Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Овие изгледа не се отрезнати од славење ;)
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
752
Поени од реакции
1.694
Абе гледаш колку неточни подавања направи, секое второ му беше погрешно. Матич не се покажа во офабзива многу, ама тоа не е причина Фред почетнички грешки да прави.
Не дека не грешеше, ама човекот денес е најдобар у средина кај нас. И Погба и Матиќ изиграа доста полоша утакмица од него. Ти пиша дека Фред бил катастрофа (далеку беше он денес од катастрофа), а другите двајца кои изиграа доста полошо од него не ги спомнуваш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
коњот
не уништи коњот
да не беше коњот сеа ке бевме 6-7 место и аут од лш ама за се е крив коњот
да ти ебам коњот глуп, дрво
а бе не коњ си е коњ џабе збориш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.585
Поени од реакции
7.044
Има уште 8 меча до крај. Имаввме 11 поени заостаток од 4то, дојдовме до 3 поени од трето и 2 поени до 4то место. Еден пораз ради фудбалска несреќа не значи дека битката е готова. Данокот за тешкиот меч во средата го плативме денес. На тоа ако се додади дека примивме смешен погодок од Џака и реално сомнителен пенал не значи дека ќе имаме лош финиш во наредните мечеви. Иако имавме одлични можности за изедначување и не скина тој пенал, горе долу одигравме солидно.

Лесно е после битка генерали и да пукаме по ДДГ и Лукаку. Ете и Рашфорд на крајот лошо одигра со глава иако имаше да бира каде да ја смести (не дека беше лесна топка, но мислам можеше подобро да ја исконтролира).Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.732
Поени од реакции
39.100
Фред е денес еден од најдобрите на терен, во среднина сигурно. Зброрам кај Јунајтед. Сам игра во средина. Матиќ некско како да не е доволно спремен, а Погба дали две, три топки добри даде.
Не би се сложил, денес преодна оценка имаат само Шо, Смолинг и Јанг. Тоа што и другите играле полошо, не го прави него добар. Да не користиме ВМРО вс СДСМ аналогија. Лукаку едноставно не смее по 3 шанси на меч да промашува, Рашфорд, катастрофална утакмица, спор во ослободување со топка, дриблинг во минус, финиширање несвојствено, едноставно, не личи на себе си, не знам дали е повреда или умор.

Погба почнува пак да игра како што "играше" под Мурињо, веќе 2 меча е невидлив, и ова мислам дека се од се најмногу ни се одразува на перформансите. Линделоф и он криминален денес, едно 4-5 топки погрешно процени. Матиќ лош, дали нема меч фитнес, Фред дабетер со пасовите.

Кога толку играчи ке имаат лош ден, исходот е очигледен. Ништо не одигра Арсенал за да победат со 2-0, но 3-те бода ке си одат кај нив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
Не би се сложил, денес преодна оценка имаат само Шо, Смолинг и Јанг. Тоа што и другите играле полошо, не го прави него добар. Да не користиме ВМРО вс СДСМ аналогија. Лукаку едноставно не смее по 3 шанси на меч да промашува, Рашфорд, катастрофална утакмица, спор во ослободување со топка, дриблинг во минус, финиширање несвојствено, едноставно, не личи на себе си, не знам дали е повреда или умор.

Погба почнува пак да игра како што "играше" под Мурињо, веќе 2 меча е невидлив, и ова мислам дека се од се најмногу ни се одразува на перформансите. Линделоф и он криминален денес, едно 4-5 топки погрешно процени. Матиќ лош, дали нема меч фитнес, Фред дабетер со пасовите.

Кога толку играчи ке имаат лош ден, исходот е очигледен. Ништо не одигра Арсенал за да победат со 2-0, но 3-те бода ке си одат кај нив.
Погба да се надеваме дека нема да се зајаде и со Солскер, требаше да биде изваден, 2 топки дали даде
па имаше периоди кога коментарот не го спомнуваше од што не беше присутен у игра
Фред нек си се пакува и јас незнам шо толку топ изигра
за твојот љубимец шта речи значи
Далот игра добро ама нема ваљда да го заценентираат на средина и да не купат никого на таа позиција ради него


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.302
Поени од реакции
3.791
Не би се сложил, денес преодна оценка имаат само Шо, Смолинг и Јанг. Тоа што и другите играле полошо, не го прави него добар. Да не користиме ВМРО вс СДСМ аналогија. Лукаку едноставно не смее по 3 шанси на меч да промашува, Рашфорд, катастрофална утакмица, спор во ослободување со топка, дриблинг во минус, финиширање несвојствено, едноставно, не личи на себе си, не знам дали е повреда или умор.

Погба почнува пак да игра како што "играше" под Мурињо, веќе 2 меча е невидлив, и ова мислам дека се од се најмногу ни се одразува на перформансите. Линделоф и он криминален денес, едно 4-5 топки погрешно процени. Матиќ лош, дали нема меч фитнес, Фред дабетер со пасовите.

Кога толку играчи ке имаат лош ден, исходот е очигледен. Ништо не одигра Арсенал за да победат со 2-0, но 3-те бода ке си одат кај нив.

Грешка си дека ништо не направиле, види при дефанзива безразлика дали е прекин или од игра, на Рашфорд има залепено маркер ко фластер, што значи контрите ни нулирани.Сите вишоци при контра испаѓаа од лукаку, ама лукаку пола дуели ќе добие а скоро сите од тие ги враќа назад така да контрите(кај што ги дупнавме прошлиот пат) ни беа ускратени.

Фред беше ок денес, лично мислам дека не беше пенал она.Судиите беа очајни денес, од судење непостоечки офсајди до судење на глупи фаули или не судење на фаули.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
645
Поени од реакции
828
И за тие што трубеа како на среќа сме поминале во средата, според тие параметри ова на Арсенал беше 3 пати повеќе на среќа... пречка па статива за десетина минути плус уште минимум 2 чисти шанси не влегоја, едноставно не сакаше да влези гол. Иако одигравме под просек, сепак креиравме доста шанси. Но што е - тука е,ништо не е готово, следува доста битен и тежок натпревар со Волвс во ФА Куп па пауза и повторно пеколен период цел Април.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
752
Поени од реакции
1.694
Не би се сложил, денес преодна оценка имаат само Шо, Смолинг и Јанг. Тоа што и другите играле полошо, не го прави него добар. Да не користиме ВМРО вс СДСМ аналогија. Лукаку едноставно не смее по 3 шанси на меч да промашува, Рашфорд, катастрофална утакмица, спор во ослободување со топка, дриблинг во минус, финиширање несвојствено, едноставно, не личи на себе си, не знам дали е повреда или умор.

Погба почнува пак да игра како што "играше" под Мурињо, веќе 2 меча е невидлив, и ова мислам дека се од се најмногу ни се одразува на перформансите. Линделоф и он криминален денес, едно 4-5 топки погрешно процени. Матиќ лош, дали нема меч фитнес, Фред дабетер со пасовите.

Кога толку играчи ке имаат лош ден, исходот е очигледен. Ништо не одигра Арсенал за да победат со 2-0, но 3-те бода ке си одат кај нив.
Денес никој по мене не изигра на ниво. Ама да се одвојуа Фред како катастрофа е глупо. Де Геа денес прими еден од најбезвезвезните голови што сум ги видел, за пеналот нема што да му се замерува, не е баш некој пеналџија. Линделоф беше ко у "најбољи" денови под Мурињо. Матиќ тазе вратен од повреда, доста слабо. Погба исто како Линделоф, Рашфорд делува како да не е оправен од повредата со Ливерпул, Лукаку исто доста слабо, се изнапромашува.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
703
Поени од реакции
160
Од старт утнаа со двајца офанзивни во средина (фред и погба), и со што заслужи матич недолечен да игра пред мектоминеј?
Исто, веќе неколку утакмици рашфорд не е тој тој, мада он е едини што нема паузирано и можно е да влече повреда
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.302
Поени од реакции
3.791
Имав теорија за средата и како тоа победивме и се покажа точна.Да игравме со Погба, тешко дека ќе ги поминевме ПСЖ.Денес стварно тапа изигра, а требаше главен да биде со оглед дека е одморен.

ПС:Да се надеваме дека ќе ни паднат Порто или слични во наредна фаза во ЛШ оти прокувавме.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.627
Очигледно уште беа со мислите во Париз. Лукаку да не промашеше чист зицер на почетокот текмата ќе имаше сигурно друг тек. И што беше проблемот со Де Геа, ветрот беше толку јак па го заеба? Не ја виде топката? Не дозволив кикс.

Се' на се' нема што многу да се каже, лош натпревар, лош ден. Се надевам ќе фатиме 4. место на крај.

ЕДИТ: Околу ПСЖ, мислам дек Касаро спомна, не сум сигурен ни јас дека, ако бевме цела стандардна постава ќе поминевме или барем дека ќе имавме поволен резултат.
 
Член од
26 септември 2013
Мислења
72
Поени од реакции
86
Матич, Лукаку, Погба па и Рашфорд слабо изиграа денеска.. али што е тука е, верувам дека на крај секако ќе бидиме во топ4..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.732
Поени од реакции
39.100
Ние сме во 3 натреварувања, Арсенал, Тотенхем и Челси во 2. Најлоша гол разлика, и доста незгодни гостувања. Затоа беше битно денес да не се изгуби.

Од целиов хајп моментално, ако не стигнеме до топ 4...

 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
Ништо не се знае. Арсенал се во пол позиција ама Арсенал е Арсенал и лесно може да ја посерат. Челзи ако нареднава ја киксни со Евертон додатно ќе си искомплицира а Тотенхем е моментално со најтежок распоред.
За нас многу е битно како ќе влијае првиов лигашки пораз во наредните утакмици. Ако исто како после првата со ПСЖ, неаме гајле. Чак ќе може и на Сити да им ја пуштеме и пак да сме во топ4.
 
На врв Bottom