Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
Mу честита на Гери победа, на НЕГОВИОТ клуб :pos:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.312
Поени од реакции
10.332
Само да напоменам дека денес акциите за гол почнуваа од Де Геа.Да не се жалите веќе што се враќа топката до голман ...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.946
Одма да се прати на физикална терапија,и плус трошковите да му ги плати,магаре едно како не му е срам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Ако не дај Боже нацистот реши да се отараси од Ерера на лето, или било кога во иднина, има да се кастрирам и во службен весник јавно ќе ги откажам. Детево е Рембранд во копачки, ми мирисаше уште од јуни дека ќе испадне бест бај, иако и ванземаљци и шуто и ругато стигна во клубот до 1-ви спетември. Златна жичка закачија во баскијчево и не смее ни под разно да се испушти .. А најдоброто допрва ќе доаѓа од него. Пасот за голот му беше ладнокрвно убитачен, како типката на аватарот.

За мечот шта речи!? Победата? -Неочекувана, не верував дека ќе посведочиме триумф на Енфилд во блиска иднина. Нека, затоа е и така слатка :D. Првото полу-време беше царско. Млитаво и не Бог знае што, ама царски одиграно и поставено од психото. Како лезетска варијанта Барса од најдобрите денови делуваа. Посед, ама имаше што да се види. Ех уште два асални столба да имаше позади само. Или може Пул ептен лошо влегоа во мечот, па така ни делуваше.
Руни иначе ја одигра најслабата партија сезонава, ама нема замерка. Арно напиша еден од вас преги, требаше пеналот да му го отстапи на Мата за хет-трик. Ди Марија анѓелосан сто на сто .. Асистенцијата го вади малце, иначе драма е.:cenzura:

И да, гнасните потези кои оставија црн белег. Ај од тој призонбрејкот така и така (може и да се очекува), ама Џерард ми излезе од очи. Од секогаш сум имал голем респект за него, оти е играчина и капитен каков што црвените нема да имаат во наредните 100 години, ама ова денес никако не му требаше. Што му бидна и што му минувало низ главата во тие моменти само он си знае, ама битно си го уби интегритетот граден од кога почнав активно да гледам фудбал пред повеќе од една деценија. Па и кој најде да гази, аии мила мајко .. :facepalm::facepalm: Мислам мене ме здоболе!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
Ми избега постот денес.
џерард кога отиде оштро на Мата, Ерера одма после тоа врати со иста мера. Тоа е тоа што сакам да го видам на теренот, гинење еден за друг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Коментар од реддит за Чичарито:

Are the benches in Spain cozier than those in England?

:LOL:

од дајвери и циганштии во фудбалов повеќе ме нервираат фудбалери што се преценуваат.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Коментар од реддит за Чичарито:

Are the benches in Spain cozier than those in England?

:LOL:

од дајвери и циганштии во фудбалов повеќе ме нервираат фудбалери што се преценуваат.
Само да не го вратат и на турнеиве летово да им зима место на децата...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.433
Ej, убав ден вчера бе ... Сме знаеле да играме фудбал.

Играњето на Ерера секој меч во втората половина е признавање на грешката на Ван Гал со неиграњето на Ерера од првиот дел од сезоната. Кој знае каде ке бевме сега.

Дечкото е изгледа стварно Red до срж, уште кога дојде ги знаеше сите легенди на Јунајтед, ова ретко кој non english играч го знае, запознаен солидно со историјата. Пасијата со која игра, формата. :cuc:
Покажа уште на турнејата дека располага со огромен потенцијал, кој еве, фала богу, го покажува.

Иначе, страшно колку сме зависни од формата на Керик. СТРАШНО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom