Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

R

red.devil

Гостин
Така де, во едно лето купуваш 15 играчи, и завршуваш работа. Исто така, исклучително паметно е да излезеш на прес и да речеш не ми е спремен тимот.

Комплетно се согласуваме, неспособен идиот.
И за тоа си во право. Зошто да ризикува да ги земи и уигра во една сезона кога може тоа да го направи во две или три. Генијален потег.

Него, ти кажи ми. Ти се допаѓа сегашниов состав?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.412
Брат, Погба даде гол зашто се фокусираше на тоа да ги погоди рамките, а не даде Евро гол, каде често шутевите му завршуваат во 19-ти ред.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
И за тоа си во право. Зошто да ризикува да ги земи и уигра во една сезона кога може тоа да го направи во две или три. Генијален потег.

Него, ти кажи ми. Ти се допаѓа сегашниов состав?
Не е до ризикување, невозможно е.

Не, фалат уште четворица играчи до сериозна екипа. Ама ако ги земеш во предвид и останатите гревови од тимови во лигава, има доволно материјал за борба за титула.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако го нема Мурињо пасвордот на твитерот на Касл, јас еве :icon_lol:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Една опција е кога ќе одмора Лукаку, па Марсијал да игра шпиц а Рашфорд лево како сега. Инаку не гледам друга формација како би играле двајцата од старт. Сепак, јас би го форсирал Марсијал прва постава, има малку повеќе искуство и е подобар финишер. Сепак треба внимателно со Рашфорд, да се пази да не прегори детето, сепак е 19 год.
Не знам искрено, ама срце ми се кине да го гледам Марсиал на клупа, посебно после ваков перформанс како денес. Рашфорд е доста подобрен во дриблингот и контролата на топката, ама завршницата му е нула, секогаш ја избира погрешната опција или шутира од прва, или се себичи. Марсиал и на пријателските беше одличен, покажа дека не е истиот од лани, се надевам ќе продолжи така.

Нека проба со Рашфорд десно, или 4-4-2 со Марсиал лево крило, Раш и Лукаку во напад. Неправда ќе е наредна Марсиал да почне од клупа после таков перформанс во 10 минути.
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.944
Сум заборавил,Лингард никад стартер.Како бе не се повредува маме му јебем.Без него играта е каде каде подобра..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
57 фунти. А-Бенд, на Северна што би се рекло по наш Филип Втори.
Картата сама за себе и не е скапа ама болката е патот до таму, сместување и други пропратни трошоци. Освен ако не си веќе во Британија на работа и сл. па да ти биде полесно. Инак од мкд да се закрениш да одиш на Олд Трафорд мислам дека за цел аранжман едно 500 еур секако ке треба за 3-4 дена или повеќе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom