Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Уште замена за Керик и квалитетно десно крило и топ трансфер лето ќе имаме. Само кој друг би се планирал за таа позиција. Нема шпекулации освен Перишиќ.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Хамес на две годишна позајмица во Баерн, срамота што нaшиве не се заинтересираа повеќе. Одличен трансфер им доаѓа, фактички за без пари. Обавезно ни треба десно крило (уште подобро би било крило кое ќе може да игра на двете страни), затоа што ептен малку играчи имаме за тие позиции. За ДМ сум сигурен дека ќе купат, сигурно чекаат што ќе биде со Диер ако им е прва опција, после тоа сигурно се Матиќ, Вајгл, Фабињо и остали таргети.

- Лукаку/Рашфорд -
- Марсиал/Рашфорд - Мики/Мата - Мики/Лингард -
Ова ни се моментално опциите за напаѓачките позиции, што е премалку. Еве тука е и Переира, ама тешко дека би имал поголема минутажа, а Јанг би можел да игра како крило единствено во куповите. Затоа и мора да се купи некој за овие позиции.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.876
Поени од реакции
7.309
Хамес на две годишна позајмица во Баерн, срамота што нaшиве не се заинтересираа повеќе. Одличен трансфер им доаѓа, фактички за без пари. Обавезно ни треба десно крило (уште подобро би било крило кое ќе може да игра на двете страни), затоа што ептен малку играчи имаме за тие позиции. За ДМ сум сигурен дека ќе купат, сигурно чекаат што ќе биде со Диер ако им е прва опција, после тоа сигурно се Матиќ, Вајгл, Фабињо и остали таргети.

- Лукаку/Рашфорд -
- Марсиал/Рашфорд - Мики/Мата - Мики/Лингард -
Ова ни се моментално опциите за напаѓачките позиции, што е премалку. Еве тука е и Переира, ама тешко дека би имал поголема минутажа, а Јанг би можел да игра како крило единствено во куповите. Затоа и мора да се купи некој за овие позиции.
Другар што ќе ни е Хамес? Дечкото заборави фудбал да игра,на таа позиција имаме добри опции,немаше потреба од него.
Денес слушам кој све добил карти за утакмицава еј,племе да им ебам на сите. Дедовци по 70 години ќе идат на стадион и жени за селфи.
ХРРРРК ПУ МРШ!!!

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Маката е у тоа што за било кој од итаљаниве, германциве па и шпанциве моеш со релативно ок цена да истераш гледање утакмица.

Иди докрепи се до МанчестА да те видам. Солун знам имаше порано директна линија можда уште има easyjet али без 300-350 еур сува карта не си. Кај е одење до Солун, кај е смештај у Манчестер каде што за викенди кога Јунајтед игра на ОТ цените се повисоки за 20-30% а регуларните не се ни малце ефтини. Додади на тоа карта за утакмица, додади на тоа виза, додади на тоа дневни трошоци плус фаншол. Па не си без 600-700 еур. Ја у јужниот дел на Англија сум бил повеќе и е скупо, за горе незнам али без 60-80 фунти како турист дневно не си, и тоа оскудно зборам.

Додека ова циганеријава иде со авион до Милано или Барса со wizz за 50 еур наоѓа хотел нормална цена или airbnb пошто станува за туристички дестинации. И уште ти аплицираат бе...ц ц ц. Калимеро браќа и сестри не ни е рамен али ајде хахахаха
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Мене уствари најлесно ми е, на пример да се омажам за Индиец, не ми треба виза за таму, уште од старт 200 евра заштедени :icon_lol:[DOUBLEPOST=1499778378][/DOUBLEPOST]
Додека ова циганеријава иде со авион до Милано или Барса со wizz за 50 еур наоѓа хотел нормална цена или airbnb пошто станува за туристички дестинации
Мислам пишав, другар во Мадрид беше за 100 евра сосе карта, сосе превоз сосе се. Багатела.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Другар што ќе ни е Хамес? Дечкото заборави фудбал да игра,на таа позиција имаме добри опции,немаше потреба од него.


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Како бе што ќе ни е Хамес? За таа минутажа што ја имаше сезонава беше супер, 11 гола и 8 асистенции, далеку од тоа дека заборавил фудбал да игра. Кои се добрите опции на десно крило? Мата е единствено добра опција за 10ка, знаеме сите какви утакмици има на крило и колку имаме пцуено. Мики е добар за таа позиција, ама после одличните утакмици на стартот, беше мизерен. Лингард уште за добра опција е да се рачуна, ликот не знае да трча.

Jaс не викам дека баш Хамес ни требаше, туку дека очајно ни треба десно крило (или играч што ќе може да игра на двете крила), како што пишав погоре. За Хамес ми е криво што за без пари замина во Баерн, срамота е да не се обидеш да го донесеш.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Хамес на десно крило поготово во Англија ти е горе доле исти канцер ко Мата, нит има некој спринт јак нит е физички јак.повеќе ќе иде централно ко мата, и ќе го научат... Тоа е мое мислење не мора да значи дека ќе биде така :D
 
R

red.devil

Гостин
Нешто слабо шпекулации, изгледа пак треба да почнам да ги пцујам овие од управа... (n)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Хамес на десно крило поготово во Англија ти е горе доле исти канцер ко Мата, нит има некој спринт јак нит е физички јак.повеќе ќе иде централно ко мата, и ќе го научат... Тоа е мое мислење не мора да значи дека ќе биде така :D
Како десетка Мата е можеби и подобра опција , познат му е стилот колку толку . Хамес ми е малку и пе.ерче , уште кога би го подбрале копачите од типот на Хут , пола утакмица ќе се крие зад Лукаку или Погба . Башка и судиите во Англија не се доветени , кој знае колку би го заштитувале.
Сите викате крило,крило а никој со конкретна идеа нема .
Може да се рискне со Рашфорд да се прекомандува подесно , сега кога центарот е пополнет а лево е гужва , ако му се дава шанса на Марсијал и Перишич кој му е очигледно фикс идеа на Мурџо .
Фабињо , Матич ... местото , е приоритет сега оти Керик е на издишување а Погба тешко дека ќе го вратат толку назад .
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Во Манчестер е ефтино за разлика од Лондон. Јас од Лондон со брз воз во еден правец до Манчестер 20 фунти. Од центарот на Манчестер има автобус што оди до Олд Трафорд и е 3.5 фунти. Во Лондон за 3.5 фунти нема ни 20метра да те однесат :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Како десетка Мата е можеби и подобра опција , познат му е стилот колку толку . Хамес ми е малку и пе.ерче , уште кога би го подбрале копачите од типот на Хут , пола утакмица ќе се крие зад Лукаку или Погба . Башка и судиите во Англија не се доветени , кој знае колку би го заштитувале.
Сите викате крило,крило а никој со конкретна идеа нема .
Може да се рискне со Рашфорд да се прекомандува подесно , сега кога центарот е пополнет а лево е гужва , ако му се дава шанса на Марсијал и Перишич кој му е очигледно фикс идеа на Мурџо .
Фабињо , Матич ... местото , е приоритет сега оти Керик е на издишување а Погба тешко дека ќе го вратат толку назад .
Па Мики, Лингард,Рашфорд и Переира се комбинациите за десно.А јако десно крило за пазерење не ми текнува освен Дембеле од Дортмунд.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Kajgana Shop

На врв Bottom