Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
па бе е баш уан сизн, и лани секоја шанса што ја доби ја искористи. Само јако е што си дискутираме а ни шпекулација ни ништо :D
Mене лично не ме воодушевил, јас сум повеќе за нешто увозно :) Али да видиме нашиве што мислат, тоа е најбитно...
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Мене ми е страв да не купат пак играчи по 70 милиони и да остават да шкрипиме цела сезона на некои позиции.Ако го земе Погба некој од англискиве тимови пред нас ќе се затворам дома и ќе плачам 5 дена без прекин.:toe:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.392
Што мислите, колку му е цената моментално?


Ја мислам испод 40М нема шанси...што е и те како голема сума за 20-21 годишник, што ако се погоди дека е one season show? Ќе има смеи и тролање...


И да не заборавиме каков е сопственикот на кокошките...
Околу 70.
На Баркли кој е далеку понедовршен продукт од Кејн, Евертон му лупнаа цена од 55 милиони фунти.

Mене лично не ме воодушевил, јас сум повеќе за нешто увозно :) Али да видиме нашиве што мислат, тоа е најбитно...
Спикинг оф увозно.
Вчера прочитав пејпер ток дека Јунајтед требало да ја искористи ситуацијата со Ибрахимовиќ во Франција, и да тури понуда. Денес искача Шмајхел и вика, Ibrahimovic is born to play in United...

Керата бре... Не го сакам заради господовиот комплекс, али дека е играчиште, е...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Мене ми е страв да не купат пак играчи по 70 милиони и да остават да шкрипиме цела сезона на некои позиции.Ако го земе Погба некој од англискиве тимови пред нас ќе се затворам дома и ќе плачам 5 дена без прекин.:toe:
Што убаво..
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Околу 70.
На Баркли кој е далеку понедовршен продукт од Кејн, Евертон му лупнаа цена од 55 милиони фунти.



Спикинг оф увозно.
Вчера прочитав пејпер ток дека Јунајтед требало да ја искористи ситуацијата со Ибрахимовиќ во Франција, и да тури понуда. Денес искача Шмајхел и вика, Ibrahimovic is born to play in United...

Керата бре... Не го сакам заради господовиот комплекс, али дека е играчиште, е...
Мене пак од секогаш ми било желба да го видам кај нас Златан. Такво играчиште е грев да не игра кај нас :cool:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.529
Поени од реакции
6.179
Што мислите, колку му е цената моментално?


Ја мислам испод 40М нема шанси...што е и те како голема сума за 20-21 годишник, што ако се погоди дека е one season show? Ќе има смеи и тролање...


И да не заборавиме каков е сопственикот на кокошките...
Епа моментално нема шанси под 40М. Знаејќи го Леви ќе му бара 50-60 уште летово (ако има понуди). Доколку продолжи во исто темпо под 70М нема шанси да спушти.
На лето е моментот додека сеуште не му е пренапумпана цената и кога имаме играчи за шиткање кои можат да послужат како трејд да намалиме некој милион.
Е сеа ќе се коцкаме ама јбг.

Ама нека го средат тимот, нека ги поплнат критичните позиции летово па може и да го одложат Кејн за наредно.

А нослето, не фала.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
А што прајме со Вилсон? Ја мислам дека братов може да биде подобар од Кејн.
 
R

red.devil

Гостин
Ама летово исто така е шанса да биде Керол сценарио неговиот трансфер. Никогаш не може да се знае како ќе реагира играчот втората сезона во ПЛ. Ако не сме до толку малери да се повредат двајца истовремено, доста би биле Руни, Перси и Вилсон.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.519
Поени од реакции
20.623
Добро а руни се сеќавате како го купивме 15 гола во 2 сезони на 16 потпиша со нас ... но кога ќе ми текне и дека коњот беше ѕвезда во најава па заврши во трета лига. Сепак во прав клуб кејн може добро да се развие како во паметот така и на терен :) ... Кејн е се што јогурто не успеа да стане :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Керол има хронични проблеми со колената иначе здрав Керол пак си дава голчиња во ПЛ. :)[DOUBLEPOST=1427572120][/DOUBLEPOST]


ba dum tss еве го и домашниот изгледа, мене ептен ми се свиѓаат, нека работат побрзо Кинезиве од алиекспрес да се порача :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
Нели лoгoтo ќе беше белo??
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Ај здраво на сите!! Како што може да приметите нов сум на форумов. Пред се се зачленив поради фан клубов за да може да дискутирам да се радувам и пцујам на темата Манчестер. Се надевам ќе ме прифатите и нема да имаме никакви проблеми во иднина.;)
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
652
Поени од реакции
516
Ај здраво на сите!! Како што може да приметите нов сум на форумов. Пред се се зачленив поради фан клубов за да може да дискутирам да се радувам и пцујам на темата Манчестер. Се надевам ќе ме прифатите и нема да имаме никакви проблеми во иднина.;)
Здраво и на тебе. И да ти кажам право подобро што овде се претстави, а во темите за претставување, НИКАКО! :D
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Керол има хронични проблеми со колената иначе здрав Керол пак си дава голчиња во ПЛ. :)[DOUBLEPOST=1427572120][/DOUBLEPOST]


ba dum tss еве го и домашниот изгледа, мене ептен ми се свиѓаат, нека работат побрзо Кинезиве од алиекспрес да се порача :D
What if i told you...http://m.aliexpress.com/item/32284544539.html
Само што 99% сум сигурен дека нема да биде тој оти шаблонот е ланскиот а сликата е стара :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom