Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ако ги тепаме Сити можеме да очекуваме пресврт на сезонава, се друго е незадоволително и испод ниво.Спеак сум скептик за Сити и очекувам да не отворат ко паштета со едно 4 комада.Ова Жозево која среќа ја има у тоа газот, секогаш кога ќе му дојде нож под грло ќе се снајде некако, победава вчера му дојде у одличен момент.Јуве уште не го осигурале првото место и ќе треба наредната да ја тепаат( мотив повеќе имаат наредната у ЛШ да ја тепаат), а погодете кој е нареден противник?Нашиот конкурент за второ место, Валенсија :sramezliv::гомце::вонзем:.Како и да е, победава му дава аргумент на Мурџо и му е голем адут да остане подолго.

Тешка мизерија беше фудбалон вчера, многу грешни пасови имаше и никаква хемија и уиграност, и се виде до кај сме со фудбалските способности.Јуве се (барем)една класа над нас.Транзиција 0.Марсијал е бог за сите у тимов, вклучувајки го и Погба.(Де Геа не се рачуна).Рашфорд повторно покажува дека нема никакви финишерски способности и го нема напаѓачкото во него.Освен брзина, контрола и малце техника, другото слабо.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Од филоШофи играва на Мурџан се сведе на катаШтрофи. Му остана само фактор "среќа у г-з". И чат-пат по некое солидно издание на поединци.
:facepalm:
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Juventasive ke se zapalat od maka, 9 godini da ti bile bez poraz doma i na kraj fliperaski go primija vo 170ta :( jezda sme krsh ama poradi vakvi momenti koga ne odi se potsekas zs navivas za klubov.
Пред 2 години изгубија од реал, многу брзо заборавиле

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.472
Све ми делува дека играчиве сконтаа пред месец и пол дека Жозе нема да попие отказ во скоро време, па почнаа да играат нешто :D. Одлична утакмица против Челси и Евертон, против Јуве си исплива квалитетот на површина.

И да ги тепаме Сити по некоја случајност, ке наиде некој мртов тим како Њукасл, ке искочат примадониве на терен, и ке го изгубат мечот. United in a nutshell.

Срамно е што немаме десно крило од типот на Даглас Коста...

 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Нека го вратат.
Ќе се васаат лево со Марсијал, Санчез, Погба и Шо.
(Слатки маки.)

Ама, нека го вратат и Бекам, бидејќи десно сме шупливи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553
каков талент не користат Депај и Заха, телиња
победа денес може да значи пресвртница на сезоната
има некој имфо зашто Лукаку ни у резерви го неѓаше минатата утакмица?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
За Лукаку - наводно не бил потполно фит / подготвен.

BTW, незнам колку е технички поткован, но Мурињо може да го проба Далот на десно крило.
Во неколку ситуации покажа дека е продорен, знае да проигра, да нафрли од крилна позиција.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Погба отсуствува поради повреда, Лукаку на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom