Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од ManUtdChampions, 9 февруари 2011.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.002
  Допаѓања:
  156.035
  11111.png

  22222.png
   
  ziak92, zodiac21, LostParadise и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. zodiac21

  zodiac21

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  37
  Кај Переира активирана е опцијата за продолжување плус 1 година на договорот, значи продолжен е до 2022

  Околу официјализирањето на Солскјер, можно е да биди и од следната недела за време на репрезентативната пауза
   
  На Andrej<dEaM0n му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Иван_Шипо

  Иван_Шипо

  Член од:
  21 март 2015
  Мислења:
  244
  Допаѓања:
  89
  Како плус една а до 2022?
   
 4. zodiac21

  zodiac21

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  37
  Имаше до 2021 + можност дополнителни 12 месеци да активира клубот.
   
 5. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.198
  Допаѓања:
  2.425
  До идното лето му е договорот по ново, не до 2022.
   
 6. redmountain

  redmountain

  Член од:
  13 јануари 2013
  Мислења:
  1.398
  Допаѓања:
  967
  Е овие младиве на чело со Гомез и Чонг од Митиланд изгубија во 1/16 финале од ЛШ, а во групата растур направија. :tapp:Баш бев позитивно настроен по успехот што го имаа направено во групата, дека можат далеку да стигнат во ЛШ, овие од Митиланд изгубија. :tapp:
   
 7. zodiac21

  zodiac21

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  37
  Сега баш прочитав на BBC, и проверив на трансфермаркт, во право си. Сношти негде стоеше дека сега има валидност до 2022.

  Гледам Greenwood не беше во состав денес за против Митјиланд, изгледа ќе биде во состав против Волвс
   
 8. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.198
  Допаѓања:
  2.425
  Едер Милитао замина од Порто во Реал.Лична желба на Мурињо кого го следеа многу време, ако добро памтам мислам дека имаше контакти прошло лето.Како и да е, дечково е страшен потенцијал, го имам гледано малку, поголемо искуство имам со него на Фудбал Менаџер :D. Версатилен техничар кој може да игра подеднакво добро на десен бек, заден везен и примарно штопер.Штета.
   
 9. zodiac21

  zodiac21

  Член од:
  3 февруари 2019
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  37
  Утре извлекување за 1/4 финале... Се си мислам дека ќе извлечиме едни стари должници - Порто:)
  А моја желба - Лузерпул :D:D:D
   
 10. redmountain

  redmountain

  Член од:
  13 јануари 2013
  Мислења:
  1.398
  Допаѓања:
  967
  Ливерпул нека се паднит, деца нека се играју:)
   
 11. Adidya..Fanox on Faja :D

  Adidya..Fanox on Faja :D

  Член од:
  15 јули 2009
  Мислења:
  2.116
  Допаѓања:
  1.159
  Toby Alderweireld, Wan Bissaka, Rabiot, Sancho.

  Моите желби за на лето.
   
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.002
  Допаѓања:
  156.035
 13. Иван_Шипо

  Иван_Шипо

  Член од:
  21 март 2015
  Мислења:
  244
  Допаѓања:
  89
  Исто и моите плус Додај го ракитиќ и некој напаѓач пд ПЛ за ротација
   
  На Adidya..Fanox on Faja :D му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.695
  Допаѓања:
  33.103
  Од Рабио никогаш нема да биде играч. :)
   
  Mich0MKD, Morgan Freeman, Spiegel и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.198
  Допаѓања:
  2.425
  Сколс напуштил после месец дена, 1 победа на 7 утакмици забележал.Се надевам дека сега ќе си ја зачепи устата и нема да тресе зелени на секоја прилика и да глуми лудило.Не му посакувам лошо, не ме сфаќајте погрешно, ама се утепа од трици јадење беспотребно и погрешно.Сега конечно се виде до каде му е акалот.
   

Сподели преку: