Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

A

apidrone

Гостин
па секој скаут прави грешки бе во ситуацијава ГОше :icon_mrgr:Не му замерувај и на најдобрите им се случува то :icon_lol:
Абе он може напраил грешка, али сеа ги прави будали сите што викаат (или викале) дека не требаат засилувања во средина, а до пред 2 месеци и он така викаше. Се девалвира самиот.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Абе он може напраил грешка, али сеа ги прави будали сите што викаат (или викале) дека не требаат засилувања во средина, а до пред 2 месеци и он така викаше. Се девалвира самиот.
Па и човекот го менува своето мислење како што се менуваат годишните времиња (пролет,лето,есен,зима) :icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Јас велам дека Клевери е доволен ама ако е здрав повреди се он и одма ни падана формата
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Јас велам дека Клевери е доволен ама ако е здрав повреди се он и одма ни падана формата
Не се вади , не можиш да ме лажиш ко џупџе мрсуло овде, зашто ти си тој шо велеше не нитреба средина ,а кога го пишуваше то не размислуваше дека можи да се повреди а?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Не се вади , не можиш да ме лажиш ко џупџе мрсуло овде, зашто ти си тој шо велеше не нитреба средина ,а кога го пишуваше то не размислуваше дека можи да се повреди а?
Верував дека нема да се повреди ама коњо Кевин го повреди ама мислам дека на зима САФ ќе донесе еден играч на средината(Монтоливо е најдобро решение пошто може да играат и во ЛШ + е ефтин (5-8 милиони) и квалитетен , а има и искуство )
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Како може бе за дете од 12 години да кажете дека е доволен за цела сезона! Ни најдобриот везњак у свет у своите најдобри години (кој и да е тој) неможе сам да игра цела сезона па не Клеверли! Сега сите сме навивачи на јунајтед ама немора до толку да величиме некои работи... Ќе ви ставам лајкови на сите само бидите реални, аман :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Како може бе за дете од 12 години да кажете дека е доволен за цела сезона! Ни најдобриот везњак у свет у своите најдобри години (кој и да е тој) неможе сам да игра цела сезона па не Клеверли! Сега сите сме навивачи на јунајтед ама немора до толку да величиме некои работи... Ќе ви ставам лајкови на сите само бидите реални, аман :)
Клеверли не е 12 години 22 години е :). Може така велевме оти момчето на стартот на сезоната импресионираше со неговите игри па затоа така велвме
--- надополнето: Nov 3, 2011 11:35 AM ---
Ај доста за трансферите има време до Јануари. Ај што ќе кажете за Фабио јас мислам дека детето ќе биде супер бек и мислам дека може многу наскоро да го седне Евра на клупа кој не е во својата најдобра форма
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Не да ќе го седне, туку може и во анжи да го испрати на крај :icon_mrgr:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Точно на 6 ноември 1986 година, 69-годишниот Сер Алекс Фергусон го презеде клубот..токму оваа недела што доаѓа Фергусон ќе слави 25 години водење на Манчестер Јунајтед..Честито...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
New research shows that 660 Million people worldwide are 'associated' with Manchester United Football Club. Staggering.

Ferguson says Vidic back for #MUFC at weekend. Young, Smalling, Cleverley still out
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
На почеток и јас бев еден од оние кој веруваа дека треба да се доведе нов играч во средниот ред, но по подготовките и добриот почеток бев демантиран и верував дека со овие играчи средината изгледа топ. Сепак да не се случеше таа повреда на Клеверли можеби сега сликата ќе беше далеку поинаква имајќи во предвид дека Андо со него во средина изгледа сосема различно заразлика кога игра со некој друг по средината и можеби тоа е факторот на неконтинуираната игра на Андо. Сега повторно се враќам на почеток и сметам дека треба на зима играч од средниот ред затоа што Керик и Флечер не се тоа што беа (некој ќе ме цитира сега и ќе ми рече дека Флечер бил повреден до пред скоро и треба време да се врати во старата форма, но да бидеме реални дека помина скоро месец откако се врати од повредата и тоа е тоа од него оваа сезона).Најголема индикација за тоа е тоа што Руни мораше синоќа да игра во средината покрај здрави Керик и Флечер...Е сега дали ќе се доведе некој играч или не останува да видиме, сепак Ферги знае најдобро.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
хаха може 4-5-1 Формација нешто во овој стил
-------------------------- Де Геа-----------------------------------
Фабио-----Џонс--------Видич--------Евра-------------------
Валенсија----Руни--Флечер---Бербатов-------Нани-----
----------------------Чичарито-------------------------------------
 

Kajgana Shop

На врв Bottom