Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.503
Поени од реакции
6.129
Се знаеше дека кога тогаш ќе дојде овој пораз. Ги победивме Спарс, Арсенал, Челзи и Псж во гости, за очекување беше дека ќе кикснеме кај и да е.

Рашфорд ми изгледа многу исфрустрирано со таа кисела фаца, очаен е последните натпревари.
Лукаку колку и да го браните е еден од директните кривци за поразот, другиот е Де Геа. Од Лукаку навикнавме, таков си е, 2 погоди 3 промаши, можеме само да се надеваме дека ќе го подобри тој сегмент во иднина.
Фред имаше и добри и лоши моменти, уште не е на нивото на првотимец но има прогрес последните недели и може да биде ептен корисен до крајот на сезоната.
На Гринвуд сеуште му е рано. Големо искуство за него во секој случај.

Се е можно до крај за тоа 4 место. Ако играме како до сега под Оле верувам дека ќе ја оствариме целта. Со 7 победи од 8 натпревари до крај сигурно ќе сме во топ 4, со 6 исто многу веројатно. Да ги победиме волците па таман 2 недели имаме да се консолидираме за престојниот тек од сезоната.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.383
Не е проблем да изгубиш меч, ама утакмицава не бевме ни приближно лоши како првиот меч со ПСЖ дома, кога заслужено изгубивме.

Имавме двојно повеќе шанси од нив, но резултатот кажува друго. 7 победи од останатите мечеви се научна фантастика, со оглед на тоа дека ке играме и ЛШ и куп.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.151
Не играа толку лошо колку што си ги промашија тие неколку шанси што ги имаа. Не може да се очекува дека на утакмица ќе има милион шанси па ќе дадат 2-3 гола. Некогаш е и вака со по 2-3 шанси и мора да се искористат. Како и да е се очекуваше да кикснат кога тогаш. Плус Арсенал играше добро во одбрана и Лено добро бранеше.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Еве и ја по банот да пишам дека тие шанси мораа да се искористат вчера, а не беа малку барем 50% од нив со оглед на тоа што можевме да се пробиеме до 3та позиција, ама не е страшно ништо се вратија од двоцифрен заостаток..
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мене нешто друго не ме аресва.
Многу од главните играчи ни се надвор од форма: Матич, Лукаку, Јанг, де Хеја..... а Погба пак почна со чалами, касперисување и гаѓање на реклами:mad:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ќе завршите 6 позади Арсенал и Челзи.... тежок распоред..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
7
Мене нешто друго не ме аресва.
Многу од главните играчи ни се надвор од форма: Матич, Лукаку, Јанг, де Хеја..... а Погба пак почна со чалами, касперисување и гаѓање на реклами:mad:
Како бе Лукаку у лоша форма, на 4 утакмици има 6 гола, веројатно и некоја асистенција има.Ако мислиш на зицерине, сигурен сум дека и во врвна форма ќе утне нешто такво.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.383
Мене нешто друго не ме аресва.
Многу од главните играчи ни се надвор од форма: Матич, Лукаку, Јанг, де Хеја..... а Погба пак почна со чалами, касперисување и гаѓање на реклами:mad:
Copy-paste перформанси како под Мурињо. Се надевам дека е ете, до лош ден, иако веќе 2 утакмици игра исто. Не поднаучи на асистенција или гол секој меч, па ваквите утакмици изгледаат лошо.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
7


Како бе Лукаку у лоша форма, на 4 утакмици има 6 гола, веројатно и некоја асистенција има.Ако мислиш на зицерине, сигурен сум дека и во врвна форма ќе утне нешто такво.
Сорри, Лукаку повеќе под влијание на последниов меч го ставив у ова друштво! А он у ствари и не може да функционира сам, изборот е или некој да го проигра саглам или он да спушти топка некому. Стерилноста на друштвово околу, го направи да изгледа таков;)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Шознам. Мене Погба не ми играше лошо. Супер беше на почеток чак и имаше добри пасови/дијагонали.
Ваљда лесно му падна карактерот после примениот гол па почна веќе да не се замара.
После таква серија нормално е да имаат пад и да се опуштат, но највеќе ме боли тоа што црниот утнува зицери. Да не креираме колективно никакви шанси, во ред.. Ама ние и покрај падот на формата имаме на секој меч по две три 100% шанси. Разликата е дали ќе погоди Лукаку или не.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Шознам. Мене Погба не ми играше лошо. Супер беше на почеток чак и имаше добри пасови/дијагонали.
Ваљда лесно му падна карактерот после примениот гол па почна веќе да не се замара.
После таква серија нормално е да имаат пад и да се опуштат, но највеќе ме боли тоа што црниот утнува зицери. Да не креираме колективно никакви шанси, во ред.. Ама ние и покрај падот на формата имаме на секој меч по две три 100% шанси. Разликата е дали ќе погоди Лукаку или не.
Да не се лажеме и Рашфорд промашува, па и Марсијал знае да се изгуби. Тоа што го утна Рашфорд во 90та, да беше Лукаку место него уште три страни ќе имаше на темава. :)
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Едноставно не не сакаше вчера. Прошлата утакмица од 4 шанси постигнавме 3 гола. Вчера од дупло повеќе ни еден. Постигнуваат гол што по 20 пати гледање сеуште се чудам како влезе в гол, и досуден престрог пенал. Според мене не одигравме до толку лошо како што се коментира, далеку од тоа
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Не беше лоша игра,ова е резултат на краток ростер па мораше да играат лукаку,рашфорд,јанг по исцрпувачката утакмица во вторникот,недоволно опоравениот матиќ плус примивме онаков гол промашивме 2-3 добри шанси и повеќе не можеше да се очекува
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Да не се лажеме и Рашфорд промашува, па и Марсијал знае да се изгуби. Тоа што го утна Рашфорд во 90та, да беше Лукаку место него уште три страни ќе имаше на темава. :)
Нормално. Секој може да утне зицер. И на Роналдо му се има десено од 2 метри гол да утне, али на Лукаку тоа веќе во трејдмарк му преминува. И да, едино во тој сегмент само Рашфорд може да му конкурира зошто и он невозможни зицери промаршува али не го пишав тоа зошто многу хејтерски ќе ми беше постот па ќе ми се нафрлеа полно луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom