кај што нивниот голман нема една сериозна одбрана. Благодарение на нашата средина и напад, нашата одбрана е стално на испит, така успеавме да го ставиме и де Хеја у списокот на лешпери и паничари. Кого бар малку го служи сеќавање, знае дека тоа не е реалната слика!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Па не знам како ама знам дека само откако е Зидан назначен за менаџер на Реал Мадрид, Јунајтед имаат од 12 можни бода досега само 3 освоени бода, 3 порази од 4 мечеви. едвај една победа против Ватфорд.

А која е повраноста на Зидан со рандом твитот за трансферот на Де Геа у ПСЖ?:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom